Другарка на сопругот

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од obicna&sexy, 4 септември 2013.

 1. Lady.Q

  Lady.Q

  Член од:
  23 мај 2009
  Мислења:
  958
  Допаѓања:
  727
  Може да си прашам, што сте запнале околу тоа дали е реална личноста или ситуацијата...?
  Според советиве што фрчат на темава, најдобро би било да е целава работа измислена.
  Измислена или не, добра си е темата - потегнува многу прашања, највеќе оклу тоа -да се дигне или не...телефонот, де, коа ти ѕвони сто пути ;)
   
  На Bonnie and Clyde му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Divider

  Divider Seraphim

  Член од:
  24 февруари 2005
  Мислења:
  27.697
  Допаѓања:
  3.038
  A
  A da dojdes ednas konecno vo Skopje so devojka ti!?
  Da vidime cija majka crna volna prede od vlaknata na dundata nejzina i od devojka ti?
  Cisto za prijatelstvo da vidi i taa sto e prav maz-prijatel.
   
  На LetMeSea му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ставрогин

  Ставрогин

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  16.478
  Допаѓања:
  34.501
  Немој да се нервираш, лошо е тоа во твојата ситуација, ќе приумреш. И плус, не разбирам зошто се нервираш. Кажа дека не е лошо брачните партнери од време на време да се подебнуваат со некој свој пријател. Еве, батали ме мене, жена ти сигурно има некој пријател. Замисли си оди од време на време кај него, си се подебнуваат, нели е тоа добро за пријателството? Сам кажа дека нема ништо лошо во тоа.

  Или сепак има?
   
  На Bonnie and Clyde му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ставрогин

  Ставрогин

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  16.478
  Допаѓања:
  34.501
  едит

  Пак не ми одговори на прашањето. Дале е ОК со тебе жена ти од време на време да си се подебнува со некој свој пријател, чисто да го освежи пријателството?

  Или за туѓите жени е ОК а за твојата не е ? Сто стапа по туќ грб не болат, нели? Секогаш кога ќе ги советуваш другите членови како да живеат, размисли дека и себе си си го советуваш истото.
   
  На Bonnie and Clyde, сончко, Muranyi и уште 7 други им се допаѓа ова.
 5. olaf

  olaf

  Член од:
  9 април 2009
  Мислења:
  3.183
  Допаѓања:
  3.830
  а оти вие 2-ца не си напрајте една групна, да видите како е, па споделете... плус, вукнете ја другарката од сопругот кој е тука споменат, да ја остави на раат авторката на темата :D
   
 6. langelina

  langelina

  Член од:
  6 јули 2011
  Мислења:
  3.639
  Допаѓања:
  7.382
  Имав дечко што исто се однесуваше.
  Кога првиот пат рече дека ќе се врати за два часа, а го немаше 5, јас излегов од памет, мислев дека се спичкал некаде и направил сообраќајка.
  Да биде бељата уште поголема, во меѓувреме се јави татко му и му кажав да с ејави после 2 часа,човекот се јави, реков дека уште не е дојден, се најдов во небрано и испадна како да лажам, а го загрижив и човекот...
  Муабетот на дечко ми беше дека заседнал со пријатели!? :rolleyes:
  Му кажав дека не е проблем што седел со пријатели, туку што не се јави, знае дке асум кај него и дека очекувам да дојде.
  Мислев дека тоа беше тогаш, јас како либерална цура сметав дека не е во ред да шутнеш некого зашто еднаш направил грешка.
  Но тоа се случи уште неколку пати, а кога дојде до кавга, ми рече дека тој никогаш и никому не давал отчет каде ќе оди.
  Не остануваше друго, освен да раскинеме, зашто само КОГА СИ САМ не мора никому да даваш отчет.
  Треба ли д акажам дека уште долго време не му беше јасно зошто сме раскинале. :facepalm:
   
  На tiger22, Lady.Q, Bonnie and Clyde и уште 7 други им се допаѓа ова.
 7. Prasko Karpozov

  Prasko Karpozov

  Член од:
  3 јуни 2013
  Мислења:
  329
  Допаѓања:
  217
  Другарка. :pos: Хетеро машко и женско другари. Дај не зафркавајте. Не постои такво нешто. И како другаруваат? си прават муабет за фустани, шминки, рецепти за торти и колачиња, за менување пелени и пуштање машини за перење :pos:
   
  На сончко и LetMeSea им се допаѓа ова.
 8. AnFem

  AnFem Гостин

  Политика, Праско, политика.
   
  На Prasko Karpozov му/ѝ се допаѓа ова.
 9. LetMeSea

  LetMeSea

  Член од:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  3.612
  Допаѓања:
  6.232
  Да бе мајката стварно еве и до ден денес не можам да го разберам другарството меѓу жени и мажи, некако сосем неприродно и трендовски делува :confused:
   
 10. HoT IcE

  HoT IcE Гостин

  Има име и опис за тоа другарство: Секс односно флертување and making fantasies come true. =)
   
 11. Сладоледџија

  Сладоледџија Ванила & Чоколадо

  Член од:
  8 декември 2009
  Мислења:
  8.162
  Допаѓања:
  3.936
  Ради вакви размислувања, немаш другари или те избегнуваат
   
 12. Bonnie and Clyde

  Bonnie and Clyde

  Член од:
  12 декември 2010
  Мислења:
  3.988
  Допаѓања:
  2.969

  не постои такво нешто :) секад едната страна сака повеќе ;)

  Ставрогин го убииииииииииииииии Divider :D
  сепак за своето болело :)
   
 13. Сладоледџија

  Сладоледџија Ванила & Чоколадо

  Член од:
  8 декември 2009
  Мислења:
  8.162
  Допаѓања:
  3.936
  Имаш опција Silent на мобилниот, па ниту ѕвони ниту вибрира :D
  --- надополнето: 16 септември 2013 во 20:40 ---
  Еве јас имам хипотетичко гледиште на ситуацијава. Што ако мажот и на дотичната, ја лаже дека има другарка и ја лаже дека игра шах, а типацот дреме во Сенатор или Астра ? Па сака да заработи нешто екстра за бебето што ќе се роди, а не сака да и ја каже вистината дека дреме во коцкарница :P
   
 14. Kuklickaaa

  Kuklickaaa

  Член од:
  27 август 2012
  Мислења:
  1.024
  Допаѓања:
  2.534
  Другарка сум му јас и тоа надобра и не му треба ниедна друга:)..
  А оние другарки кои му требаат како такви, или ги има од детство ќе треба јасно да ми докаже и објасни и плус да увидам јас самата дека не го привлекува како девојка, нема ни трунка симпатии за неа и она за него, и дека нема никаква сексуална привлечност измеѓу нив. Ако нешто од ова има, може да му биде минато во истиот миг зашто нејќам да го делам со ниедна никако и не сакам некој да ме мафта.......
  А плус, добро познато ми е да пријателство помеѓу машко и женско е вистинска реткост, и скоро и да не постои. Зборам за право пријателство без некој од некого скриено и потајно го посакува и има желби неостварени. Има многу такви кои се влечат као другари со надеж да ке се деси нешто кога тогаш....Доказ за тоа е штом некој од нив ќе стапи во брак или озбилна врска,веднаш се губи тоа лажно пријателско дружење....
   
 15. R.1

  R.1

  Член од:
  23 јануари 2014
  Мислења:
  149
  Допаѓања:
  57
  Мене ми се допаѓа ова "другарка на сопругот", леле колку убаво звучи . :)
   

Сподели преку: