Дрога ( Наркотични дроги )

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Има еден стих, "exeri su govno kad pojavi se MDMA". Не знам порано што имало во државава, сеа си има чисти МДМА кристали, кои коштаат скоро исто колку бело, и се нешто најбоље од супстанци. Само што, пак ќе кажам, мене тоа ми е педерска дрога.
И ја ексерите и такбчите за дрога не го рачунам,тоа ти се додаток за забава,бустстер, )))))
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.090
Поени од реакции
15.952
И ја ексерите и такбчите за дрога не го рачунам,тоа ти се додаток за забава,бустстер, )))))
Ууу брат, и јас така сум мислел, ама ако претераш со бустерот, цела вечер сенки и слики ќе глеаш. Баш од таков став како твојот , една вечер ептен се опуштив, и ми беше последна, веќе таа супстанца не. Уствари ништо нејќам, алкохол и евентуално добро бело ради шмек малце, понекогаш.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Ууу брат, и јас така сум мислел, ама ако претераш со бустерот, цела вечер сенки и слики ќе глеаш. Баш од таков став како твојот , една вечер ептен се опуштив, и ми беше последна, веќе таа супстанца не. Уствари ништо нејќам, алкохол и евентуално добро бело ради шмек малце, понекогаш.
Па и ја 7-8години ништо не сум праел,дури ни бело,уствари крек праев прошла година,али само една плуќа,така да тоа не го рачунам.
Јас сум лапал табли,пажљиво,не сум имал проблеми со сеништа )))))
Иначе освен шприц,се сум праел )))))
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.090
Поени од реакции
15.952
Правиот амф е waaaaaaaaaoooooo :vozbud: .Ваљда тешка дрога е :aplauz:
Пушти ни слика од забите за една година, чисто да сфатат младите зошто тоа гомно е толку ефтино.
Автоматски споено мислење:

Па и ја 7-8години ништо не сум праел,дури ни бело,уствари крек праев прошла година,али само една плуќа,така да тоа не го рачунам.
Јас сум лапал табли,пажљиво,не сум имал проблеми со сеништа )))))
Иначе освен шприц,се сум праел )))))
Тука во Мк крек ретко праат, скоро ич, тоа само браќата. Треба волја да останеш на само една плуќа со тоа :)
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Рани 20ти одприлика
Ја на 20 години целата таблица на Менделеев ја имав у себе ))))
Автоматски споено мислење:

Пушти ни слика од забите за една година, чисто да сфатат младите зошто тоа гомно е толку ефтино.
Автоматски споено мислење:


Тука во Мк крек ретко праат, скоро ич, тоа само браќата. Треба волја да останеш на само една плуќа со тоа :)
Мислам дека не знаат ни дрогите да ги возат веќе у оваа држава,се е изгубено....
 
Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
Рани 20ти одприлика
Што знам искрено ... Чим до сега не си почнал не си најверојатно таков тип на човек.

Се зависи каков карактер си (лабилен, лесно стануваш зависен). И најбитното, не се дружи со џанаци :) звучи ко пензионерски совет ама така е. Ако почнеш да се дрогираш и се дружиш со џанаци многу веројатно ќе ти стане рутина, чисто ради опкружувањето.

Многу од таквите пријателства и дружења се чисто "повод и изговор" да се склопат за трева или друга дрога.

На крајот од денот, твој избор али не пропушташ којзнае што и можеш да живееш и без такви ствари :)
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Што знам искрено ... Чим до сега не си почнал не си најверојатно таков тип на човек.

Се зависи каков карактер си (лабилен, лесно стануваш зависен). И најбитното, не се дружи со џанаци :) звучи ко пензионерски совет ама така е. Ако почнеш да се дрогираш и се дружиш со џанаци многу веројатно ќе ти стане рутина, чисто ради опкружувањето.

Многу од таквите пријателства и дружења се чисто "повод и изговор" да се склопат за трева или друга дрога.

На крајот од денот, твој избор али не пропушташ којзнае што и можеш да живееш и без такви ствари :)
И на 50 години може да почне,и да се сјебе за 2-3 години.
Прај се шо сакаш,али со усул.!
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.686
Поени од реакции
2.521
Што знам искрено ... Чим до сега не си почнал не си најверојатно таков тип на човек.
Дефинитивно. Само од радозналост би пробал. Како иди со помладиве генерации ќе биди срамота ако не пуфкаш барем трева.
Се зависи каков карактер си (лабилен, лесно стануваш зависен). И најбитното, не се дружи со џанаци :) звучи ко пензионерски совет ама така е. Ако почнеш да се дрогираш и се дружиш со џанаци многу веројатно ќе ти стане рутина, чисто ради опкружувањето.

Многу од таквите пријателства и дружења се чисто "повод и изговор" да се склопат за трева или друга дрога.

На крајот од денот, твој избор али не пропушташ којзнае што и можеш да живееш и без такви ствари :)
Трева не е опасно, опасно е кога нема да заситува повеќе :D и посегнеш по друга појака Марија.
 
Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
Трева не е опасно, опасно е кога нема да заситува повеќе :D и посегнеш по друга појака Марија.
Не е опасно од аспект дека ќе ти се случи нешто.

Туку ствара психичка зависност, па цело време ќе мислиш каде / како / колку / за колку да набавиш. У превод, ќе изгубиш еден куп време и пари за нешто што ќе ти стане рутина, а не задоволство.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Дружe земи бе напуши се,напрај се тиква
Автоматски споено мислење:

Тука во Мк крек ретко праат, скоро ич, тоа само браќата. Треба волја да останеш на само една плуќа со тоа
Извади една пичка од Англија,и ак да не и кршам филм,напраив една плуќа,за друштво )))))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom