Духот и по смртта на човекот живее?

Член од
8 октомври 2007
Мислења
125
Поени од реакции
0
Честопати имам слушано дека телото умира но душата никако.

Што мислите вие? Дека луѓето онака само си зборат што ќе им дојде или духови навистина има?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Духови како оние на Скуби Ду не постојат. А душата живее и по смртта.
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Да, јас верувам дека живее.
Сеа не ко во филмовите, ко Каспер да ни шета низ дома. Туку едноставно чувствувам кога нечија душа сеуште е присутна и покрај тоа што ја нема на овој свет.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ангелче, душа и дух не е исто. Прашањето е за духот, твојот пост е за душата. ;)
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Па сметам дека душата живее по смртта, само во друга димензија
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
105
Поени од реакции
3
Ove e , i mislam deka dolgo ke ostane neodgovoreno prasanje !!

Inaku , poverodostojna mi e reinkarnacijata :toe: , but hey that's just me :)
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
реинкарнација од увек ма занимала:):):) ама сепак јас сум повеке на рационална ( бар до сега ) страна значи се знае што се депава откако ке не нема од овој свет никој не докажал дека духови има или не а она што е по фјумовите е ччисто за да се збогати продукцијата на хороор филмчиња :):):)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Сум гледал на Дискавери- The Haunting. Покажуваат вистински приказни од луѓе на кои нивните куќи им биле поседнати од духови. Стварно језиво и би требало да биде вистинито бидејќи не верувам дека Дискавери би лажеле. Уверен сум дека постои духовен свет.
 

viktordojran

пссwd
Член од
11 септември 2007
Мислења
351
Поени од реакции
30
da da sum go gledal i jas toa.mislam deka stvarno ima nesto ama ne do tolko kako vo filmovite.
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
душата, духот и се друго што припага на човекот по смртта заедно со телото оди само 2 метра под земја и никаде на друго место

а тоа што лугето гледаат духови и сл. според мене е само замисла во човековиот мозок
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Сум гледал на Дискавери- The Haunting. Покажуваат вистински приказни од луѓе на кои нивните куќи им биле поседнати од духови. Стварно језиво и би требало да биде вистинито бидејќи не верувам дека Дискавери би лажеле. Уверен сум дека постои духовен свет.
Discovery ne laze, ali u sekoj slucaj e TV stanica i bi prikazale kontroverzii za da privlecat gledaci.



Duhovi dali postojat? Hmmmmmm.....ja ne sum naisla na nisto takvo, ali ne bi zela niedna strana - bilo ZA ili PROTIV
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
и имам читано дека телото умира но душата продолжува да живее...и бајаги филмови такви има направено....ама за сигурност ....никој не знае..
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Духот и по смртта на човекот живее?
- Мислам, да.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom