Дупер

Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Ќееф ми е за дечките што имаат успех, на многу луѓе им се допаѓаат но мене не. Некако нивната музика ми е многу бла. Како за во Pull & Bear продавница, да биде у позадина. Иначе незнам дали само мене втората песна им е иста како првата? Имаат некоја харизма но за звук незнам..
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Ви се свиѓаше тоа другото што го свиреа во МКЦ?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
Мене не ми се допаѓаат. Разбирам зошто се хит, but not my cup of tea.
Не си у право. Не е дека се not your cup of tea.
Oбјективно се срање, шунд, што сака да помине како нешто поавангардно. После слушање на првата,си реков, овие срање се, или ми се чини.
Им ислушав неколку песни и да, срање се.[DOUBLEPOST=1545991973][/DOUBLEPOST]
По распадот на СФРЈ, колку што знам, во Македонија ни некој издал сингл (ако ги изоставиме оние неколку наменски проекти за кои некој друг дал пари, и скоро сите наши евровизиски песни, зашто ни едните, ни другите „синглови“ не можат да се купат никаде), ниту пак ќе издаде. А најмалку па Дупер.
Aман. Сингл кај нас се вика коа ќе напраи некој спот за песна. Толку.
Ти 45-ка очекуваш и промоција?
 
Последно уредено:
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Мене ми се онака ок. Ништо посебно, но не ми пречат. Песни што би ги слушал кога сум во кафич на кафе или на радио додека возам.

Мартина ми е инаку преслатка. Ама читам во коментарите на YT дека била лез. Не знам колку е точно тоа.
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Не си у право. Не е дека се not your cup of tea.
Oбјективно се срање, шунд, што сака да помине како нешто поавангардно. После слушање на првата,си реков, овие срање се, или ми се чини.
Им ислушав неколку песни и да, срање се.[DOUBLEPOST=1545991973][/DOUBLEPOST]
Aман. Сингл кај нас се вика коа ќе напраи некој спот за песна. Толку.
Ти 45-ка очекуваш и промоција?
Пробувам да сум политички коректен. :D
 
S

staycalm

Гостин
Не си у право. Не е дека се not your cup of tea.
Oбјективно се срање, шунд, што сака да помине како нешто поавангардно. После слушање на првата,си реков, овие срање се, или ми се чини.
Им ислушав неколку песни и да, срање се.[DOUBLEPOST=1545991973][/DOUBLEPOST]
Aман. Сингл кај нас се вика коа ќе напраи некој спот за песна. Толку.
Ти 45-ка очекуваш и промоција?
Што не е шунд (или што е помалку шунд) на нашата музичка сцена според тебе? А што на балканот генерално?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
Што не е шунд (или што е помалку шунд) на нашата музичка сцена според тебе? А што на балканот генерално?
Има доста такви групи. Ова не е една од тие.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
Тоа веќе го кажа, прашањето ми беше да потенцираш некои.
Ова е тема за тоа?

ОК, исполнувачи како Горан Трајковски, The John, PMG, Бернајс...
Иако некои од нив не ми се свиѓаат, не можам да кажам има шунд у нивната музика, како што е очигледно кај овие.
Ми личи дека овие сакале да бидат оригинални и да измислат топла вода, ама неуспешно. Да не бидат Тоше и Ламбе, ама да приберат широки маси, што слушаат Тоше и Ламбе. И им успеа. Што од аспект на тоа дали се шунд или не, е лошо. Веројатно затоа што црпнале малку од тој шлагерски-турбо фолк казан, ама лошо го измешале со остатокот.
Музичката продукцијата не им е толку лоша, но вокалот кога ќе почне со иновација и експеримент, се приметува дека лоши состојки става.



Патем, слушам се врзале за Авалон. Авалон е баш промотерска група погодна за ваков бенд.
Оноа да не биде ептен Тоше, Ламбе... да биде бордерлајн Тоше, Ламбе. Таман си се.



(кога ќе кажам Тоше Ламбе, не мислам конкретно на нив двајца, него на таа шунд сцена)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Не си у право. Не е дека се not your cup of tea.
Oбјективно се срање, шунд, што сака да помине како нешто поавангардно. После слушање на првата,си реков, овие срање се, или ми се чини.
Им ислушав неколку песни и да, срање се.[DOUBLEPOST=1545991973][/DOUBLEPOST]
Aман. Сингл кај нас се вика коа ќе напраи некој спот за песна. Толку.
Ти 45-ка очекуваш и промоција?
Како твоето мислење е објективно, о ти богу на музичката критика ?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
Како твоето мислење е објективно, о ти богу на музичката критика ?
Во ред, можеби во тој пост претерав. Моето мислење можеби не е објективно. А и PMG се присрање, ама барем не се како овие.
Но тоа не ги прави никако овие Дупер подобри. Кич си се, со или без моето мислење.

На пример, имаше тука тема за Свонс, во која се караа нешто, дали се добри и колку се или не се. Ова не е таква дискусија. Овие се срање, а моето мислење сметај го за необјективно, ако ти одговара.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Во ред, можеби во тој пост претерав. Моето мислење можеби не е објективно. А и PMG се присрање, ама барем не се како овие.
Но тоа не ги прави никако овие Дупер подобри. Кич си се, со или без моето мислење.

На пример, имаше тука тема за Свонс, во која се караа нешто, дали се добри и колку се или не се. Ова не е таква дискусија. Овие се срање, а моето мислење сметај го за необјективно, ако ти одговара.
Ова е твое субјективно мислење. Мислиш дека Дупер се срање, ок, мислиш дека се шунд, ок, ама немој да кажуваш дека тоа било објективно...
Не дека ќе те разубедувам дека Дупер се генијални, прејаки, предобри whatever, чисто само да расчистиме дека ниту едно мислење тука не е објективно, вклучително и моето.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
Ова е твое субјективно мислење. Мислиш дека Дупер се срање, ок, мислиш дека се шунд, ок, ама немој да кажуваш дека тоа било објективно...
Не дека ќе те разубедувам дека Дупер се генијални, прејаки, предобри whatever, чисто само да расчистиме дека ниту едно мислење тука не е објективно, вклучително и моето.
Ниедно мислење не е објективно.
Ако некој каже дека Последното Диво Племе е полош од Балад оф Бастер Скрагс, гомна да јаде. Или Цеца дека е посрање од Френк Запа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom