Духови, сеништа (сенки)...

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.217
Поени од реакции
78.780
Грешиш .. кажувањето не е никаков доказ ..
Стварно?
Ја ако ти кажам дека сум сонувал дека после ќе ја тепаме Австрија со 12 разлика, и тоа се случи. И кажаното од мене не е никаков доказ?

и плус не сум ги сонувал моите се уште нити па некој близок .. туку некои личности со кои имам еден муабет разменето .. неможам да трчам и да му кажам ЕЈЈ ќе умреш .. ако е нешто за моите и е серизно ќе морам да кажам и да докажам .. но кога е за други јас неможам ништо тука
Ти си лицемер, кој поради измислена отуѓеност или глупави малограѓански причини, не сака да им помогне на другите, со тоа што ќе им укаже за опасноста која ги чека.

Ако вака стојат работите подобро е да лажеш за све ова.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Iskreno ovaa sposobnost ako ja imas ili ja koristis za site ili za nikogo. Ne bi bilo ubavo samo za sebe da gledas. Stavi se vo situacija od drugata strana. Dali bi ti bilo seedno ako slusnes nesto od nekoja druga osoba na koja osoba sto predviduva i kaze deka znael deka ke se desi nesto? Dali tebe ti e lesno da znaes nesto sto moze da se desi kako na primer soobracajka i deka odredena osoba ke zagine?
 
Член од
22 јануари 2015
Мислења
55
Поени од реакции
18
Стварно?
Ја ако ти кажам дека сум сонувал дека после ќе ја тепаме Австрија со 12 разлика, и тоа се случи. И кажаното од мене не е никаков доказ?


Ти си лицемер, кој поради измислена отуѓеност или глупави малограѓански причини, не сака да им помогне на другите, со тоа што ќе им укаже за опасноста која ги чека.

Ако вака стојат работите подобро е да лажеш за све ова.
Jas licemer? Dojdi vo kumanovo pa vidi kakov e zhivotot tuka .. Ivan iscelitel go znaete sigurno i jas go znam.. go plukaat po ulici go smetaat za nenormalen.. a jas ucham vo sredno i uste spustanje muabeti mi fali ..[DOUBLEPOST=1422060927][/DOUBLEPOST]Do sega sum sonuval lugje koi se vekje pred umiranje deka kje umrat.. vo kumanovo ne dobivash prilika za da go slusnat tvoeto mislenje.. tuku ke dobies kjotek .. a uste me gledaat kako dete .. pred da navreduvas prvo ubavo doznaj sto se slucuva.. izgubiv i majka i brat vo soobrakjajna nesreka imav mnogu traumi vo zivotot i uste mi fali da bidam diskriminiran
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.217
Поени од реакции
78.780
Jas licemer? Dojdi vo kumanovo pa vidi kakov e zhivotot tuka .. Ivan iscelitel go znaete sigurno i jas go znam.. go plukaat po ulici go smetaat za nenormalen.. a jas ucham vo sredno i uste spustanje muabeti mi fali ..[DOUBLEPOST=1422060927][/DOUBLEPOST]Do sega sum sonuval lugje koi se vekje pred umiranje deka kje umrat.. vo kumanovo ne dobivash prilika za da go slusnat tvoeto mislenje.. tuku ke dobies kjotek .. a uste me gledaat kako dete .. pred da navreduvas prvo ubavo doznaj sto se slucuva.. izgubiv i majka i brat vo soobrakjajna nesreka imav mnogu traumi vo zivotot i uste mi fali da bidam diskriminiran
И што? Ќе знаеш дека некој ќе умре и ќе си гледаш од страна, нема да му кажеш, само затоа што живееш во Куманово?
Целата поента на ова што ти го зборувам е, дека на таков начин лошите работи можат да се избегнат. Обратно од погрешното верување дека, ако сонуваш лошо за некој, не кажувај, нема да се оствари.
Ова секако, под предпоставка дека навистина сонуваш пророчки сонови.

Жалам за твојата загуба.
 
Член од
22 јануари 2015
Мислења
55
Поени од реакции
18
И што? Ќе знаеш дека некој ќе умре и ќе си гледаш од страна, нема да му кажеш, само затоа што живееш во Куманово?
Целата поента на ова што ти го зборувам е, дека на таков начин лошите работи можат да се избегнат. Обратно од погрешното верување дека, ако сонуваш лошо за некој, не кажувај, нема да се оствари.
Ова секако, под предпоставка дека навистина сонуваш пророчки сонови.

Жалам за твојата загуба.
Гледај ваму .. сум сонувал некои кои се во критична состојба .. прво нема ништо да смени ако кажам бидејќи докторите се веќе обидуваат да го спасат .. второ ти кажав тоа за куманово .. и некогаш соновите не значат буквално .. така да не сакам да испаѓам будала пред другите .. смрт може да значи и нов почеток или дека сум го продолжил животот некому .. информирај се малку за овие работи па тогаш критикувај ..
 
Член од
19 април 2015
Мислења
3
Поени од реакции
1
Jas ne veruvav nikogas vo vakvi raboti se dodeka ne vidov so svooj ochi. Bese pred 6 godini, drugar isprakase nakaj doma od pripor po eden dol. Kaj mu tekna da zastane da mocha do edna ogromna garaza za kamioni.. stoeki svrtena kon garazata.. vidov senka ama ne licese na negovata. Bidejki stoevme eden pozadi drug. Mislev tripam i se svrtev na drugsta strana. Ama belja u glavava me terase pak da se vratam so pogledot nazad. Koga poglednav i vidov deka negovata senka e pomala a do nego stoi druga. Pogledot me odvleche da poglednam nad garazite. Ljuge stoese devojce natazeno. Belo celo so crni krupni oci. Neznaejki sto da pravam pochnav da mu vikam na drugarot koga ja vide me fati za raka i mi rece da trcam najbrzo sto mozam.. od koga mi kaza posle toa koe e devojceto se naeziv cela.. Bila zaljubena vo nekogo bila najdobra drugarka na sestramu .. ne sum prva sto ja gledam. Ne ja davale za momceto i se samoubila pozadi na istoto mesto kade sto sekogas koga kje oseti poznat se pojavuva i ja pokazuva tagata koja ja imala.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.731
Поени од реакции
24.344
Jas ne veruvav nikogas vo vakvi raboti se dodeka ne vidov so svooj ochi. Bese pred 6 godini, drugar isprakase nakaj doma od pripor po eden dol. Kaj mu tekna da zastane da mocha do edna ogromna garaza za kamioni.. stoeki svrtena kon garazata.. vidov senka ama ne licese na negovata. Bidejki stoevme eden pozadi drug. Mislev tripam i se svrtev na drugsta strana. Ama belja u glavava me terase pak da se vratam so pogledot nazad. Koga poglednav i vidov deka negovata senka e pomala a do nego stoi druga. Pogledot me odvleche da poglednam nad garazite. Ljuge stoese devojce natazeno. Belo celo so crni krupni oci. Neznaejki sto da pravam pochnav da mu vikam na drugarot koga ja vide me fati za raka i mi rece da trcam najbrzo sto mozam.. od koga mi kaza posle toa koe e devojceto se naeziv cela.. Bila zaljubena vo nekogo bila najdobra drugarka na sestramu .. ne sum prva sto ja gledam. Ne ja davale za momceto i se samoubila pozadi na istoto mesto kade sto sekogas koga kje oseti poznat se pojavuva i ja pokazuva tagata koja ja imala.
Од целава прича мене само една работа ме вознемири... Му даде на другар ти да те фати за рака со немиени раце? :eek:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Грешиш .. кажувањето не е никаков доказ .. и плус не сум ги сонувал моите се уште нити па некој близок .. туку некои личности со кои имам еден муабет разменето .. неможам да трчам и да му кажам ЕЈЈ ќе умреш .. ако е нешто за моите и е серизно ќе морам да кажам и да докажам .. но кога е за други јас неможам ништо тука
а зашто не запишуваш во тетратка и да ставаш дата кога си го сонувал тоа... па ако се оствари тоа, исто ќе запишеш во тетратка и датата кога се остварило...
 
Член од
11 ноември 2015
Мислења
302
Поени од реакции
118
Сакам да ви раскажам една случка што ми се случи ова лето и никако неможам да си ја објаснам.. :sneaky::sneaky::sneaky:
Седевме на една клупа пред полнок со другарките. Јас и уште една другарка ја видовме таа чудна појава,незнан дали е нешто природно или што точно xD Се движеше полека а кога јас и другарка ми почнавме да викаме и да се стискаме заа раце ,,духот" почна да се движи побргу. Изгледаше како некое суштество од облак:confused: ( појавата траеше неколку секунди,помина на светло,а потоа се засени зад едно дрво покрај реката).Таа вечер не можев да заспијам.Значи никогаш порано ке сум верувала во духови и натприродни појави,се до тој ден.:D:D И сега не сакам да верувам,бидејки нели како што викаат ако веруваш и ке ти се случува,но не можам да си го објаснам ова поинаку..!
Што мислете вие што би можело да биде ако не дух????????????/:cuc:
--- надополнето: 15 јануари 2014 во 15:31 ---
Сакам да ви раскажам една случка што ми се случи ова лето и никако неможам да си ја објаснам.. :sneaky::sneaky::sneaky:
Седевме на една клупа пред полнок со другарките. Јас и уште една другарка ја видовме таа чудна појава,незнан дали е нешто природно или што точно xD Се движеше полека а кога јас и другарка ми почнавме да викаме и да се стискаме заа раце ,,духот" почна да се движи побргу. Изгледаше како некое суштество од облак:confused: ( појавата траеше неколку секунди,помина на светло,а потоа се засени зад едно дрво покрај реката).Таа вечер не можев да заспијам.Значи никогаш порано ке сум верувала во духови и натприродни појави,се до тој ден.:D:D И сега не сакам да верувам,бидејки нели како што викаат ако веруваш и ке ти се случува,но не можам да си го објаснам ова поинаку..!
Што мислете вие што би можело да биде ако не дух????????????/:cuc:
Тоа што некоја паранормална појава сте ја забележале во доцните вечерни часови, може и да упатува на фактот почитувана дека Вие и Вашата другарка, исто како и другите од овој „земен свет“, сте избрани да ги гледате „ентитетите“ (духовите, енергиите итн.) од другиот свет. Всушност, тие Ве одбрале со цел да почнат да комуницираат со Вас за да ви пренесат нешто или пак да споделат некоја мака или ве предупредат. Кога тие одлучуваат да бидат забележани од некоја „земна личност“, тогаш тие заклучиле дека Вие имате приближно иста енергија, односно бранова должина (која ние во овој свет ја опишуваме, како на пример, сакаме да комуницираме со некој/а бидејќи ни се допаѓа, имаме нешто заедничко, се разбираме подобро итн.) и поради тоа тие знаат дека можат да бидат разберени итн. Одговорот на вашето прашање е секако Да. Реална е можноста да видите дух, како Вие во овој случај почитувана. Исто така, не мора да значи дека ако Вие, во овој случај, не верувате во натприродното, односно паранормалното дека нема да Ви се случат вакви работи. Тоа дали Вие (ќе) верувате или не во духови е ирелевантно... многу побитно е тоа дека вие со Вашата другарка сте посведочиле на нешто кое е несекојдневно и кое сте успеале сами Вие двете да го забележите, како и тој ентитет да Ви се обрати на Вас. Тоа е непобитен факт!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom