Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Драга К...

Дојдоа ти е тешки денови... тоа е црното а белото е ќе поминат...
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Surrounded by idiots :pos:Idiots,idiots everywhere...
Со какви ли го делам воздухот?Какви се луге шетаат по земјава?
Не изигравам божица,ама ова е претеризам.На години не им доликува тоа однесување.

Засрамете се!

Патем,еден твој член ме прашува кога свадба...Не иде свадба без кум,а јас сакам да биде тој.Кајганче ај кажи му можеби тебе ке те послуша :icon_lol:
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Драга

Добро вика Stefan-kobe, многу тапа викенд, незнам зошто ама навистина многу тапа.

А недела како недела, отсекогаш сум го мразел овој ден, дури и кога во Понеделник ( што не е случај утре ) немам никакви обврски, туку самата помисла "Недела" is fucked !

Мувла...
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Драга,
не знам од каде да почнам, сеуште ми работи мозокот турбо и се навраќам на луѓето со кои поминав цела недела. Некои од нив можеби никогаш повеќе нема да ги видам, во denial фаза сум дека е завршено, ќе имам и други шанси да се најдам во иста ситуација, но не со истите луѓе, дури лица други приказни... I'm so all over the place што не ми доаѓаат зборови што да напишам. Највеќе ќе ми фали слободата. :place:
I've got too many friends too many people that I'll never meet and I'll never be there for.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Се гледам на сликите порано и сега и си викам гледај ѕверка сум :icon_lol:, можам малку да им ја подразберам тоа опседнатоста со огледалата а бе ајде не можам :icon_lol:, овде да стави добра фотка човек само педерите стегаат на копчето дека им се допаѓа :icon_lol:.

Се измешаа ракии, џин тоници, бамбуси од вина и пепси и на крајот пива :icon_lol:, седи мирен живеам со менаџерот затоа место 60 ни врати 50 денари нема ситно, па овај на шанк да стоиме, немој жити Индијанецов од Перу нема да можат келнерите пијачките да ги земат :icon_lol:.

Д. вика бидермаереот го наместија за да не го фати тој којзнае какво лоле се има напраено таму :icon_lol: , па сакал и на венчавка да го носат во мариово на манастир, можи и да бил ќе го прашам вечерва :icon_lol:.


Пази ваму...

 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Драга К.


Моментот кога 40 души ќе ти откажат late-night забава заради лупење пиперки, зимници и ајвари .... Заиграл стапот дома ли? Владава ли ги отера младиве у пичку си матер со традицијава ли? Што ли ќе е причината? Parties are overrated and mainstream ќе да е најверојатно :).



Јас? Абе добар сум, онака. 8 навечер а ме боли глава од вчерашното дружење со алкохол. Ова не е мамурлак, ова е мајмунлак. Set boundaries next time goddamit! :mad:. Мада вредеше бе! Успеав да убедам чаша скопско да биде сместена меѓу две цицки, со возврат уште една тура да му поклонам на мојов џигер. Се вратив у тинејџерски денови, кога се уште дружев пар цицки колку-толку и бев склон кон предизвици од ваков блесав вид :).



Да ти се пофалам, после пуштената дива коса и распуштената брада, се скратив, средив, и личам на друг човек потполно. Барем сите така викаат, и тие со години што ме знаат и тие само денови на број. Мислам дека открив и нов фетиш - бричени, разбацани моторџии :rolleyes:. А пази, имам фобија од мотори. Go figure.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
ДК

Јас немам ни кола, може догодина нема да имам ни своја соба, дознав дека веројатно пак ќе ја делам таа на брат ми. Кои драми ќе бидат тоа не си свесна ...

PS: Röddást - I have a spare jar, in case you are interested.
 
П

Пепси_

Гостин
Me ebe alergijata 2 den,ne se trpe celo telo mi e osipano,inekcijata osven so me uspa ne mi deluva .1.


Ima nadez za voa drugoto poznati mi e 70%.......


Maler me mava mn vaa nedela Nz so loso sum napravil:mad::mad:

Sent from my HTC Desire C using Tapatalk 2
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
"Со текот на годините ќе разбереш дека порано или покасно,ќе настапи момент,во кој сите работи за кои си се борел -кариера,власт,пари..ќе го изгубат своето значење и најважно ќе ти биде да имаш топол дом,вкусна вечера и човек до тебе,кој што знае во студените зимски вечери со колку лажички шеќер го пиеш чајот..."

Тоа е тоа уствари!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom