Драга Кајгана

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Кајганолијо,

Јас не сум јас ако сезонски грип не ме дофати.
Абе само што се средив од она предновогодишното, дојде пролетното. Абе аман.
Од другите поважни вести, петок е денес. Колегиве сите ко заспани, нерасположени, млитави. Мислам дека неделава на сите ни дојде премногу. Стварно треба да има два викенди во една работна недела. Вака некако ту мач е.
Точка број два од денов е шо надвор пука сонце.
Точка број три е шо јадам цитрони како да нема друго овошје на светов. Животот непотребно си го загорчувам, ама сè во името на поголема доза на витамин Ц (кој воедно и како таблети го користам). Тотално небитна информација е дека не постои предозирање со витамин Ц и сè што е вишок од него организмот сам го исфрла ама добро е да се знае за ко ќе ти рече некој ’ЏАБЕ ПИЕШ ТОЛКУ НЕ СМЕЕШ ДА ПРЕТЕРУВАШ’ да имаш контра аргумент.

Види, непланирано цел расказ напишав.

Дополнително шо уште не можам да се приберам како некој може да лаже за терминални болести. Има луѓе со тешки психози. И нив мислам ни камион да ги мавне нема да ги спаси.

Одјава Кајг за сега.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Кајго, никад не се трудам да читам латиница. Посебно ако е македонска латиница.
Денешниов ден е само за раскинување.

Да беа моите како од Пеџа. Им го давав компјутеров и екстерниот хард диск гратис. Сосе филмови, преводи. А тие Намик, Намик. Ќе ми требаат пари за рехабилитација :(
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Драга,

Обожавам кога препрочитувам некоја книга што уште од првиот пат ме воодушевила или кога по втор/трет/х пат изгледувам некои од омилените филмови или само некои делови, во зависност од времето.Не е иста перцепцијата драга, верувај, особено кога поминало подолг период од првото вкусување на филмската или пишаната уметност во раце.Перцепирањето многу зависи од личното искуство, меѓу другото...:pipi:
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Без преовеличувања. Мене навистина ми се повраќа и не ми е добро. Овие разговори што го слушнав се језиви и страшни.

Заложници сме 10 години. 10 цели години. Нека не ве интересира политика, продолжете со бајките.
Се смејат како болни гадови за убиството на Мартин Нешковски. Диригираат кој ќе живее слободно, а кој ќе оди во затвор.
Болесници!
 
Последно уредено:
Член од
28 јануари 2015
Мислења
518
Поени од реакции
2.870
Кајг,
се ми се чини оти додека да тргнам во поход да го искористам времево - ќе зајде сонцето.
Шта се тиче бомбе, после ќе анализирам, сеа рано е да ми го сјебат денот, че извинат баш.
Фала, чао, пријатно.
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
46
Поени од реакции
16
Draga kajgana. Cel zivot ke ideme nie po linija na pomal otpor, pa sea ispaga so ima vrska sto se prislusuvalo, so ima vrska sto se dogovaralo omalovazuvanje na uapseni, sto ima vrska sto se dogovara brkanje na vraboteni koi bile od razlicna partija od vladejackata, sto ima vrska sto nekoj razlicno razmisluva, abe kaj nas da kazes deka cisto od estetski aspekt ne ti se dopaga voinot na konj vednas si predavnik na makedonskata kauza, imam uste sto bi kazal ali ajde, ocigledno se e dzabe. Pa mame mu e..m do koga. Stvarno neznam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom