Дрекслмајер

  • Креатор на темата cige
  • Време на започнување

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Какви студенти да заработат некоја пара во лето во овие дупки бе. Студентите влето поарно нека волонтираат бесплатно на струката отколку да си го трошат времето по ваквите дупки.
За останатиот џабе работи, џабе не седи, колку-толку, во светот е така дел излишни се сите зборови. Членот над мене убаво напиша :facepalm:
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Абе тоа е, ќе отидат по Германии, Швајцарии и ќе го жуљават како е тешко таму а дека овде има подобар и поквалитетен живот...
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Tie so go opevaat zapadot obicno se najgolemite lezaci, sto nitu tamu nekogas nesto rabotele nitu kaj nas nitu pak videle kako zivee prosecen opst rabotnik tamu. Cekate od mama i tate da vi frlat po nekoja koska i ne se fakjate za nikakva rabota. Ajde so cekate, pakirajte kuferite i ete tamu vo imackiot dreksel ke jadete prasinja zaedno so sefovite.
Ednas treba da sfatite deka opst rabotnik sekade go dupat i nema nikakov zivot. Ili si ubavo nacukan vo drzavno, ili imas svoj biznis ili si jebana stranka i kuti i pusi. Sistemot e sekade ist.[DOUBLEPOST=1409505223][/DOUBLEPOST]
Абе тоа е, ќе отидат по Германии, Швајцарии и ќе го жуљават како е тешко таму а дека овде има подобар и поквалитетен живот...
E da, tamu treba da se raboti, i toa krvta ke ti ja ispijat. A da sporedime kako si ja teraat kaj nas drzavnite paraziti vo administracija i kaj monopolistite eheeee......
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Tie so go opevaat zapadot obicno se najgolemite lezaci, sto nitu tamu nekogas nesto rabotele nitu kaj nas nitu pak videle kako zivee prosecen opst rabotnik tamu. Cekate od mama i tate da vi frlat po nekoja koska i ne se fakjate za nikakva rabota. Ajde so cekate, pakirajte kuferite i ete tamu vo imackiot dreksel ke jadete prasinja zaedno so sefovite.
Ednas treba da sfatite deka opst rabotnik sekade go dupat i nema nikakov zivot. Ili si ubavo nacukan vo drzavno, ili imas svoj biznis ili si jebana stranka i kuti i pusi. Sistemot e sekade ist.[DOUBLEPOST=1409505223][/DOUBLEPOST]
E da, tamu treba da se raboti, i toa krvta ke ti ja ispijat. A da sporedime kako si ja teraat kaj nas drzavnite paraziti vo administracija i kaj monopolistite eheeee......
Запад бара џаболебари и онака сите се такви таму. 90 посто европа ја имам шетано и знам. Така да кој сака на запад добра диплома у раце и со среќа против индијци и останати
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Запад бара џаболебари и онака сите се такви таму. 90 посто европа ја имам шетано и знам. Така да кој сака на запад добра диплома у раце и со среќа против индијци и останати
Ние пак за разлика од западот не сме џаболебари. На 2 милиони луѓе имаме 200 илјади администрација
 
Член од
23 декември 2010
Мислења
578
Поени од реакции
365
Тие што ја сервираат оваа гнасна пропаганда на народов треба да им се искршат коските,детално!

http://mrt.com.mk/node/10419

Запираат миграциите: Расте бројот на првачиња на истокот од Македонија

Годинава во прво одделение во неколку општини од источниот регион ќе се запишат 60 дечиња повеќе од лани. Ова се должи пред се на странските инвестиции кои
овозможија забрзан економски развој во регионот, поради што запреа миграциите...
 
Последно уредено:

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
Абе овие МРТ згрешиле, први септември е, не први април.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Веќе неколку месеци работам во ДММ.
Пред да почнам да работам бев огромен оптимист, дека ке се средат работите во фирмата, ке рипнат платите и слично.
Но, по неколку месеци внатре на линија, аууу страшно. Коските си ги оставив...
Најголем проблем се тоа тим лидерите и формените испаднати од нива, глупи кавадарчани (без навреда за останатите кавадарчани) неписмени кој мислат господ за јајца го фатиле.
Тие што планираат да аплицираат со надеж за подобра иднина, совет од мене, поарно седете си дома, одколку за 200 евра да УМРЕТЕ од работа!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Веќе неколку месеци работам во ДММ.
Пред да почнам да работам бев огромен оптимист, дека ке се средат работите во фирмата, ке рипнат платите и слично.
Но, по неколку месеци внатре на линија, аууу страшно. Коските си ги оставив...
Најголем проблем се тоа тим лидерите и формените испаднати од нива, глупи кавадарчани (без навреда за останатите кавадарчани) неписмени кој мислат господ за јајца го фатиле.
Тие што планираат да аплицираат со надеж за подобра иднина, совет од мене, поарно седете си дома, одколку за 200 евра да УМРЕТЕ од работа!

Е Темјане бре што збореше на темава, а што те снајде. А што златно дете беше :D
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.069
Поени од реакции
11.434
За неколку месеци од

Абе будали деца, ке барате вие фирми како Дрекселмаер. Само ја спомнувате таа плата од 8к денари. Ај кажете еден што зел 8к за цел месец?
Се жалите за Сабота, кој од вас вработените во приватни фирми не работи Сабота? На кој му е платен превозот од пред куќа и еден обилен топол оброк со десерт и сок/јогурт?

Одете на брод како чистачи, кувари, асистент келнери и слично за 500 евра, работете по 15 саата, секој ден во месецот, без 7 саата слободен одмор.
Работата во Дрексел е премногу лесна, дете до 15 години може да ја работи. А некој крави од 30-40 години се жалат брзо им било, ебате квачките.
Вратете се по Велешките улици, работете по лозјата во Кавадарци, Ако не ви чини не аплицирате и не галамете за џабе.
Има други на кој што и тие 13-14к им се потребни.

Тие од Велес што ги избркаа, заслужија. Не сакале да стојат во автобусот. и 6 души требаше само да стојат, а не 100 или 60 како што викате, лично јас бев таму и гледав за што се расправаа. Банална работа. Тие по оранжерии што работат или во конфекции видете по колку луѓе се возат во автобус.
Се надевам вашите мајки и татковци земаат убава плата па не мора да работите вие за 200 евра!
во

Веќе неколку месеци работам во ДММ.
Пред да почнам да работам бев огромен оптимист, дека ке се средат работите во фирмата, ке рипнат платите и слично.
Но, по неколку месеци внатре на линија, аууу страшно. Коските си ги оставив...
Најголем проблем се тоа тим лидерите и формените испаднати од нива, глупи кавадарчани (без навреда за останатите кавадарчани) неписмени кој мислат господ за јајца го фатиле.
Тие што планираат да аплицираат со надеж за подобра иднина, совет од мене, поарно седете си дома, одколку за 200 евра да УМРЕТЕ од работа!
Нешто не ми штима.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Абе будали деца, ке барате вие фирми како Дрекселмаер. Само ја спомнувате таа плата од 8к денари. Ај кажете еден што зел 8к за цел месец?
Се жалите за Сабота, кој од вас вработените во приватни фирми не работи Сабота? На кој му е платен превозот од пред куќа и еден обилен топол оброк со десерт и сок/јогурт?

Одете на брод како чистачи, кувари, асистент келнери и слично за 500 евра, работете по 15 саата, секој ден во месецот, без 7 саата слободен одмор.
Работата во Дрексел е премногу лесна, дете до 15 години може да ја работи. А некој крави од 30-40 години се жалат брзо им било, ебате квачките.
Вратете се по Велешките улици, работете по лозјата во Кавадарци, Ако не ви чини не аплицирате и не галамете за џабе.
Има други на кој што и тие 13-14к им се потребни.

Тие од Велес што ги избркаа, заслужија. Не сакале да стојат во автобусот. и 6 души требаше само да стојат, а не 100 или 60 како што викате, лично јас бев таму и гледав за што се расправаа. Банална работа. Тие по оранжерии што работат или во конфекции видете по колку луѓе се возат во автобус.
Се надевам вашите мајки и татковци земаат убава плата па не мора да работите вие за 200 евра!
Веќе неколку месеци работам во ДММ.
Пред да почнам да работам бев огромен оптимист, дека ке се средат работите во фирмата, ке рипнат платите и слично.
Но, по неколку месеци внатре на линија, аууу страшно. Коските си ги оставив...
Најголем проблем се тоа тим лидерите и формените испаднати од нива, глупи кавадарчани (без навреда за останатите кавадарчани) неписмени кој мислат господ за јајца го фатиле.
Тие што планираат да аплицираат со надеж за подобра иднина, совет од мене, поарно седете си дома, одколку за 200 евра да УМРЕТЕ од работа!
Кармата е кучка.
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Овој феномен во македонштината уште е познат и како "мечката е интересна, се додека игра во дворот на комшијата, а не мојот" и на многу македончиња им е животна филозофија :pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom