Дрога ( Наркотични дроги )

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.875
Јас се префрлив на уље и искрено боље ми е, нит чади нит смрди а и не ми се мрзне на тераса.
Башка што плуќата не јаде бедови. Топ е.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Јас се префрлив на уље и искрено боље ми е, нит чади нит смрди а и не ми се мрзне на тераса.
Башка што плуќата не јаде бедови. Топ е.
Тешко се наоѓаат source-ови за уље или само ја сум сакат?
Ма да, у принцип баксуз сум на темава, се освен тоа што ми треба/ми се сака во моментов ми е достапно .
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.274
Поени од реакции
78.922
Иако не сум ни џанкер ни искусен :
1. Другар кога е во МКД скоро секој ден пафка, но после 6-7 месеци (работи на брод) е чист, вика не чуствува зависност. Поголема зависност има од цигарите и чоколадо (шеќер).

Ако имаш над 21 година, 1-2 месечно дури е препорачливо од доктори :D
Немој само на друго да преминеш, со мисла ај 1-2 пати. :cautious:
Знаеш што значи зборот џанкер?

бонус:
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.792
Поени од реакции
29.260
,,,predlog : na site korisnici na opijati narkotichni sredstva,i psihotropni supstanci,,,ako koristi edna doza da mu se dadat tri,,,ako koristi tri da mu se dadat shest,,,pa duri i ako ne saka so zakon da mora da gi iskonzumira dozite,,,,
,,,reshen problemot so narkosite,,,

,,,a okolu benzidinite tramadolite i sluchni na nimi lekovi,,,definicijara e,,,
,,,sekoj lek e otrov,a daden vo terapiski celi e lek,,,
,,,sekoja zloupotreba odi na rachun na konzumentot,,,
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.952
,,,predlog : na site korisnici na opijati narkotichni sredstva,i psihotropni supstanci,,,ako koristi edna doza da mu se dadat tri,,,ako koristi tri da mu se dadat shest,,,pa duri i ako ne saka so zakon da mora da gi iskonzumira dozite,,,,
,,,reshen problemot so narkosite,,,

,,,a okolu benzidinite tramadolite i sluchni na nimi lekovi,,,definicijara e,,,
,,,sekoj lek e otrov,a daden vo terapiski celi e lek,,,
,,,sekoja zloupotreba odi na rachun na konzumentot,,,
Се рачуна ова и за џоинди ( или џоинги, не знам како точно се викаше оваа дрога )?
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.792
Поени од реакции
29.260
Се рачуна ова и за џоинди ( или џоинги, не знам како точно се викаше оваа дрога )?
,,,neznaesh kako tochno se vikashe,,,_" оваа дрога",,, vikano e,,
,, i PS,,,,razlikata e vo toa shto konzumiranje na golema kolichina vo edna porcija ne zavrshuva tragichno kako vo sluchajot na teshkite drogi,,,
 
Последно уредено:

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Колку треба да си аутистичен да
,,, pisuvas so zapirki,,,,, poradi, neznam koja prichina,,,,
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Jas 2010 i 2011 zemav Tramadol rekreativno. Normalno zemav 5 apcinja so 1 Diazepam, a najmnogu shto sum zemal bilo 7 ili 8 Tramadoli vo tekot na eden den (ama ne naednas, normalno), i iskreno sekogas koga ke zemev mi beshe super, nemav ama bash nikakvi nus pojavi, dobivav cuvstvo na euforija, zavrshuvav raboti, a koga ke podpomineshe dejstvoto najubaviot del mi beshe koga ke si legnev na krevet, i si tripuvav, mnogu ubavo. Od 2011 do denes nemam zemeno ni ednas, ama znae ponekogas da mi se javi zelba. Fala mu na Gospod, nemav zavisnost i nemav nikakvi problemi koga ednostavno prekinav da gi zemam, a i da konzumiram bilo kakva drogaz rekreativno vo 2011. Normalno, vo ovie 6 godini edno 10 pati sum pushel marihuana, ama toa ne e neshto strashno i sum zemal kokain mozebi 5-6 pati, za zabava cisto ama dali od strav, dali nekvaliteten, dali mala doza sum zemal od kokainot i nemav nekoi znacajni "efekti".
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.274
Поени од реакции
78.922
Се рачуна ова и за џоинди ( или џоинги, не знам како точно се викаше оваа дрога )?
Тоа џанкерите го викаат џоинд инаку е позната како марихуана. Ја шмркаат навелико и после пљачкаат, се тепаат, силуваат, се понашат ко ненормални.
A онаа будалана бијонс викаше, замисли, дека боље да ти било со таа дрога да се пукаш у вена неголи вода да пиеш. ставрно така тврдеше, на онаа темана за пиење многу вода.
Кој се изгорил, знае.
Тоа све ти оди со оние хеви метал или како и да ги викаат тие со косите што се тресат по дискотеки како нездрави и секти.


 
Последно уредено:

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.792
Поени од реакции
29.260
Колку треба да си аутистичен да
,,, pisuvas so zapirki,,,,, poradi, neznam koja prichina,,,,
,,,,mha,,,znachi zapirkite si ja zavrshija rabotata ,,,si prochital neshto,,,
,,,a drug pat koga zapirkite ke ti se storat mravki,,,slobodno preskoknuvaj i ne chitaj,,,
,,,ajt pozzzzz,,,
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Има ли пробано некој овде Тродон во рекреативни цели ? Ги користат за последните стадиуми на канцер каде има многу високи болки, од седативи биле најјаки и имало од 50 и 100...
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.792
Поени од реакции
29.260
Има ли пробано некој овде Тродон во рекреативни цели ? Ги користат за последните стадиуми на канцер каде има многу високи болки, од седативи биле најјаки и имало од 50 и 100...
,,,nekoj pogore napisha iskustvo no iako spadjaat vo grupata na jaki analgetici trodonot/tramadolot ne se sedativi tuku analgetici,,,ima ushte edna kombinacija na t/ t,,,plus paracetamol a toa e ,doreta ,i odi na dupli ured,,
,,,i t/ t i doretata ne se tolku jaki za kancerozni bolki,,,za tie raboti e petantinot, a kapkite valoron gi nema,,,
,,,iPS,,,,ne se zaebavajte so vakvi lekovi,,,isti se ko arsenot,,,prviot moment blagi no posle na pat od koj nema vrakanje,,,,kofchegot ke e leglo,,
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Има ли пробано некој овде Тродон во рекреативни цели ? Ги користат за последните стадиуми на канцер каде има многу високи болки, од седативи биле најјаки и имало од 50 и 100...
Malku pogore procitaj, jas napishav iskustvo so Tramadol.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom