Друг поглед на бугарската поп музика

Soreno

Big Brother
Член од
14 јануари 2009
Мислења
530
Поени од реакции
19
Бугарската музика не е само турбофолк што го има во канал,, Планета,,
Ето една мала част от бугарски поп хитове








 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Ајде дури се добри во понашање не ни личат такви коментари ко овај над мене :)
Друга работа, баш пред некој ден седам менам по тв и си викам шо е ова само вакви песни, рикање викање ништо асално. Ама па тие планета фен тв, мора да се некои програми од еден дел на Бугарија, сељачки некој :)
Поентава ми е, фала шо ми разјасна некои работи, оти ни на јутјуб нема нешто поп или друго од Бугарија. И таа првата песна не е баш бугарска поп, повеќе накај индиско :)
 

Soreno

Big Brother
Член од
14 јануари 2009
Мислења
530
Поени од реакции
19
Part2
За жалост во Бугариа ништо не се знае за сегашната модерна Македонска музика, како и во Македонија за модерната бугарска.
Ми е интересно да видим и чуем современни македонски поп певци.
Благодарим.

Оште неколко поп хитове во Бугарија
















 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
абе пријател јас(како и многу Македонци) неможам да гледам бугарска тв од две причини
1 преголемо плагијаторство владее во бугарија, така да уметноста е искоренета од музиката
2 на тие телевизии се вртат Македонски народни (и авторски) песни кои се претставуваат како бугарски со што тоа ти е пропаганден материјал на кој ние одамна сме имуни
не верувам дека бугарската музика може да постигне поголема популарност во Македонија ( како српската на пример што постигна):toe:
 

Soreno

Big Brother
Член од
14 јануари 2009
Мислења
530
Поени од реакции
19
Moeto nazvanie na postot beshe ,, Drug pogled,,
Nekoi go e smenil na ,,Bugarska POP musika.,,
Sakam samo da pokajem ova shto se pravi vo Bugaria i mi e interesno da vidim shto se pravi vo Makedonija
 
S

StormRage

Гостин
ај модератори гаѓајте корпа со темава... ионака бугарската музика е 99,9% плагијат...
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
Moeto nazvanie na postot beshe ,, Drug pogled,,
Nekoi go e smenil na ,,Bugarska POP musika.,,
Sakam samo da pokajem ova shto se pravi vo Bugaria i mi e interesno da vidim shto se pravi vo Makedonija
Насловот „Друг поглед“ воопшто не кажуваше ништо за темата на која сакаш да се разговара. Бугарска ПОП музика ми се виде како најверен наслов на она што ти го напиша.
Ај компромисно „Друг поглед на бугарската поп музика“
 

Soreno

Big Brother
Член од
14 јануари 2009
Мислења
530
Поени од реакции
19
Насловот „Друг поглед“ воопшто не кажуваше ништо за темата на која сакаш да се разговара. Бугарска ПОП музика ми се виде како најверен наслов на она што ти го напиша.
Ај компромисно „Друг поглед на бугарската поп музика


Идеата ми била не само за бугарска пом музика , тако и за македонска.
Во Македониа се знајат само неколко бугарски фолк певачки ,што немат ништо обшто со современата музика. Исто у Бугариа не се знае за модерната македонска музика.
Сакал сум да се излезе но стереотипот.
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Шефе не верувам дека некој ги пушта спотовиве,џабе си ги ставаш:toe:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Покрај фактот дека е плагијаторско , горе-доле ништо полошо од MTV.
 

Soreno

Big Brother
Член од
14 јануари 2009
Мислења
530
Поени од реакции
19
Што значи плагиатство?
После Elvis , Beatles , Roling Stones нема нешто ново и оригинално во музиката
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
Искрено, бугарска музика не слушам, планета, фен и такви канали. Единствен музички бугарски канал што го слушам е Сити, а од бугарскиве пеачки само Невена Цонева ја признавам, многу ми е слатка, има интересни песни и прекрасен глас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom