Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Драга,
Се мислам што да правам, дали да земам материјал од професорката и да предавам еден час. И онака тогаш сум слободна немам часови, а плус ќе ми биде како пракса, да видам како ќе биде. Зашто следниот месец, сакала не сакала мора да предавам. Ај ќе размислам подобро до вторник, да видам што ќе правам.
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
Драга,

Добро утро или добар ден кому како ....
Само да те поздравим ја

Bye сега :pipi:
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Драга Кајги,и денес е сончево времево и убаво за фудбал,но за моја несреќа јас сум настинат и неможам да играм :/
Tи како ми си ?
:back:
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
You f*cking retard bastard.!
Кајгано,барем да ме прашаше како ми е раката,срам да ти е.
Станата сум на лева нога...
Се смеам како луда...:pos:

Доста ти е.

хахахахахаха :pos: :pos: :pos:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Danas se osecham bolje, danas mi sunce sja :)
Каааај си ма :)
Денес убаво денче е, и дури онака не сум мрзлива хахаха
И посвежа сум, и не ме боли ништо, и ги неам истите проблеми од вчера. Дај само да не се преречам :)
Се смеам на текст еден апла типичен женски, ти го стаив у друга тема, доколку не ти е јасно за што ти зборам :) Ни сам овчица бе хјахахах
Само малце шо ме боли желудникот коа се смеам, ама ете бар се смеам :) И такааа
И иам уше 4 страни од скриптичето шо си го напраив да научам и да повторам еднаш два пати и топ сум :) И така
Ајт :salut:
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Значи колку ми се спие немаш поим
А треба да вежбам и математика за натпреваро
Мрзе ме ма!
Ај сеа ке изгледам 1 епизода од Доктор Хаус па ке летам и јас.
 
Г

Господ

Гостин
Значи...
Се будам,во зандана,и нема жив чоек наоколу,нит стражари нит ништо,сам.
И седам таков и гледам масиче во ќошот и на него книга.
И таков се доближувам и на неа пишува Свето Писмо али коа ја отворив на прва страна пишува My Diary.
И таков почнувам да го читам на глас али ништо не впивам ништо не ми останува во глава и си викам ај ќе баталам сеа ова и одеднаш се појавувам на една пустиња и на сред пустината мал камп и сеа луѓето се транспарентни,онака проѕирни али не нешо духови и ја онака се понашам ко се да е ок.
И одам под еден од шаторите и ми викаат сите добро кај си до сега мислевме дека те смачкале ракуните(wtf).
И викам не можев да стигнам на време и се вадам некако, и ми викаат ајде бирај двајца и треба
да го ослободите Мекдоналдс,и сум како зашо?! и еден weird lookin тип ми вика пошо местото на кое
е изграден мекдоналдсот е всушност изграден врз дворецот на елфите и дека тие не можат да излезат ако не го ослободиме.
И таков викам со мене ќе одат уште 5 души и одеднаш дејството се префрла во урбана сцена али некако постапокалиптично и им викам на тие со мене абе а кај е влезот и ми викаат епа ја прочита библијата и ја викам библијата беше уствари Diary и одеднаш сите вперуваат пушки накај мене и викаат "Ти не си Хак" иииии се разбудив...

wtf...
Обично не сонувам али овој е на рангот на сонот кога бев Есмералда и себеси во исто време...
 
H

HITCH

Гостин
Драга Кајги,

Песнава ја чув на радио и мислам дека почна да ме прогонува. :) Не можам да ја извадам од глава! Пораките на моб. ми ѕвонат со инструменталната верзија, алармот со комплетната верзија, а Adele Someone like you и Rolling in the deep се наместени да свират по цел ден. :)
Филмов со Ryan O'Neal и Ali Macgraw, по не знам кој пат, ќе си го изгледам после. Повели инструменталната верзија:


И комплетната:


Where do i begin
To tell the story
Of how greatful love can be
The sweet love story
That is older than the sea
That sings the truth about the love she brings to me
Where do i start

With the first hello
She gave the meaning
To this empty world of mine
That never did
Another love another time
She came into my life
And made a living fine
She fills my heart

She fills my heart
With very special things
With angel songs
With wild imaginings
She fills my soul
With soo much love
That anywhere i go
Im never lonely
With her along who could b lonely
I reach for her hand
Its always there

How long does it last
Can love be measured by the hours in a day
I have no answers no
But this much i can say
I know ill need her till this love song burn away
And she;ll b there...
How long does it last
Can love b measured by the hours in a day
I have no answers no
But this much i can say
I know ill need her till this love song burn away
And she'll be there...


Преубава песна! :back:
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Најдобар начин да се оцени вкусот на пудингот е да се изеде! Who gives a fuck about monetary economics?! Идам да си правам пудинг, и онака само тоа го запомнив.
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
ЕЕЕ,

Се мислам се мислам - и пак неможам да се одлучам ... да го направам тоа или не ... да му пратам љубовен поздрав или не ... ако не му пратам ќе ме јаде јанѕа зошто тоа не сум го направила ... а ако му пратам и ме одјебе ќе си ја уништам и вечерта и неделата - и пак се ќе биде се отпочеток ...
Како да знам кога е доста .... како да знам што понатаму ... како да знам што е исправно ... како да знам дали мисли на мене и дали посакува повторно да бидеме заедно ... како да му кажам дека сеуште го чекам ... а да не ме боли што и да се случи
Како да си помогнам да продолжам понатаму - со или без него

Еее, моја Кајгана ... лесно ти е тебе
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Гадна фаца беше Џинџич мала, ич не го сакав.

Вчера беше 8 годишнина од неговиот атентат и се присетив малце поубаво на целиов настан. Атентат ипол беше тоа у пм :violent1: !! Сепак 8 години не се малце, ееее времиња беа тогаш, у магла ми се .. :pos:

Иначе батали ти тоа улавиот што не знаеше каде пика нос. Кажи ти што кога главното ОНА ќе почне да паѓа у твоите очи ? Можен ли е ваков епилог или е само фаза, м ???
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728


Да не си се објаснувам повеќе од што ме објаснува сликава, мкеј?
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Драга

Џеси Џеј Рулз ... албумчето си го симнав и сеа ќе си го преслушам. хехе :smir:
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Драга,
Се мислам што ли правам уште тука? Треба да сум во кревет. Утре напорен ден ме чека, ах кој ќе станува во 6 :( I hate Mondays
Чао :back:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom