Дуел: Апасиев vs. Богојески

Кој беше подобар говорник?

  • Апасиев

    Гласови: 110 90,2%
  • Богојески

    Гласови: 12 9,8%

  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.886
На нас,и паторот ни беше многу.Само Заев или Мицковски.И нив не ги залужуваме ама ај
Автоматски споено мислење:

А гледам цел штаб на Сдс се преселил на форумов.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.162
Поени од реакции
15.952
Иритира како онанирате на Апасиев затоа што е речит. Требало некој таков политичар... Каков? Како сите останати? Човек кој ќе гази сѐ што ќе му застане на патот, вклучувајќи ги и оние кои стојат рамо до рамо со него? Факт е дека човекот е движечки вокабулар, но како тој, како политичар, е поинаков од останатите? Затоа што „им го плеснува во фаца“? Па ова би го направил секој кој е доволно лут на режимот, кога би имал прилика да ги конфронтира истите. Што друго? Тоа што се обидува да ѝ помогне на работничката класа? Свесен е некој дека тоа го прави САМО кога има прилика за публицитет? Јас бев во поблиските левичарски кругови уште пред оформувањето на Левица. Знам точно кога се оформи Левица, како се оформи и што се случи успат. Знам и дека Апасиев имаше прилики да помогне на угнетени работници, ама не се нафати затоа што ситуацијата не стигна до јавноста, ама знам и дека прв беше да контактира за еден случај(поединец, не група како претходно) само затоа што случајот беше екпониран пред јавноста и се пружи прилика за лапање поени пред народот. Нема да навлегувам во детали, за да не загрозам нечија приватност.
Свите сме воодушевени од прогресивната велешка омладина!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Да украде некој глас од Вмро,колку може повеќе.За тоа е платен
Ама пак истото го зборувате, убаво праша @igla - како ќе ги украде?
Како ќе настапи на избори без потписи или регистрирана партија? :)
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.162
Поени од реакции
15.952
Ама пак истото го зборувате, убаво праша @igla - како ќе ги украде?
Како ќе настапи на избори без потписи или регистрирана партија? :)
Бара партија која ќе застане зад негови кандидати како што му го разбрав концептот.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Па нормално да је еготрипер! Шта очекујеш ти од једног политичара? Нови Ганди? Е и ја биг волео то да видим, ал тешко :( :mad:
А можеби и само трипер. Од добар политичар очекувам многу нешта, пред се' зрелост и издржаност и непотпаѓање на такви ниски нивоа во аргументацијата со опонентот, кога веќе од мене се бара да му дадам некаква поддршка. Пуста желба останува сето тоа, свесна сум.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.886
Ама пак истото го зборувате, убаво праша @igla - како ќе ги украде?
Како ќе настапи на избори без потписи или регистрирана партија? :)
Веќе ги украдоа гласовите на претходните избори.Нивните следбеници не гласаа за Вмро на изборите,туку за Заев.На тоа мислев јас.
Автоматски споено мислење:

Тогаш се појавија реформаториве,не сега за овие избори
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Една од способностите е да се прилагодиш на приликите, Македонија не е Швајцарија па да очекувате политичар кој не пали кај 99% од народот.
Мое неотуѓиво и неприкосновено право е да имам високи очекувања од народните емисари, особено од оние кои се' уште не се етаблирале на нашата политичка сцена.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
628
Поени од реакции
1.916
9 души гласале за Богојески.
Мило ми е што грото од форумов не се пали на примитивизам и сељачизам:rolleyes:
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.886
9 души гласале за Богојески.
Мило ми е што грото од форумов не се пали на примитивизам и сељачизам:rolleyes:
Еден помалку.Осум гласа се
Автоматски споено мислење:

Сега го гледав по втор пут и судикана како ја пегла,черга за бришење кондури ја направи
 
Последно уредено:
Член од
2 октомври 2015
Мислења
109
Поени од реакции
50
Не сум ни за едниов ни за другиов, но Апасиев не одговори на прашањето како ќе ја подобри економијата? Рече дека ЈУГОСЛАВИЈА ќе ја направел Македонија? Немаше никакви факти од Апасиев. Нада. Зеро. За овој другиов знаеме дека што е и како е.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Најлошата дебатна емисија во која бил Апасиев. Ептен се исклучија и двајцата ама Перо па ептен. Како петел пред борба се креваше чиниш тупан ќе му удри. Знаеше унапред какво магаре ќе биди нараен ако не почни со арогантност.

Иначе, оваа емисија е погледана и од дебатната на курто и мурто. :icon_lol: :aplauz:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Овај Богоевски за прв и последен пат го гледам. Пред очи да не ми излези чоеков е дефиниција за траума.

Апасиев си стана инфлуенсер со доскочиците, права алапача.

За куроф ми се и двајцата.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.502
Поени од реакции
62.304
Апасиев би го ставил у Сообрание само да ги понижува останатите, зашто друго и не заслужуваат. Да на прави Задруга внатре.

Се прослави со ова, баш пред да се крене акт против Бетмен, и пред да го стрпаат у затвор.

 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Апасиев би го ставил у Сообрание само да ги понижува останатите, зашто друго и не заслужуваат. Да на прави Задруга внатре.

Се прослави со ова, баш пред да се крене акт против Бетмен, и пред да го стрпаат у затвор.

Не се прослави Апасиев со ова
 

Kajgana Shop

На врв Bottom