Дупер

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Изгледа само мене не ми е симпатично девојчево... :/
Истиот феномен како со жените и паѓњето во несвест кон познати личности, во случајов кон Силиан Марфи од Пики Блајндерс. На пазарот во Ѓорче знам најмалце тројца исти такви.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Истиот феномен како со жените и паѓњето во несвест кон познати личности, во случајов кон Силиан Марфи од Пики Блајндерс. На пазарот во Ѓорче знам најмалце тројца исти такви.
Они повеќе паднале по Томи Шелби технички. :D
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Истиот феномен како со жените и паѓњето во несвест кон познати личности, во случајов кон Силиан Марфи од Пики Блајндерс. На пазарот во Ѓорче знам најмалце тројца исти такви.
Немој, не го споредувај Килиан со такви фаци. Не ми е гледана серијата сеуште, нема ни да ја гледам во скоро време веројатно, познат ми е од други филмови и човекот има некаков секси X фактор, без разлика на улогата во Пики. Очите пред се, малце психо вибрација маваат.

А девојчево си е просек, слатко девојче. Нема некоја лепота, али е таква слатка и мила фаца.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.531
Поени од реакции
3.703
Какво само допирање на дното имаше наочаркото на настапот на Бубамара со гласчето. Што звук ќе беше она? o_O Како некоја комбинација од глас на пискава жена и животно кое повикува на парење. Па и уште на делон Не јас не сум, не сум твој тип... зема сила и им вика - Ајде сега цела сала, и нормално штама од публика, еден не се обиде да пее со нив. Кој си бе ти дечко со три песни у живот да очекуваш цела сала да пее со тебе па да ја повикуваш публиката? :facepalm:. Му останува само да прави будала од себе со движењана во спотовите.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.747
добро бе па и вие, прв пат искачаат пред голема публика логично е да се има трема, не е тоа кафанче некое хипстерско со 20 души внатре и угасени светла.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Секој си има свој вкус. Не е којзнае што и еден куп има такви, ама оваа има шарм, манири и поглед.
 
K

kicodarker

Гостин
добро бе па и вие, прв пат искачаат пред голема публика логично е да се има трема, не е тоа кафанче некое хипстерско со 20 души внатре и угасени светла.
Тикви зелени е муабетот, само кај нас значи може да пројде онака “мамински“ поглед низ прсти на бендови “ајде млади се,ами трема ги фати инаку супер си пеат в гаража“, за мамичка се најдобри нормално. Абре или чиниш или не чиниш и ќе трпиш ремет негативни коментари и ако тоа не ги натера да бидат како што треба поарно нека не прават музика. Заеби тоа мамино галење само кај нас го има “по дома многу убаво пее, сега на телевизија нешто тремичка ја фати“.
Такви “по дома што пеат“ а на тв незнаат да бекнат беше полно на пинкове ѕвезде,грандове ѕвезде и други идоли.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
А девојчево си е просек, слатко девојче. Нема некоја лепота, али е таква слатка и мила фаца.
Баш така. Се е до вкусот. Мене лично повеќе ми се свиѓаат вакви девојки кои немаат некоја нападна и очигледна убавина и се баш онака што се вели cute.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.806
Не би оценувал бенд според еден настап. Може да се има лоша вечер.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Абе добро...
Лезбејка била и лошо отсвиреле и отпеале...

Да даеме шанса на нешто да пркне....мислам, не сум фан, ама да има нешто многу избор за пребирање, па да се глуми некоја префинетост....ние имаме долги години, естрада (да ја наречам) шо е за греота, буквално.
Луѓево не го измислиле овој тип музика и не се оригинални - рециклирање е, ама не е тоа лошо или трагично. Еве ќе споредам вака - свиреше после нив Влатко, стар волк, со поосмислен настап, два хора, чоек што кариерата му е базирана на жив настап. Звукот на манифестацијата беше лошо сетиран и инструментите беа потивки од вокалот што посебно дојде до израз кај Дупер, а и кај Џафер. И Џафер пее високо, што за маж е помалку својствено (мене како вокал и појава ми е коректен, ама реално нема некој голем музички учинок за награди онакви - ама тоа е друга тема за идиотската манифестација).
Е сега, околу високиот глас...јас израснав у Тафталиџе, која е стара фанкерска населба. Тука имаше цел култ, би го нарекол, 80-ти години многу ликови што собираа плочи, такви журки се правеа (јас нешто малку памтам од тоа, поише од муабети). Карактеристични беа од тоа време Earth, wind and fire, Quincy Jones, па и Curtis Mayfield, мада он е поише у соул фазон, ама е дел од таа "црнечка култура"...они пееја со специфичен висок машки алт (мислам алт дека е) и беа поприлично популарни сите овие. Quincy е продуцент на најуспешните албуми на Michael Jackson на пример. Тоа е еден елемент кој го приметувам у песнове на Дупер. Во студио убаво го избалансирале вокалот да иде потивко, ама немаат искуство за вакви настапи и некој мамлаз од музичко-сценски техничар ги зезна, па вие ги ругате сега.
Друго, приметливо е влијание на оној тип на гитарски рифчиња на Nile Rodgers, што пак ќе кажам - не ми смета, не е ужасно лошо. Кога може Влатко да тера цел живот со преработки на Александар Сариевски и народни песни, зошто да не може ова....со тоа што Влатко е од друго време, вежба и работи ко луд....сеа, несоодветна е споредбава, ама не знам дали сте му ги слушале последниве албуми - не е од Дупер многу далеку - креативно мислам, не технички.
Зборот ми е, дајте им шанса, не коментирајте малициозно. Ги вртеле радијава, хајп нереален....карлеуша и брега со тој ритамот сељачки уште ли да ми ги масираат жлездиве?....нека тера нешто наше.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Какво само допирање на дното имаше наочаркото на настапот на Бубамара со гласчето. Што звук ќе беше она? o_O Како некоја комбинација од глас на пискава жена и животно кое повикува на парење. Па и уште на делон Не јас не сум, не сум твој тип... зема сила и им вика - Ајде сега цела сала, и нормално штама од публика, еден не се обиде да пее со нив. Кој си бе ти дечко со три песни у живот да очекуваш цела сала да пее со тебе па да ја повикуваш публиката? :facepalm:. Му останува само да прави будала од себе со движењана во спотовите.
а ти шо имаш во животот постигнато?
освен што имаш интернет конекција дома и простор на форум кај што можи да плукаш.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Почитувани,

Поради тоа што едниот од машките членови на групата Дупер и даде отказ на Мартина, со поддршка на другиот машки член, од според мене најпатетична можна причина, Авалон Продукција го раскина договорот со младите момци.
Од мене толку.

Бобан Милошески
 

Kajgana Shop

На врв Bottom