Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Cymbaline

Wallflower
Член од
14 август 2014
Мислења
321
Поени од реакции
1.281
Светов е преполн со фаци што од некаде, намерно или случајно дознаваат дел од приказна за некого и после го зјапаат со поглед „знам како ти е, сум минел низ тие срања“. А нив најстресен момент до 20ка им е то шо ја имаат видено баба им без вилиците пред спиење.
 
Член од
21 мај 2012
Мислења
330
Поени од реакции
104
А бре какви са тиа топове по Мак владата? Отворив кајгана за некакво инфо, а никој ништо не пишува овде. Што става
Sorry for off topic !
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: osa
N

NikolaMKD91

Гостин
Драга,

Денеска случајно поминувајќи покрај моето средно школо кое што важеше за едно од помирните училишта гледам поставиле обезбедување, двајца добермани што изгледаат ко напумпани гуми и камери пред училиштето.

За мултиетничките школи да неправам муабет, посебни етнички влезови, етнички смени и силно обезбедување засилено со полиција измеѓу смени. Бидејќи таков ми е патот, секој ден поминувам покрај едно озлогласено мултиетничко школо, покрај обезбедување и камери после секое завршување на смена надвор се поставува полициски пункт, а на автобуската стои полициско комбе за да можат учениците мирно да се разотидат дома без инциденти и тепачки во автобусите. Еден пријател полицаец ми вели ,,мора да постапуваме така, ако не секој ден ќе биде покољ и црна хроника по автобусите и школите" .

Мислам во што се претворивме еј :eek: тешко на денешните родители што ги праќаат децата во училиште, незнаат дали живи ќе им се вратат дома.
:( Јас кога поминувам покрај КПД Идризово помалце полиција и обезбедување гледам, отколку покрај некое средно училиште.

Школите ни станаа бетер од затвори :( Не драга, несакам моето дете да учи по вакви школи - затвори каде што при секое влегување и излегување може да биде претресувано како најголем криминалец (ради превентива де, да не носи оружје или некој поостар предмет,што се повеќе се случува меѓу учениците) и да учи баци рака и дека власта треба да се почитува по цена на своите слободи.

Гоце Делчев така да размислуваше никогаш немаше да почне револуционерна борба.

Незнам дали за сето ова е криво опшеството и ние како луѓе, бидејќи децата се рефлексија на возрасните. Жално навистина :(
 
Последно уредено од модератор:

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
709
Поени од реакции
299
Драга,

еве брат ми само што ми кажа дека иде тежок период од годината, бидејќи девојките ќе носат капути и ќе бидат по облечени, а тоа ќе го наруши визуелниот ефект кој го оставаат тие прекрасни суштества и нивните облини. Со нетрпение ќе чека да дојде пролетта и пак да можел по прецизно да врши проценка на овој непроценлив дар за машкиот свет. :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.420
Поени од реакции
41.512
Со еден пријател отидовме да пиеме чај и по 5 минути седење ми вика: ај бе да си одиме овде е слаб интернетот. Како ме заеба и чајот ми остана неиспиен. :pos:

Не знам дали денешните луѓе одат на чај, пиво или кафе за муабет или да си играат на телефонот. Ако ми е за играње дома ќе седам.
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.035
Поени од реакции
989
најмногу ме бендиса тој модело со камуфлажата
само да го начекам уште на спиење
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.730
Поени од реакции
15.260
Шо е со луѓето шо мислат дека на нив е светот да го спасат бе драга?! Шо им е?!
Иначе нешто најјако, хит последно време ми е коа ми е досадно на предавања, земам пуштам ја штоперицата на саато и чекам да изврте неколку минути. После стиснам да се ресетира и гледам како брзо се враќа неколку круга. Закон ми е. Уживам!
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.972
Поени од реакции
7.776
Симина Tune files за Chip tuning, и не на торент туку на оние забеганите пари шо бараат премиум ова она. Три дена ќе оди ама трпелив човек сум јас, па му викам шо ти е гајле ќе му направиш на некого колата да му троши осумдесет насто :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:.

Пари плаќале кај хакерите во Германија за фајловите, ги најдов јас беспари :icon_lol:.

Инаку добро :icon_lol:...

 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
24.231
Поени од реакции
71.362
Не сум љубител на лути пиперки, ама вчера направив исклучок и лупнав едно 6-7 комада. Еве денес како резултат на мојата машкост и курчење неможам да излезам од нужникот, а одпозади имам чуство како да ми го спопикале 3-ца црнци одеднаш.

Ти ебам пиперките...:mad:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.629
Поени од реакции
38.556
Драга,
Вчера ми бил ден за паметење, се што никогаш во живот не ми се случило ми се деси за 3 саати.
Многу клета уста имам дефинитивно, Клеопатра може гомна да јаде.

И друго, една од разликите помеѓу Германија и Македонија е тоа што во Македонија на улица можеш да си најдеш 1 денар, 5 денари, 10 денари, 500 и се така до 1000ка случајно падната на улица. А во Германија можеш да си најдеш 200 евра. И сега ми стојат на маса и си велам да ги вратам

(
)
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.628
Поени од реакции
10.356
Andrew земи на штоперицата да пробаш да ја стопираш на 99 стотинки, ако почне прва секунда гориш, не ја бива. Уште боље, земете со уште еден што му е досадно такмичете се, кој е поблиску до една секунда (.99) победува или до 3 секунди (2.99). Он на .98 стотинки ти .99 да фатиш, убија у поим. Треба рефлекс.
Некад тоа правевме :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom