Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
тетките шо живеат по немачка и италија и швајцарија и цело време од таму ја споредуваат македонија и рикаат за европа - bitch back off
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Добар ден за помирување :icon_lol:.

Ќе одам нагоре со кучето до Манастир а можи да накачам на планина до кај домот ама некако временските услови не ми се по мерка.

 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Станувам од спиење и гледам на телефонов ми пишува дека е 09:26 и си викам, супер што се врати времево, сега е 08:26. Да бидам искрен се израдував дека ќе имаме еден саат повеќе.

Кога одам во кујна на обичниот саат гледам дека покажува дека е 10:26.
Тогаш ми текна дека телефонов сам си го менува времето и дека ништо од моите планови дека е 08:26:facepalm:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Еден член тука во економија и за мобилни темите се знае да ти каже мислиш којзнае каков експерт е, а на улица кога ќе го сретнам ако прв му кажам здраво или прашам нешто ок, ако не се прави дека не ме познава. :X3:
Во живо ако правиме муабет за некои теми ќе треба сам да си зборувам. :icon_mrgr:
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
684
Поени од реакции
1.193
Драга,
Некој колега ја застанал мајка ми целиот потресен да и пренесе дека ме гледа во кладилница :tapp:
Мајка ми се изнасмеала и му кажалаа дека најдобрата другарка ми работа затоа одам, тој уште не помирен демек женско сум била.
Во негова чест денес Манчестер ќе си ја гледам во кладилница и пиво ќе си пијам :свиркам:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Зимава дефинитивно доаѓа........., нозете не си ги осеќам:)
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Конечно ги добив crest 3d лентите.
Појма немаш колку сум хепи. :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
Драга, молим те пренеси му ја поракава на дечкото:
Dear hot guy, I don't know who you are but I will find you and...
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.044
Поени од реакции
19.640
99.102% од македонците живеат во заблуда. Не е рекла-казала, туку е рекла-кажала! Со Ж. Гад демет. :mad:

Rekla-kazala (значи, напишано на латиница) се изговара рекла-кажала, а не рекла-казала, ебаве. Dzontra Volta не е Джонтра Волта, туку е Џонтра Волта.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom