Дупер

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Незначи ако имаш гитари дека си рок музичар/артист.
Пример, Тоше Проевски има брејкбитови и хефи метал рифови ама неговата музика е поп музика.

Муабетот ми е; Дупер не се ни поп-рок. Чист генерички поп.[DOUBLEPOST=1546098687][/DOUBLEPOST]
„Jo Jo's Bizarre Adventures"
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Pojma neam dali ima potreba se sho e nashe i ke osvezi scena da se hejta ali valjda taka sme nauceni, da bese od Srbija ili od kaj kurac znam ja bendov ke se ispoubievte da zemete karti ako imaa nastap tuka.

Nebitno na kraj kraeva, bi rekol deka e premnogu rano da se ocenuvaat koa imaat samo 2-3 pesni i doprva treba da cueme album i sfe toa od niv ali u sekoj slucaj osvezuvanje na scena.

Jako makje e Martina :icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Незначи ако имаш гитари дека си рок музичар/артист.
Пример, Тоше Проевски има брејкбитови и хефи метал рифови ама неговата музика е поп музика.

Муабетот ми е; Дупер не се ни поп-рок. Чист генерички поп.[DOUBLEPOST=1546098687][/DOUBLEPOST]

Пред пички Свонс, а дома виабу со Окулус, вештачки скут и симулација од јандере што те гали. <3
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Полошо од тоа да се "хејта се што е македонско", е моментот кога за секоја критика и непофалбен коментар следи нафрлување врз критичарот од типот "а подобри ли ти се цеца/аца лукас, да беше српско ќе го сакаше". Што ви е бе луѓе, комплекс некој си имате па за секоја музика споредувате со српско, дали било повеќе популарно од српско, дали повеќе го слушале нашите блабла. И реално пола од тие што се жалат од популарноста на српско, бар еднаш во месец индијанци се прават на српско.

П.с. Немам појма кои се Беровиќ и Пријовиќ, не сум до толку напреднат јбг

А за Дупер интересен обид се, гледаат да направат заразна песна, но исто како и новото Eye Cue, не се мој вкус. А баш личат ко дечки што слушаат Клептон, Хендрикс, Ван Хален, можеби ќе променат нешто.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ништо посебно не ми е новата песна. Дури е и премногу слична на втората.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Tретава ништо посебно чак и досадна. Почнува да ми накурчува она повторување од само една реченица во рефрените. Не сум твој тиииип јас знам, имаш тело за на телевизијааааа, ние сме два, многу одамна...дрн дрн.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Звучат како бутлег верзија од Влатко Лозановски под дејство на два дима хаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom