Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ова е единственото место каде што можам да не напишам ништо, а да бидам сфатен совршено што сум сакал да кажам.

Епа, еве, пишувам. And... I know you do. I do too.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Passed down to you...

Не знам што се дешава во последно време но тоа што го гледам/осеќам/читам/мирисам не е на арно. Многу потпалувачи позади тастатурата. Уште повеќе вжештени глави. А интересно е тоа дека самите тие потпалувачи ќе бидат првите што ќе ги спакуваат куферите и ќе ја одјебат итака веќе опнатата ни наша земја. Алооо луѓе, огледајте се наоколу. На што се сведува сево ова? На нечија идеја да си играат курташак со нашите емоции за нивен профит? Ај бе ти се молам. Језа ме фаќа од нечија кратковидост. А уште повеќе тоа дека се омасовува. Што луѓе ќе бевме бе... Да веруваме во тоа што неколцина ни го сервираат како едина опција? Ма нек се гонат у три лепе.
Live and let live

So says Saladin....

Едит после прочитаниот пост на Дивајн. Ако има уште луѓе како неа, земјава сеуште ќе има надеж. Секоја чест!:cuc:
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Драгаааа :love: Знам дека ти можеби заборави, ама јас памтам! Денес ни е годишнина, драга, 3 години сме заедно! Ахх колку созреав за овие три годинииии. А замисли уште колку ќе, за следните три :) Мило ми е што сме заедно :pipi:
 
I

Iblis

Гостин
Кајгана, моја, драга
Awesome night, дефинитивно, некогаш треба да ти се поклопат "коцките".
BTW фала на музиката, ептен се најде вечерва.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Кај си бе кајгич. Абе ми се пишува нешто така безвезе, па викам тебе да те позамарам... Мори, бев на тоа Три-Де киното шо го викат, на Стар Ворс (не знам кој пат ми е коа го гледам) и онака тоБ, мада немаше некои си којзнае шо 3д ефекти, ебаго. Се видов со вокер грл, и уште еден водоводџија, овај кајганџија загледав од собиров шо бевме последниот пат... ама не ми текнуваше кој е, јбг :icon_mrgr:

Друго шо ќе ти кажуев... nvm, забораив.
Ај со здравје.

Грејвдигер, аут.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Out of my way babe, men got to keep on movin'
 
Член од
3 март 2012
Мислења
5
Поени од реакции
2
И шо? Демек доаѓаат тука у темава луѓе се испуцуваат и полесно им е?
Ако е така да пробам и ја, може ќе ми тргне иако чисто се сомневам дека 100 реда празни зборови ќе заменат плескање се у фаца.
Добредојдов
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
Драга

Не e најбогат тој што платил многу, туку тој што дал се што има :) А јас дадов се... очи полни со љубов раце полни со надеж. Вредеше за спокојството што сега си го чуствувам. Ми иде да си ги издолжам рацеве и да изигравам питон гушкајќи се.
Зграб(п)чето го денот:love:
 
P

PewDiePie

Гостин
Врага

Бев да шетам по убавоно сонце....после пак ќе одам.
:)

Моментално уживам во фереро рошер,ова чудо сида лечи. :D

Ај ззз
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.459
Секогаш кога ќе се чувствувате лошо и несакано, помислете дека некој уклучува Facebook секој ден за да ви го манијачи профилот :)))

Ego-booster мисла на годината :)

Не знам дали пишав ама мнооогу ми се свиѓа тоа што користев слободен ден кога другите работат. Кога дежурав у приватен сектор највеќе уживав во неработна среда или неработен четврток :) Овојпат користев денови од одморот. Да ги искористам да не ми пропаднат пред да дадам отказ од сегашното работно место.
Инаку имав некои планови, ама нешто се реализираше, нешто не. Сепак се радувам на Кајгана Ракомет. Не сум играл 15 години. Да видам дали играњето ракомет е ко возење точак, еднаш штом научиш цел живот знаеш :)))
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
После претходниот викенд, сакам малце да паузирам од алкохол. :icon_mrgr:
Така да викендов комплетно ќе го посветам на спортот. Денеска баскет, утре ракомет :D
Од фудбал ќе паузирам, не сакам ко дрво да се осеќам.
Ајт <3
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
ДК,

Кога некој пишува на Facebook, не помислува на тоа дека некој ќе го *чита* - само помислува на тоа дека ќе добие бендиси, колку и она што го пишува да претставуваат ноторни глупости. А некои други, како мене, се грижат она што ќе го напишат всушност дека треба некого да го заинтересира за да го прочита. Во денешно време, не се исплати да ги имаш туѓите чувства предвид.

Нејсе - многу работа имам, ама не се потресувам. Не се исплати да се нервира човек. Полека и сигурно - тоа е начинот.


Поздрав.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Ја гледаме онаа зградата од уставен гротесктно нешто фрапира создава чувство на моќ о ти поданику ведни глава пред големата зграда на владеење. З. вика шо зграда била онаа старана а ебачицата му одговара дека таа најнова е, а изгледа како 500 години стара :pos::pos::pos::pos::pos::pos:.
Го зедов сатчето од ГТЦ и шетаме шопинг ебаго лудило :pos::pos::pos::pos::pos:. На одење со С, професорката одев се сретнавме на станица со брзиот одев, ама на враќање хорор хаос доооооооооолго возење и многу станици за застанување.

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom