Друг поглед на бугарската поп музика

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Soreno, 17 јануари 2009.

 1. Soreno

  Soreno Big Brother

  Член од:
  14 јануари 2009
  Мислења:
  530
  Допаѓања:
  19
  Бугарската музика не е само турбофолк што го има во канал,, Планета,,
  Ето една мала част от бугарски поп хитове

   
  На ZACKY VENGEANCE му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ZACKY VENGEANCE

  ZACKY VENGEANCE chuck SUCKScorey ROCKS

  Член од:
  25 ноември 2008
  Мислења:
  226
  Допаѓања:
  16
  дај не ме драпај.
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Мартин$

  Мартин$ Модератор

  Член од:
  2 март 2007
  Мислења:
  5.234
  Допаѓања:
  148
  Ајде дури се добри во понашање не ни личат такви коментари ко овај над мене :)
  Друга работа, баш пред некој ден седам менам по тв и си викам шо е ова само вакви песни, рикање викање ништо асално. Ама па тие планета фен тв, мора да се некои програми од еден дел на Бугарија, сељачки некој :)
  Поентава ми е, фала шо ми разјасна некои работи, оти ни на јутјуб нема нешто поп или друго од Бугарија. И таа првата песна не е баш бугарска поп, повеќе накај индиско :)
   
 4. Soreno

  Soreno Big Brother

  Член од:
  14 јануари 2009
  Мислења:
  530
  Допаѓања:
  19
  Part2
  За жалост во Бугариа ништо не се знае за сегашната модерна Македонска музика, како и во Македонија за модерната бугарска.
  Ми е интересно да видим и чуем современни македонски поп певци.
  Благодарим.

  Оште неколко поп хитове во Бугарија


   
 5. аце_шваба

  аце_шваба ГОРД ВУЈКО

  Член од:
  10 септември 2008
  Мислења:
  1.513
  Допаѓања:
  45
  абе пријател јас(како и многу Македонци) неможам да гледам бугарска тв од две причини
  1 преголемо плагијаторство владее во бугарија, така да уметноста е искоренета од музиката
  2 на тие телевизии се вртат Македонски народни (и авторски) песни кои се претставуваат како бугарски со што тоа ти е пропаганден материјал на кој ние одамна сме имуни
  не верувам дека бугарската музика може да постигне поголема популарност во Македонија ( како српската на пример што постигна):toe:
   
  На artweb, pacienat и ZACKY VENGEANCE им се допаѓа ова.
 6. Soreno

  Soreno Big Brother

  Член од:
  14 јануари 2009
  Мислења:
  530
  Допаѓања:
  19
  Moeto nazvanie na postot beshe ,, Drug pogled,,
  Nekoi go e smenil na ,,Bugarska POP musika.,,
  Sakam samo da pokajem ova shto se pravi vo Bugaria i mi e interesno da vidim shto se pravi vo Makedonija
   
 7. StormRage

  StormRage Гостин

  ај модератори гаѓајте корпа со темава... ионака бугарската музика е 99,9% плагијат...
   
 8. Ендорфиниус

  Ендорфиниус

  Член од:
  13 април 2008
  Мислења:
  7.285
  Допаѓања:
  6.033
  Не слушам Бугарско ... :toe::toe:
   
 9. Tonchie

  Tonchie BATTERY +

  Член од:
  15 јуни 2005
  Мислења:
  12.160
  Допаѓања:
  4.308
  Насловот „Друг поглед“ воопшто не кажуваше ништо за темата на која сакаш да се разговара. Бугарска ПОП музика ми се виде како најверен наслов на она што ти го напиша.
  Ај компромисно „Друг поглед на бугарската поп музика“
   
 10. Soreno

  Soreno Big Brother

  Член од:
  14 јануари 2009
  Мислења:
  530
  Допаѓања:
  19
  Насловот „Друг поглед“ воопшто не кажуваше ништо за темата на која сакаш да се разговара. Бугарска ПОП музика ми се виде како најверен наслов на она што ти го напиша.
  Ај компромисно „Друг поглед на бугарската поп музика


  Идеата ми била не само за бугарска пом музика , тако и за македонска.
  Во Македониа се знајат само неколко бугарски фолк певачки ,што немат ништо обшто со современата музика. Исто у Бугариа не се знае за модерната македонска музика.
  Сакал сум да се излезе но стереотипот.
   
 11. Soreno

  Soreno Big Brother

  Член од:
  14 јануари 2009
  Мислења:
  530
  Допаѓања:
  19
 12. vac 13

  vac 13 партизановец

  Член од:
  21 мај 2008
  Мислења:
  5.426
  Допаѓања:
  530
  Шефе не верувам дека некој ги пушта спотовиве,џабе си ги ставаш:toe:
   
 13. BliND

  BliND Raptus regaliter...

  Член од:
  16 јануари 2006
  Мислења:
  3.964
  Допаѓања:
  359
  Покрај фактот дека е плагијаторско , горе-доле ништо полошо од MTV.
   
 14. Soreno

  Soreno Big Brother

  Член од:
  14 јануари 2009
  Мислења:
  530
  Допаѓања:
  19
  Што значи плагиатство?
  После Elvis , Beatles , Roling Stones нема нешто ново и оригинално во музиката
   
 15. ani4

  ani4

  Член од:
  22 ноември 2008
  Мислења:
  415
  Допаѓања:
  11
  Искрено, бугарска музика не слушам, планета, фен и такви канали. Единствен музички бугарски канал што го слушам е Сити, а од бугарскиве пеачки само Невена Цонева ја признавам, многу ми е слатка, има интересни песни и прекрасен глас.
   

Сподели преку: