Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Абе, не ти кажав дека бев на Аца Лукас? Толку културно сум се надоградил што вечерва решив да правам ништо со себе!
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Два саати лежиш и се убедуваш дека не ти се јаде благо, не смееш, не треба и само се филмаш дека имаш потреба од него, а не дека чувствуваш веќе атрофија на мозокот за шеќери.
После долго измачување се тешиш дека човечки е да се попушти и стануваш охрабрена. Дома нема ништо благо па дури ни бел шеќер.
И така ... се чувствуваш како компот без вода, едвај си ја голташ плунката.
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Драга шо праиш добра?!
Еве и ја добар седам,учам и слушам една песна више 2 саати без престан,сигурно утре ќе ја мразам ама не ми е крив никој.

Септември дојде..времево лета еј!! Дефинитивно се ми зависи од месецов.

I hope it will be all good in the end..
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.305
Поени од реакции
10.314
Името твое ќе живее Хард,
низ спомени тука со нас до крај,
секоја победа е за тебе знај,
ќе дојдам и јас во тој плавобел рај...

Faithful till the very end and after that
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Драга, луѓето што ме знаат подолго време знаат дека од март до август сум една особа, а од септември до февруари друга.
Епа почнуваат лошите денови. Ќе биде доооолг и депресивен месец.

Поздрав
 
S

StormRage

Гостин
Септември а? Не ми е омилен, ноември ис да шит! Као сите најлоши и најдобри работи ми се десиле во ноември затоа си го сакам, и да, есен, малку сонце, многу облаци, дожд... душевен мир, спиење на раат денски, трета смена FTW...

Еј, да, како да си го смениш животот во рок од два дена.
1. Големо разочарување
2. Помирување со фактите
3. Текен (за да истресеш бесот)
4. Сфаќаш дека не бива вака, и се менуваш за 180 степени.
5. После сфаќаш колку работи си ги заебал некогаш и си се дериш на себеси: "YOU IDIOT".
6. Real eyes, realize, real lies, си црташ насмевка на лицето, не од 6 до 6 ама од 4ипол до 4ипол е доволно :D
7. И тогаш, тек тогаш сфаќаш дека уствари не зависи се од тебе, дека на некој начин зависиш од други.
And you become, happily casual :) like i did...

Али некоја грда главоболка ме ломи, одамна беше кога ова го имав последен пат, а пак, истото место, нозете на биро... само што не чади, туку кафе иам :)
Па валда ќе си пуштам филм или нешто сега... незнам...

Btw quote of the day: There's no hell more harsh than a memory- Eyedea (така така :) )
тоа ми го кажаа, не вака формулирано, знам дека се во право, and I don't care!

и сервериве ви се непослушни -_-
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.917
ДК
Своевремено 1ви Септември за мене беше кошмарниот датум, сега кога би бирал радо би се навратил на тие денови. Сo лесно нека им е на сите ученици од Понеделник :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.750
Поени од реакции
13.967
Ако не станам за утакмицава со скаузериве на време да ме будиш кајги. <3
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
Добра си ми?

Септември, мило ми е што пристигна. Го сакам месецот, а есента секогаш ми била посебна. И ете официјално ти изјавив љубов септември, биди и ти добар спрема мене, изненадиме позитивно ми треба тоа:pipi:
 
Z

Zoza

Гостин
шо праваш ма? како си?
Јас добра наспиена до даска :pipi: ми фалеше ваков сон...мори денес ми е цела фамилија дома :love: морам да ти кажам дека сум пресрекна кога тие особи се околу мене си ги сакам бе еј :pipi: одам да читнам нешто и да испијам едно домаќинско кафе :P
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232

Хитот на денот. Како и да е. сеедно, инает сум јас за некои работи. Ае поздрав.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom