Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Драга,
Вардар си доби замена во Скопје, literally, со се сите ѓубра и отпадоци и тоа на само 150 метри од кај мене дома.
Еве види ако не ми веруваш (сликава не е моја, од пријателка на фејсбук е, i have no rights over it!)


Бар некад ќар од седење на фејсбук, да не видев немаше да знам што се дешава у околина. Не дека не сум излегла, ама како бе стално пропуштам вакви дешавки?
Иронично, веќе е Водици нели (честит празник бтв!). Штета што ги затворија цевкиве, замисли која шема ќе беше некој да се фалеше дека го фатил крстот, за прв и последен пат на Партизанска м? :)
Ah, well, maybe next year. :D

Добра ноќ dearest :pipi:
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Еј драга, драга, и на форум почнаа да ме викаат дада. Добро е, барем не сум тетка, како на пример кога одам у продавница и некој млад татко ќе му рече на своето дете, ај тетката е пред нас. :facepalm: Е па извини мочко, ако ти не си знаел да го извадиш на време, ние другите не се чуствуваме така старо ко што не класифицираш.

Иначе што дивина од коса ќе имав бреј! Вчера си плетев плетенка, ја носев цел ден и вечерта кога ја пуштив ни прекршена не ми беше косава. Како да не сум ни имала плетенка на неа. Туку ај нека се стопли времево како има да се шишам, ко Шинед има да се направам! :P

П.С. Мачката ми е луда. Што се чудам па и јас, фебруари иде. :D
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Во некој паралелен универзум:

Фалусојављение Озирисово Водици!

На овој ден сите реки се свети, бидејќи ја симболизираат реката Нил каде многу одамна - во минатиот Еон, богот на смртта и хаосот Сет, заслепен од завист и љубомора го фрли неговиот брат Озирис, река каде засекогаш остана изгубен неговиот фалус!

Во сеќавање на овој настан, како и секоја година, синовите на вдовицата симболично ќе скокнат и ќе се обидат да го пронајдат загубениот фалус на Озирис, единствениот дел од неговото распарчено тело, кој Изида неуспеа да го пронајде кога го воскресна!

Церемонијата започнува со јавно експонирање на симболичниот фалус од страна на свештеникот, чин кој предизвикува лавина од емоции кај масата народ која ја следи церемонијата! Свештеникот потоа го благословува, бакнува и го фрла во реката, по што веќе подготвените натпреварувачи тргнуваат да го фатат. За најголем дел од нив тоа не е прво искуство бидејќи и предходно многу пати учествувале но секогаш друг им го фаќал фалусот!
 
P

parvati

Гостин
Сфи рипаф по крс,а ја рипам по журке hh

А шта се то мрда у тфом тањиру данас драга мамо
Славиф људи водици, а ни се води ни се тера
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
драга, и што коа и го украле на оваа женскава во брегалница што и го земале крстот, што ќе прави тој со крстот, до среќата е тоа. СРАМОТА!.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Народ стока сме ние,затоа арно им рече владиката у Ск,од догодина нема награди(y).Ај сеа да видиме колку ќе се пријават догодина.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.280
Уште не ми се верува дека дојдов до овој степен, не сум навикнат вака, се ми е нереално. Мирен период, коцките се поклопија. Кога ќе се свртам позади знам дека имам подршка. Тука е, се е поинакво.:)
 
П

Пепси_

Гостин
se e onaka formalno,radi reda.....


a i nema tenis na noga da se roka po maala,skolski dvorovi..... kako bi otepal cel den na takvo nesto momentalno !
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Главата ме боли.... :facepalm:

Ама знаеш дека ние самите си одредуваме донекаде дали ќе бидеме здрави или болни.

Исто си немаш шретстава колку ми се јаде пача :)


За многу години нека ни е празников Водици :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom