Дупер

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.518
Ако некому некоја македонска музика не му се допаѓа, одма некој се со коментари дека српско премногу се слушаат луѓевто не го ценат македонското.

Не мора да значи дека ако е македонско треба да го цени. Секој си има право да си слуша тоа што сака и да си даде мислење дали му се допаѓа или не и тоа е тоа што треба да се цени повеќе.

Дупер мене ми е допаѓаат и ми се допаѓа што им се едноставни текстовите и рефренот се памети брзо. Не се текстови што мора да се замислуваш што сакал да каже авторот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Си прават нивна музика, не пејат туѓи песни по свирки и не земаат туѓа музика. Доволно е.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Турбофолкот вришти од вас, ви го поматил умот и ништо не гледате.
Докааааааааааааз, јас сам ти живиииииииииииииииии докааааааааааааааааааааааз.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ако некому некоја македонска музика не му се допаѓа, одма некој се со коментари дека српско премногу се слушаат луѓевто не го ценат македонското.

Не мора да значи дека ако е македонско треба да го цени. Секој си има право да си слуша тоа што сака и да си даде мислење дали му се допаѓа или не и тоа е тоа што треба да се цени повеќе.

Дупер мене ми е допаѓаат и ми се допаѓа што им се едноставни текстовите и рефренот се памети брзо. Не се текстови што мора да се замислуваш што сакал да каже авторот.
Во право си. Не значи дека се’ што е македонско мора да ми се допаѓа. Ако не ги слушам Дупер не значи дека слушам турбо фолк. Си слушам друга музика. Слушам и македонска музика, има интересни изведувачи кои не добиваат толкаво медиумско внимание.

Секој си има свој вкус. Еве ти викаш дека ги сакаш Дупер пошто текстовите им се едноставни. За мене тоа им е еден од најголемите минуси. Не значи дека јас сум повеќе во право од тебе. Само кога го исмевам турбо фолкот сум во право. :) Нема оправдување зошто некој би слушал таква музика. :)
 
Последно уредено:
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Interesni se i poinakvi ali toa samo po sebe ne znaci deka ne smee kritika da im se dade iskreno prvata pesna kao hitce bese ok ali drugive dve nisto posebno a i za tretava preveduvac mi treba za tekstov ili moze do mene posto ja ne go razbiram...
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Третава е полоша од втората. (да не речам ушобол)
По надолна линија одат.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.421
Првата песна и јас не ја сакав на почеток, ама после ми стана заразна, а и сегде ја пуштаа. Втората и третата песна се потпросечни според мене. Сепак, новитет кој пробува нешто да направи на оваа сцена :D Не зборам за музички стилови/перформанси или вокални способности. Слушаш или не слушаш. Не сум определен за ниеден вид на музика, слушам тоа што ми е добро. Има и добри класики, има и ужасни. Има добар рап, има и катастрофа. Исто и со турбофолк/рок/поп.

А дека сме научени да плукаме се што ќе искочи ново македонско, и тоа држи вода.
Како Дупер се лоши, а еден куп тука што ги набројавте се добри? Субјективно до максимум :D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.518
Никогаш не сум ги слушал во живо а ни на тв до сега не сум ги слушнал во живо како пеат, на Бубамара вокално беа доста лошо.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.501
Поени од реакции
80.599
Изгледа само мене не ми е симпатично девојчево... :/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom