Дрога ( Наркотични дроги )

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.481
Луѓе не се палете немало добра трава ова-она , има добра ганџа секогаш .Само треба правите луѓе да ги знаеш =))))
Никој не рече дека нема, ама ретко се наоѓа. Сепак зависи и од тоа што некој рачуна за (добра) трева, нели :)
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.745
Поени од реакции
4.982
Никој не рече дека нема, ама ретко се наоѓа. Сепак зависи и од тоа што некој рачуна за (добра) трева, нели :)
Верувај има , и не е ретко , зависи за кој како .
А под добра разбирам - еден кец да те напраи сателит , минимун 4-5 часа активен хај - да ги гледаш работите од друг агол - сето тоа пропратено без некој поголем стун и лош бед .

И најбитно - само туфки се пушат , а не некои листови или издробено срање без % на ТХЦ. А и семкарки мрзам.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Верувај има , и не е ретко , зависи за кој како .
А под добра разбирам - еден кец да те напраи сателит , минимун 4-5 часа активен хај - да ги гледаш работите од друг агол - сето тоа пропратено без некој поголем стун и лош бед .

И најбитно - само туфки се пушат , а не некои истови или издробено срање без % на ТХЦ. А и семкарки мрзам.
и прсканица може да те напраи сателит ..
битна е миризбата (кога ќе ја помирисаш туфката да се запотиш на челото :) ), да лепи од смола на прстите кога ја дробиш ... да има Вкус при пушење да не штипе по образите и има чуден никаков вкус итн ..
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.481
и прсканица може да те напраи сателит ..
битна е миризбата да лепи од смола на прстите кога ја дробиш ... да има Вкус при пушење да не штипе по образите и има чуден никаков вкус итн ..
This!!

И пред пушење да има мириссссс оној благ прекрасен!!!!!! :vozbud::vozbud: Одсекогаш сум се прашувал зашто не е направен до сега парфем со тон/мирис на квалитетна, природна - тазе трева!!!!!!
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.745
Поени од реакции
4.982
и прсканица може да те напраи сателит ..
битна е миризбата (кога ќе ја помирисаш туфката да се запотиш на челото :) ), да лепи од смола на прстите кога ја дробиш ... да има Вкус при пушење да не штипе по образите и има чуден никаков вкус итн ..
=)) Убаво што спомна , тоа е еден од начините да познаеш природна од прскана - да лепат кристалите , миризбата е неопишлива ..ме потсеќа на босилок .додека прсканиве имаат некој тежок мирис и кога ќе почнеш да ја дробиш од самиот мирис ..некако тешко се поднесува (секој поискусен одма би приметил) ако не така , најчесто параноја и бедови се последиците од прскана со активен стун .. како ПЦП да си земал му доаѓа но во поблага форма . Се осеќа стунот како последица на хемијата што ја пушиме - синтетика ,најголем стун ти е од хероин = синтетика(уствари полусинтетика)
Филингот треба да биде енерџи , појачани сетила и еуфорија .ок тоа зависи и кога е берена , ако е помлада тогаш имаш Енерџи Хај ако е постара со 90% црвени влакненца берена имаш накај Стун хај .

Но за вкусот најбитно е сушењето и да знаеш кога да ја обереш =))) .90% од вкусот е последица на доброто сушење и складирање =))
 
?

..........

Гостин
Има бе добра трева, денес пушев по подолг период(2 месец) си земав од комшија една туфка, леплива смола пепел ме направи....така јака роба немав чадено од 2001кога беше фри низ државава..:vozbud:
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Епа браќа Џ. јас немам запалено 2 месеца и 2 недели, пошто не сум моментално во Мкд. Иначе за некои 10 до 14 дена се враќам и има да се оќорам коа ке се вратам. Му кажав на другарчето од сабајле коа ќе пристигнам да ми спреми едно убаво двојче...ма има да му еб.м матер на Џ-то:)
 
?

..........

Гостин
^Неможеш таму да си средиш, да се опуштиш, кај што си?

--- надополнето ---

Не за др, да ти помине мислата.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
^Неможеш таму да си средиш, да се опуштиш, кај што си?

--- надополнето ---

Не за др, да ти помине мислата.
На гости сум во Љубљана, а и немам некој млад околу мене + никој незнам од тука. Така да ќе поминат уште неколку дена и WE FLY HIGH или во еден текст на Снуп Дог вика - Homie I ain't never comin' down, I'm too high in the clouds, тоа ќе бидам и јас тој ден нема да се симна воопшто:icon_lol:

На моменти коа ќе ми текне Џ, оффффф:kesa:

--- надополнето ---

А и така решив да се исчистам овие 3 месеци, зошто предходните 3 месеци беа хаос:pipi:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Vecer sum dogovoren na seansa...ke se konsumisa peyote...koj vika deka e tesko da se donese vo MK vo kufer, toj laze, krade, ima voski i spie na tavan :)!
 
S

smart ass

Гостин
Поздрав За гарфилд i И сите травјари. (Не важи за оние на хемија...(до)кажано:))


 

Kajgana Shop

На врв Bottom