Дупер

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515


ДУПЕР е скопски бенд кој со себе носи нова енергија и свежина на музичката сцена.

Во составот влегуваат тројца млади музичари, Борис Какуринов на гитара и клавијатурa, Илчо Нечовски – вокал и бас гитара и Мартина Баракоска на тапани.

„Не сум твој тип“ е нивната прва песна со која успеваат да ја пренесат нивната позитивност.

Автори на музиката, текстот и аранжманот се самите ДУПЕР, а зад снимањето, миксот и мастерот на песната стои Ангел Ќосев од студиото „Подрумот“.

Засега имаат две песни Не сум твој тип и Тело за на телевизија


Дупер бенд и Авалон Продукција продолжуваат заедно!

Скопскиот бенд Дупер и Авалон Продукција потпишаа двегодишен договор за соработка во кој Авалон ќе биде издавач, организатор на концертите, како и букинг агенција на бендот кој моментално е актуелен со супер хитовите “Не сум твој тип” и “Тело за тв”.
Секако, следуваат и нови музички материјали, нов сингл, албум и многу концерти.​
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.568
Поени од реакции
17.968
Многу ме потсеќаат на Bei the Fish, интересно звучат, али далеку од хајпот што го добиваат.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Mи се допаѓа играњето што го има тој дечкото со наочарите во спотовите. Дупер се супер :aplauz:
Браво што потпишале договор со Авалон. Авалон знаат што прават и сигурен сум на добро ќе оди соработката. Ќе ги гура Авалон на концертиве со странски изведувачи како бенд за загревање пред почеток на настапот на странски изведувачи.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
По распадот на СФРЈ, колку што знам, во Македонија ни некој издал сингл (ако ги изоставиме оние неколку наменски проекти за кои некој друг дал пари, и скоро сите наши евровизиски песни, зашто ни едните, ни другите „синглови“ не можат да се купат никаде), ниту пак ќе издаде. А најмалку па Дупер.
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
495
Поени од реакции
274
ОК беа со првата али втората некако им е очај. Се надевам нема да испадне она кај нас едно квалитетно, па после тоа тиња и да се вадат на тоа што им било најдобро и на стара слава да фаќаат ќар. Третото дело треба да им е нешто ултимејт за да повратат довербата, барем кај мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom