Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Драга К,

Ако ми успее проектот на кој работам дај боже! Сум си кажал на себе си ќе им помогнам на многу луѓе кои се бездомници а и вооедно и на оние на кои им е потребна финансиска помош. Жал ми е што некои се расфрлаат со милиони додека пак трет не по своја вина нема ни да касне една корка леб.
Се надевам дека ќе ми и помогне и фондацијата во проектот.

Држи ми среќа!
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
That moment when sashe brankovski eat vlatko stefanovski for dinner..
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Одиш кај некој дома, си седиш се фино поштено и одненадеш си викаш: абе шо, ќе му го земам приклучокот за безжичната тастатура, нека цмизди педерот.

И шо, само пола пипки заглавуваат на старава тастатура. kewl

башка пепели
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Види, многу полошо е црна мечка да ти го пресече патот отколку црна мачка, али на кој да му кажуваш, типот скрши огледало, седум години несреќа my ass, имаше добар адвокат и плус партиска помош, средија некако за две. Толку е дебел што седи на два стола, не знам дали намерно или не, прочитал на интернет дека доколку се седи на два стола ќе има две жени, односно два брака, но го мачи тоа што е премногу дебел и не го собира на целата маса, па кога седи фаќа и накај ивицата, а седење на ивицата значи дека нема да се ожени, го мачи, го премачи тоа, толку го мачи што намерно пее додека јаде, за да земе циганка, шансите си ги зголеми за два спрема еден, вајда ќе се ожени, вие што викате?
 
G

Gricko_

Гостин
Taтко ми навива за Барса и ги глеаме коефициентите на телетекст за Барса да изгуби беше 16 коефициент. Ми вика оди стај 100ка, озбилен беше, а ја ме мрзеше да одам уште 100 метри понатаму и отидов до продавница и си купив Чоко Стоби Хартс. :vozbud:
И сеа навивам да даде Барса гол, за пак да не добијам ништо. :D
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.918
Поени од реакции
12.408
Кај,

Пола генерација 2 години поголеми/помали од мене се испомажија, некој и деца имет, а јас седам во сабота вечер со чоколадо до мене и глеам пријатели. А до пред 3-4 години се сокриваја сите позади гимназија или кај драго со цигарите, сеа со олкај стомаци бидермаер фрлет...То е море, приоритети во животов.
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
draga moram da se pofalam vecerva se chustvuvam kako "zvezde granda "
napishav eden post na forumov i otidov da rucam ...
koga se vrativ pred lap topot gledam duri 6 izvestuvanja deka im se dopaga mojot post
mnogu se izraduvav ,isto ko da sum dobila 6 zvedicki na grand zvezde ,
toj shto ke dobie 6 zvezdicki odi ponatamu ,do vrvot na zvezde granda ...
vi blagodaram kajgandzii ..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom