Драга Кајгана

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Ах, кога би можеле на некои работи од животот да им направиме Ctrl + Z .... :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.804
Значи Едард Старк, ко дозна за децана на кралицата Серсеи дека се од брат ѝ, наместо да соопшти на јавност, на Роберт, на било кого друг, он отиде кај Серсеи и ѝ кажа дека знае за тоа и дека ќе кажел на сите, ако сместа не си отишла со децата од градот. Будала. Инстантно беше обвинет за пуч и велепредавство и заврши, како што заврши.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Незнам како може на некој да не му се допаѓа снег да има. Ама онака асли многу снег. Па со чизмите кога газиш, снегот си крцка под тебе, мераци.
Жениве многу лесно можиш да ги направиш љубоморни. Нормално, не сите, ама во кафич, вчера фрчеа погледи од спротивната маса. :D
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
I posle tolku molenje i kukanje od moive da polagam se resiv i ke idam da polagam za vozacka :) Sea se osecam kako vozrasen :)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Драга,

Дечките кои ми беа симпатии додека имав едно 8-9-10 години беа нормално бар 5-6 години постари од мене, така некако си е редот во тоа време. Дали беа другарчиња на братучед ми, дали комшии, дали внуци на бабите од комшилукот, па идеа често кај баба им, како и да е, битно си имав доста симпатии. Еден ми беше симпатичен зашто носеше очила за сонце на очи и уште еден пар имаше на врат отпозади закачено, ко демек дека има и очи на тилот. Фала ти боже што више не ме привлекуваат типични мангупчиња и фраери и на оваа возраст. :D
Епа пред некое време, баш овој со двата пара цвикери го сретнав сосема случајно, женет си е, има дете мало, како и бар 15 кила вишок. Тоа ме натера да почнам и другите кои ги немав некое време видено да ги најдам на фб. Драга Кајги, сите се буквално здебелени и тоа минимум 10 кила од тоа јас што ги памтам, да не речам дебели дека се. Еден нема некое тело задржано, се е лом. Не знам дали е само случај со моиве некогашни симпатии, или голем број имаат навика да се препуштаат на милост и немилост на животот, али тоа е страшна работа.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Драга, кога некој човек е депресивен му се препорачува да чита книги. Какви се тие луѓе што ги прават книгите среќни? Мене само ме тераат на мислење т.е. кон мисли за животот што автоматски ме прави тажен. Како болка e што сакаш да ја примаш. Исто ми е и со музиката.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Миличка,

Многу грда бе оваа Каракамишева...
Нека ја викаа по емисии Додовска, бар она е убава и на мјут ќе го стававме телевизорот дур ја гледавме.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Незнам колку пати требит да обајснам дека лоши момци/женски не постојат на Фб, Твитер а уште помалце на форум.

Тие спијат до 5 поручек, се расонвет со жестоко и цигаре 80% посто од времето се пијани или се на некоја лесна дрога пошо им е убо и им се мојт.

И никако неможам да ги сватам оние шо се понашаат како bad boys со некои муабети кои немаат смисла, ништо немат смисла.

Дали некој од вас мојт да го замислит Stuntman Mike како дремит пред екран и пишуват статуси за 16 годишни да се палат на то ?
Или Чарли Шеен ???/???

НЕ.

Пошо немат смисла, полесно е да ја замислиш а и поголеми се шансите Македонија да се претворит како Германија него ова.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Колку треба да си ретардиран и глуп да крадеш скинати патики кој беа оставени пред врата:facepalm:Ок чим биле оставени значи не биле здрави,тоа брат ми го оставил,и пази прво едната му ја фрлиле,,ја идејќи накај дома ја најдов
После тоа не да ги земат двете,туку една по една ги крадеа:eek:.Денеска влечката од мајка ми ја зеле:pos:.сеа се мислам што да оставам и како да ги фатам:D.Првично знам кој би можел да биде,ама не сум таков човек да обвинувам некого бес докази.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom