Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.516
Поени од реакции
33.694
Draga Kaygana,

Sedam tuka kako bivsa koja se preprava deka uste sme prijateli, go slusam kako mi zbori veke za drug.
Kolku bil smesen, kolku bile slicni, nekoi interni muabeti... i se prepravam deka srceto ne mi se raspara na 300.

Proklet da e denot koga Bozino se zapozna so Pedza.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Кеј,

И официјално ја прогласувам за отворена сезоната на пижами у чорапи под фармерки.
Затварање тек таму негде април 2015. Ако е топла годинава пролетта. :)
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
Кајгич
абе глеав филмче пред три дена и уше сум у депресија. Прв пат у живот ова жими све, како да најдам концентрација за дишење, учење, живеење коа емотивно ме такнуло?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.509
Поени од реакции
69.194
Здраво, јас сум Боби и ова ми е хоби :icon_mrgr:

Превземени мерки против загадувањето:
DSC02369.JPG

Плус двојна намена може да има, за ограбување банки. Ако ме фатат по порталине ќе има наслови:
ШОКАНТНО! И ние се изненадивме со каква маска овој смотан крадец се обиде да ја ограби Комерцијална банка, погледнете ОБАВЕЗНО!!!

п.с. види го срцушов <3
DSC02362.JPG
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Драга К....
И да може да се врати времето назад, пак ништо никој не би променил. Што било - било, пак би ги донеле истите одлуки.
Може да се разликува само понекоја финеса...
Кога сме кај финесите... можеби би тропнал на една врата, од еден стан, на еден скопски булевар, таму некаде во доцната есен на 1996 година... или пак, како и тогаш, би стоел немо и простум, и би се вратил назад...
Да тропнев, немаше да променам ништо битно. Само ќе забрзав некои работи.
Сепак, Драга, кога ќе размислам подобро, би сакал да го пречекам тоа дете од скоро 19 години кое излегува од зградата со замислен поглед, облечено во црвена блуза, кафеава кожна јакна, фармерки и старки, да застанам пред него и да му кажам некои работи...
И знам дека нема да ме послуша...
И знам дека ќе го јаде јанѕа...
Но, длабоко во душата знам дека тоа би променило нешто кај него.
Ништо битно, само еден мал црв не би го јадел одвнатре. Сосем мал, скоро небитен.
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Некогаш се прашувам дали некогаш кога ќе се разбудиш од сабајле свесен си дека до следното пладне може да си под 10 кубици земја. Damn you, death.

Еве ти две носталгични, себеносталгични, жалопејки, куроплачки, како сакаш наречи ги. Сеедно.


 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Здраво Кајги, јас сум Ивица Боцевски, вчера шетајќи низ град, видов едно дете имаше мрсулче на носот, ама знаеш замрзнато и зелено, корка. Го поглеав така гадливо, да му текни дека има нешо, ама нишо.
Кој знае шо ќе си помисли шо го поглеав така.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.307
Поени од реакции
10.320
Кеј,

Никад нема да научам да носам долги чорапи.Денес започна сезоната кога ќе ми смрзнува зглобот , а ја и да ми каже некој облечи долги чорапи или ќе те убијам нема да облечам зошто ко прво нејќам , ко второ немам.Полагам наредна недела,денес се дупнав од гледање филмови и шетање и тоа е тоа, се надевам ми се излуфтира главата зошто од утре ќе се учи по цели денови и ноќи.Лека ноќ жолта

ЕДИТ : Да се надополнам само , у религија има страшна крек екипа.
 
Последно уредено:

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Ако наутро се разбудите без никаква потреба да ја гушнете онаа со која сте во врска и така гушнати да поспиете уште некоја минута, тогаш кој кур!? Само се лажете.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Шубаво ми е вака, темата за Премиер лига тренутно е затворена за нови мислења а тоа би значело дека се спремаат банови....

соу

Џонтра Волта не е меѓу осомничените!!!! :cool:
 

Lil Lamb

Сакам да се родам одново.
Член од
7 април 2014
Мислења
258
Поени од реакции
282
Драга кајгана...:(
Колку мразам коа ќе ми рече некој ај чао, сред разговор, идам да спијам, а знам всушност дека си оди на скајп и се пушта од некојси друг профил непознат за мене. Ме боли едноставно, ме боли!:unsure:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.247
Поени од реакции
8.333
Кајги... ми стигна меил „Обука - Тимска работа и лидерски способности низ комуникацискиот процес“ отварам да видам и прочитав кои се обучувачи абе ми иде да идам да изнакупам конзерви и вода за следниве 10 години се затворам во подрум и да си се исплачам едно 10 години може ќе ми помине.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom