Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 јануари 2012
Мислења
114
Поени од реакции
139
Здраво Драга.

Еве ме повторно во Милано по кој знае кој пат и на кој знае колку време :)
Италијанките ми го кренаа расположението максимално. Тоа се вистински женски, модерни и убави.
Македонките треба да работат уште за да го достигнат тоа ниво, ги има слични но не многу.
Јас познавам неколку модерни женски во Македонија и ми е драго што ги знам.
Поздрав до сите женски мој тип во Италија и Македонија :D
Поздрав и до тебе Драга.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Досимина торентот Толеранс дата, претходно Вивид Воркшоп дата, Аутодата и Преднје вуче код трактора :icon_lol:.

Ми вика да сум го учел да работи со торент тоа е сложена работа, нека ме научи тој мене како да го менувам ребрастиот каиш на колана јас него торент ќе го учам. А инаку мајстор е нема шо не знае, комбајни, трактори, коли, камиони, и за авиони ќе ме тера програма да му барам :icon_lol:.




После ќе одам костум да си купам...


 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
Hе сакам да ми се досадни ама досадни ми се, му прам муабет оти ми е жал за нив, ама секој ден што праиш, те нема да пишиш, како се твоите, ти звона по скајп, епа не се трпи...пичкаму, да се немало осет малку
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Најсмешно ми е кога ќе видам во Турска серија актерите си пеат некоја песна и нашиве ги синхронизираат така што пеат некоја Македонска песна :icon_mrgr:
Воглавно се работи за некоја стара Македонска песна, ама денес во некоја од сериите што ги гледаше мајка ми, двајца млади возејќи се во кола пееа:
Сакам кола убава,
неќам старо фичо,
фичо вози чичо,
фичо вози чичо
:pos::pos::pos:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
Драга

Пред некое време во еден порнич видов еден убав прстен носеше девојката.
Знаеш шо е нервозно?
Ниту прстенот можам да го најдам на нет, ниту порничот :mad:
 

Cymbaline

Wallflower
Член од
14 август 2014
Мислења
323
Поени од реакции
1.281
Денес се околу мене се распаѓа, така одејќи накај дома си размислувам животов, застанувам пред погребална служба да разгледам ковчези и одеднаш ми текнува на една познаничка шо возбудено ми имаше раскажувано колкаво гомно посрала.
Живот.
 
Последно уредено:

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Кеј,

Јас многу зачестив кај тебе ама мора уште ова да го споделам па ќе те барам за некое време пак.

Денеска на враќање од факултет имав можност да слушнам една животна лекција бесплатно.Си се качив кај Орце и тука негде кај зелено пазарче една постара жена седна до еден маж и му проговори :

- Зошто така млад човек да е толку тажен ?
- Госпоѓо, јас не сум тажен , само многу изнервиран овој период.
- Што и да е ќе помине синко , гледај само сабајлечки да си се облечеш да се дотераш и не заборавај да се насмееш.
- Да знам сето тоа , ама многу е лошо кога со луѓето со кој си израснал ќе сакаат да ти земат се што останало од твоите родители само заради тие проклети пари(алудирајќи на својата сестра) . Моите родители го живееле животот со надеж дека ќе ми остават мене и на сестра ми нешто кое ќе ни послужи , ќе ни остане за нас а таа само сака да го продаде за „мали“ пари со што ќе го прошета светот и ќе ги потроши истите.Јас јас разбирам целосно , но таа не е ниту малку свесна за тоа дека со тоа го брише сето она што го создале нашите.Многу пати сум и помогнал и никогаш не сум рекол ни збор за тоа , но еве сега ќе речам.Зошто еднаш во животот не дојде некој и ми помогне мене ? Се менуваат и генерациите и разбирам јас сум служел и војска и се , поинаку сме воспитани но ти материјалното да го ставиш пред луѓето кои се труделе и ти овозможувале се во животот и ти потоа без да размислиш за тоа се откажуваш од нивниот труд за секунда.На секого му се потребни пари , некој ги нема , некој ги има одвишок.Но најлесно е само да продадеш,ќе ја разберев тотално доколку не сум и помогнал никогаш да биде волку решителна ама сега никако не ја разбирам.Жал ми е многу , но сега ќе треба поинаку да се однесувам.Исто така никогаш нема да ја разберам човековата алчност.


До тука бев присутен на разговорот, потоа се симнав и овој искрен разговор помеѓу двајца тотални странци ми внесе некој жар во срцето и го сфатив татко ми зошто толку се мислеше во врска со стариот стан.Не е се во парите,битно е да си насмеан и среќен со тоа што го имаш.И јас ова се го разбирам , ама тврдам дека не го применувам целосно во животот.Како за крај на првиот убав вторник годинава, едно интересно видео

 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Кога ќе ми текне колку сум плачел ко мал кога морав во 9 во кревет, а тогаш на А1 почнуваше Чуму. Па почнуваа преговорите со мајка ми од типот ќе бидам мирен цела недела, само дај заедно да гледаме, или ќе си ја средам собата утре нема ниедна играчка да има на земја, ако ме пуштиш да гледам со тебе. А не дека разбирав нешто што се збори, али јбг ми беше интересен типот со бркот да го гледам :rolleyes:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom