Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Драга,

Добро, што прават со струјава ? :mad::mad::mad::mad: На секои 5 минути. И вчера и денеска. Ау!!! И ова компјутеров више! Од овде до Веро ќе лета ако продолжи вака !
Инаку просечен ден. Бев сабајле на роденден кај другарка ми :pipi: Смеење, зезање, убаво си поминав :) И решив, од 12 почнувам со учење, па што сака нека биде. Ајчаосега. Итастатуратамиезавоканта. :back:
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Драга,

Добро, што прават со струјава ? :mad::mad::mad::mad: На секои 5 минути. И вчера и денеска. Ау!!! И ова компјутеров више! Од овде до Веро ќе лета ако продолжи вака !
Инаку просечен ден. Бев сабајле на роденден кај другарка ми :pipi: Смеење, зезање, убаво си поминав :) И решив, од 12 почнувам со учење, па што сака нека биде. Ајчаосега. Итастатуратамиезавоканта. :back:
v1p3r ја хакна струјата :)
он топик:Утре ке ми идат гоооооскееее :)
 
Член од
16 април 2010
Мислења
33
Поени од реакции
1
ооохх драга моја некако магла ми е све!!
иааам мнооогу за вежбање клавир а неможам се да сработам и ми виси на врат!! ме нервира веќе овој клавироф сељак -.-
си беф денеска на едно опасно кафенце со еден опасен типац и си поминафме оооопасно!!
баш онака си ја убиф досадата!! која ме убиаше мене успат речено!!
ии така..неам друго шо да ти кажам и да ти се пофалам...или иам???
ммммм..чекај чекај ќе ми текне бее! ама некако пак ме фаќа некоја опасна досада ааааххх нема спас!!
ееееј ова маглава ама ме напиња аууууу лошо вчера прст пред око не глеаф буквално неможе чоек на раат да излезе!! и од шо беше ладно значи имаф мраз на косата ко оној шо се праи на колине надвор!! аууу лошо!! како и да е сеа ...ај идам ме мрзи веќе некако...ај <3
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.458
Драга Кајгана,

Денес за прв пат во мојот живот на забар. 8мицата што ми беше изронена, сепак била болна. Сепак сето тоа се среди пред да почнат болки. Да е жив и здрав мојот забар, ме среди набрзинка. За 2 недели пломба :)

Најтешкоо ми паѓа тоа што до 8 саат не треба да јадам ништо, а толку многу храна низ куќава :(
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Ако некогаш се запрашаш, за се ти простувам.
Единствена моја грешка беше што дозволив да ми се приврзеш за срце, но не се каам за тоа. :)
Збогум.

My heart is full of love. =)

 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
О Драга ...

премногу сум возбудена, неможам да пишувам дури ... знам дека се молеше да го видам зашто тоа и се деси и не беше само гледање, интересно муабетче падна и сега мислам дека ќе полетам. Многу е добар! Само не смеам да дозволам да се залетам многу, многу хехе :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.683
Од утре почнува покољот...
Welcome to the hell :nesvest:
Држи среќа кајги ќе ми треба во големи количини. Идам да спијам сега, чаос :back:
 
H

HITCH

Гостин
Драга Кајги,

:vozbud: :eek:jea: Цела концертна сезона ја опфатија, за моја среќа четниците и усташите ги пропуштаме. :bip: Боже, како почна годинава... :party2: (не, тоа во чашата не е кока кола :pos:) Нема шанси да испадне лоша, ако тера вака бар уште месец, сите ќе се мрднеме. Многу сме на број! :cheeky1:
Драга, еден топол поздрав во оваа маглива вечер. :tv:



п.с. како би ти ја изрецитирала т`га за југ, ама мака ми е да зборам, енерџи ноу мо. :pos: Навистина ќе биде убава година!

п.п.с. пред да си легнам
поноч је, мјесец мед,
мерак ми је,
зора че, нек` чека ред
мерак ми је!


Лесен сон! :back:
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
^^^^
e ova ama aj objasni im..

Без прогрес сте од денес сум ладен..:salut:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Изгледа јас сум од малцинството кое ужива во маглава... Преубаво ми е значи! Излагам до дома и уживам, се е толку мирно и спокојно... Се жалат сите од маглата дека не се гледа ништо, а не сфаќаат дека човекот и онака целиот живот е заслепен и не гледа (метафорички), па никому ништо...
Eyes wide shut. Некои луѓе целиот свој живот го проаѓаат така.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Кајгано, дефинитивно некои работи знаат мнооооооогу да влијаат на човек.
Година на авантури - така започна, така и ќе остане.
У пич*у матер со чувствава мои. До сега ретко влијаеле волку на мене.

Иако утре ми е битен ден, односно важна обврска иам по сабајле, here am I...
Да идам да си легнам најпаметно ќе биде.

И да, Rio de Janeiro... awwww
 
Г

Господ

Гостин
Sup bro
Скоро на научив Count of Tuscany bro,лее уше мал дел ми остана :vozbud:
Не бе ова Dream Theater е врвот...неам коментар колку добро парче,да видиш колку е добро да ги свириш
брат,мислиш си на врх света.
Тешко е мамката да им ја ебам,ултра тешко е парчета.
Али готово при крај сум и ќе го увежбам убо и ќе пичам после нешо Glass Prison ќе ја довршам и таа ги знам рифоите солажава на почеток ме јебе ме кине не можам никако да ја фатам асално ме курчат свипоите брат,заебани се фатовите.
Лее а треба да полагам,леле брат као бе не сум у некој миљонерски бенд да праам кеш да се замарам со учење.
Леле брат тибам три саат дојде...
Ае :brofist:
:lock:
 
E

elena.

Гостин
Кајганко...
Добар ден беше денес. Многу работи почнаа денес, на пример мојот здрав начин на исхрана [претерав на празнициве], секојдневно вежбање...е уште да почнев да учам. И маглава??? Као у блур гледам се. Сакам сонценцеее! И тоа. Се надевам дека ќе ми излезе тоа што го планирам деновиве. Држи ми среќа. Уствари не, пушти ми среќа. :)
Љубов, Елена :smir:
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Драга,

Денес донесов многу важна одлука со која изгубив нешто што многу го сакам за да можам во иднина да добијам нешто друго што повеќе ќе ми користи во животот. Треба да ми е барем малку жал...ама штом помислам на тоа другото ич не ми е! Велат судбината сам си ја правиш. Wish me luck!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom