Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
П

Пепси_

Гостин
кајг` има една улафа ич не ме сака.....и само благо тиска мене не ми дава :icon_lol:


daleku e petok ako odis na fakultet
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Picture 823.jpg . Picture 826.jpg . Picture 825.jpg .
Леле ама сум ти љут Кајго,да си ми во близина ќе ти земам мерка за...
Таман решив да пишам нешто во темана за Билдерите на Добро Познат,
а ти си ја затворила со катанец после 12 страни,а требаше бар по 1/4 стр.
А види како сум се спремил за дуел,и тоа сум ти бил во подрум, и тоа после
3 см,само да ги сликнам моите алатки за точни мерки на тоа П е........те на
сите кандидати што ќе се јават,до 17 Км доаѓам бесплатно.
Па не сум џабе Кв бравар 40 години,бар да мерам колци и тараби знам.
Море и П......и влакна ќе измерам ако треба и за тоа сум спремен.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Денес се пријавив за натпреварот за најдобра домашна супа. Абе колку беше вкусна тоа е чудо.
Освен тоа секогаш постојат некои луѓе кои се иритантни и замараат...т.н. кретени. Тоа се луѓе кои сакаат да навредат некого, а самите не сфаќаат дека себе си се понижуваат. Ама нема врска, кас тешко паѓам на провокации, па затоа со таквите не се ни замарам. :)
Едвај чекам да дојде викенд па така убаво да отидам на убаво планираниот викенд. Засега толку од мене... :)
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
Д.К

Рани утра, жолти лисја и црвени штикли. Бои драга, да го разбијат сивилото. Што дека? Не сум некое друштво извесен период, имам некој извештачен осмех, кој претпоставувам дека останал од деновите кога ми идеше по цели денови да се смешкам онака од срце искрено. И тоа што постојано сум опкружена со луѓе не го менува фактот дека сама периодов. Да да сама.
 

Hiryu

H+
Член од
5 мај 2013
Мислења
674
Поени од реакции
848
Драга зошто не ме послуша и ме остави без Хит Денес.:(

Зошто немам време а сакам да видам што готвеле и што е работава со дилберите и стеф без оние 99% лаги и шпекулации ама сега па и тоа не е важно.

Stay tuned:)
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Знам дека сликава е ко да им читаш на мравкине од усана (сликано е со цигла на другар4е), али излогов оди под етикета најпреубо у Шчип . И "Цените паѓаат. Се до 99 денари. И над.":ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Драга,

Помина денов, ама како и секогаш, јас последна ги разбирам работите.
До година, и секоја наредна натаму, ветувам ќе го славам. 1396010_560172594049175_411929016_n.jpg

П.С. Треба да има повеќе вакви денови од само еден ден годишно...
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Драга конечно после незнам колку време почнав да гледам нова серија и се надевам ќе имам време да ја изгледам, ако немам навистина ќе ми биде жал и тоа многу жал.
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.812
draga se vrativ dusooooooooooooo
vo zivite nek si ebe mater sve
i sudovi i dugovi i se na ebana nula sum nulaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
osekam ke pocnat rabotite poleka poleka da si tecat ko so treba
lele draga koj tovar mi se simna nemas poim koj eban tovar sea go neam auuuuuuuuuuu
bidi mi pozdravena so pesnava srcka i dobra nokkkkkkk
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Драга

Морам да ти кажам дека неделата ми е најкраток ден, бидејќи саботата ми трае до 5 сабајле :rolleyes:
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Драга,
Најмногу што ме нервира на факултет е игнорантноста на професорите. Додека треба да платиш можат гз да ти лижат и да се спуштат многу ниско.. но кога тебе ти треба нешто од нив, тогаш се дигнати до небо. Не, не зборам за оцени, туку за исполнување на редовни обврски за кои зимаат плата секој месец а ги мрзи да одвојат 2-3 минути од денот и да ја завршат работата. Секој пат за истово ти се жалам.. ама стварно преку глава ми се сите. Остај тоа, ај објасни ми го феноменот да се одговара на меил само на колешки, а не на колеги :pos: Сигурно очекуваат некоја колешка да им падне на шармот. Патетчни дркаџии со диплома. Мрш!
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Д.
после скоро еден месец ја видов комшивката карши мене :X3: многу некако јебозовна фаца ми има или јас сум пореметен нешто.
здраво, здраво.....толку........и после замисли се сретнавме во најблиската продавница пошто нели подалеку не знаеме да појдеме. ама како се падна во исто време чоече :cautious: и пак си рековме ејј здравоо :love:
сеа си викам да и појдам на врата, да и побарам нешто ама не знам дали е тука, а и шо к*р да и побарам???
ај сепак ќе одам книга да фатам.........
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom