Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Драга,

Уживањето ми стана другарка. Најдобра, најверна, најлојална.
Дестинација со светлосни години далечна од мене, јас ги уживам нејзините зборови. Ги впивам еден по еден, ги следaм патоказите jасно. Без прашање, без приговор, без одбивност, без бунтување. Покорност кон речениците кои доаѓаат кон мене, кои се наменети за мене. Само за мене. Мои се. Засекогаш и ќе останат мои.
Сонцето се појави денес. Ја продолжи топлината на уживањето, ја зголеми, ја направи ооооогромен балон од сапуница. Еве станува уште поголем, се зголемува од топлината на каминот до кој што седам.
Ќе пукне кај и да е. Ако не вечерва, утре секако. За тоа ќе го уживам до последно, колку што можам најмногу. И не, нема да жалам воопшто.
Штета што ќе остане да биде само балон од сапуница. Вистина, штета.
Другарка ми сепак ќе биде тука до мене.
 
П

Пепси_

Гостин
дгејм.

tough ain't enough.....

ti rekov i kako mal se po greska igracka mi se padjase u smokite,eve pak istiot maler sum ostanal i za dr raboti :tapp:
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.683
Знаеш што значело да си зафатен човек?
Тоа ти е кога некој ќе те побара за кафе, мафе, каква било дружба, а ти му велиш чекај да проверам и вадиш тефтер со агенда за да видиш дали и кога си слободен. Боооо, грдо..
Денес си земам night off, имам мандарини дома и книга за читање. Затишје пред бура (за утре вечер).
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Драга К,

Понекогаш добивам чуство ко некој да ме крие :нинџ: Зошто? па шта ти знам ја то...

Него главата мислам дека ќе ми експлодира толку ужасно ме боли пробав со некои работи но пак ме боли може се намали но боли а тоа најмногу го мразам да ме боли и да морам да глтам апчиња (n) Иначе Драга К, СКАЈ ќе се запишува на латино танц :love: ПА и јас да си научам да си играм :pipi:
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
Драга,

Нешто не ми се допаѓаа коинциденциите. Не дека не се случуваат ама ете... Не е случајно ова што го чуствувам. Туку изгледа сум се заљубила во црвенава боја:cautious: Повеќето од работите што си ги купувам во последно време ми се црвени. Нема да ме чуди ако почнат да ме викаат "црвенкапа од наше мaало":pos:

 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Драга
најдобриот другар си фати девојка и тоа онаа која ја посакуваше одамна, пресреќен сум за него :) бидејќи конечно најде добро девојче, со дисциплина, карактер и умно пред се.....утре осеќам дека ќе биде ЖУРКААААА.
иначе подлактицава ми е потечена и ко попај станав, сега уште и една котва за тетоважа да удрам да бидам комплетен :D
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Кајги
Серизоно сум на мислење да го бришам срањето наречено фб.Искрено ми ги потекоа со тагнувањата,Ок е ајде си бил у некој локал ајде да речемо тагни се,мада и тоа е више издишена работа.Ама ова бе човече е претеризам,пази ги статусиве.
Икс особа,јадам шпагети со уште две други:cool:;).
Икс особа е у клинички центар на инфузија,а уствар ене го дома дреме ко сноб некој:tapp:
Мислам ало бе,чукните ја главата,уште фали да стават,отидов да мочам со уште 2,3 други:facepalm:.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Никогаш во животов не сум бил толку среќен. Пет години макотрпно учев и го сонував овој ден. Конечно денеска ми се исполни желбата. Прекрасно е чувството да се достигне еден врв во образованието. :)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Драга...едно од најубавите чувства е она кога слушаш како некој те вика нагалено а пред тоа те викал со целосното име. Додека пак, едно од најгрдите...е токму спротивното.
Во последно време многу ги запазувам овие моменти.:cautious:
 
Член од
26 август 2013
Мислења
212
Поени од реакции
238
драга, си дозволив да играм руски рулет со некои шо ми значат и знаш шо се случи? јас изгубих.... питам се дали некојпат пак ке можам да им кажам оти ги сакам и оти ми значат...
 
Член од
22 јануари 2013
Мислења
481
Поени од реакции
669
Драга Кајгана, прв пат ти пишам. Расположена сум, се напив некоја чашка узо, не сум ич пијана нити заматена, да не помислиш нешто п пу пу скраја да е :ROFLMAO: . Многу ми е ладно, седам во кујна, само овде пушам цигари. Ми фали некој да замарам. и така.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom