Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Драга ...

пак јас ... ама мислам дека ќе умрам ... нема да можам да заспијам ... ама ако, за љубов се работи хахахахаха ... кај ли ми е паметот кога највеќе ми треба? :)
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Добро утро!:helou: ...
Ептен необични деној. Запознав неколку личности, толку не ме имат насмеано никој до сеа еј. Знајш шо ? Решив да не очеквам ништо појќе и онака и малечките работи и туѓата среќа ме прает мене уште пожива. Поминаја 7 дена од новава година и баш во сите имат некој чудни, убај и различни дешавања. Покрај цела недела неприбирање дома, вечерва беше доста интересно :) ... прво надвор со добро друштво и јак провод, па во домашна атмосфера со друго друштво ја продолжив вечерта покрај муабет, добри филмој, непрестано смеење и го дочекавме Божиќ со уба вечера, па на крај и десерт (made by me:)уш поќејфско), со оглед дека од домашниве немаше никој цел ден па не пречеше ништо шо ќе ни текнеше да прајме.:) Ко помина 12 набрзо ми стасаја многу убај пораки со кој ми го честитаја Божиќ, а една која баш ја очеквев не стаса.:icon_roll Лудовањето траеше дури до самово сабајле. Ко шо глеаш си спојв 2 дена, па утрово баш ми тргна, расположена си го почнав со чаша лимонада и изгрејсонце па мала прошетка до старата црвена клупа. :wub:
Се одалечив малку за да сватам шо точно сакам и дали воопшто сакам да продолжам или да стам крај, а приметвам и дека некој ќе ме одалечит од себе многу појќе ... Немаш појма колку сакам стварно да се одалечам на некоја планина, да најдам малку мир, далеку од сите, далеку од се.
Ќе забораев! Добив цвеќе! Најубајот поклон шо една девојка мојт да го добиет а? :smir:
:back:
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Је је је :je:
Се наспав aсално прв пат по Нова Година.
Да ти кажам само,многу сум срекна.
А има и зошто.
Срекен Божик златна Кајгано.
:back:
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Ноќеска сањав Холивудски филм, се дружев со Едвард Нортон..:tv: Може на сите други им се падна паричката, али ваков уникатен подарок не им се паднал..:)))))
Бај д веј, Џеф Бакли, кој го открив неодамна создавал прекрасна музика, и има прекрасен глас. Штета што го нема повеќе.

П.С : Среќен Божиќ форумџии. Христос се роди!


:back:
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
69
Драга моја...
It's good to be home..
Не се имав уклучено на форумов едно, да не претерам ама.. година дена... Ама еве се уклучив сеа.. Пост празнично сум расположена и весела, цела сум во неисчекување и тако.
Бтв, морам да те пофаљам дека сеуште си убава и жолта.
Кисој
Рок-кејт​
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.251
мила...

...одамна ти немам пишано.
Турбуленции во мојов живот. Убави, неубави работи.
Ме чекаат многу испити, а јас одвај саат време поминувам над книга. Само ние предметиве по десет пати ги полагаме. Да не беше така цел месец ке си бев слободна, а сега...
Сакам да се лизгам. Никој не сака да ми ја исполни таа желба, а сите викаат дека сакале да ми биде убаво.
Лута сум си на себе, а и на тебе. Секое ситно проблемче не води до кавга. Стоп. Доста беше. Насмевни се, зошто те сакам...
А и тебе драга:back:
Поздрав и секое добро.

И среќни Божиќни празници, ете тоа заборавив да ти го кажам.:pipi:
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Драга Кајгано,во новава година ми се случуваат само убави работи :)

А да,Среќни Божиќни празници на сите....
 
Г

Господ

Гостин
Драга отсеа ќе реферирам кон тебе ко машко пошо сите те праат женско.
Од денес сме на брат и пер.
Пер...ми фали летото.И почетокот на есента.
Тогаш се осеќав топ.
Се осеќав ко да имам шанса.
Се осеќав заљубен во животот.
Се осеќав жив.
One click.
And it all vanished in the void.
Грда работа пер.
Стварно,светот за мене беше шаховско поле со пиуни али се претвори у кула од карти(не од DBZ)и ми се сруши пред фаца.
За 1 ден изглеав цела сезона Dr.Who...најбоље серија ever брат,мора да ја глеаш.
Сакам и стариве да ги најдам некако али ги нема пер барав.
David Tennant е најбоље доктор жими се:toe:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Интересен ден :)
Денес славиме 2011 години од раѓањето на една идеја за љубов и добрина.
Како, како да славам пораз?
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Горчливи солзи од распаѓање на нешто во кое си верувал, во кое си вложил толку време. Некои зборови кои дефинитивно не требаше да излезат на виделина, за кои се каам. И покрај се, верувам дека нашето пријателство беше чисто и искрено.
Ни оддалеку не знам што го започна сето ова. Можеби мојата луда фантазија, можеби нешто друго, а можеби и ништо не постоеше.
Верувам дека е полесно да се избере прошка, отколку презир и омраза.
Само сакав да го поправам, да разберам, а не да го уништам.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Нечии туѓи погледи срања покрај шанкот и на него глупи чувство на отуѓеност и желба за нечие внимание, жива свирка срање. На прашање што правиш арен сум а ти и јас арен сум, сите арни сме и се е во ред безначајни разговори и здрвеност болка во нозете и во грбот што правам тука јас самиот не знам ама ајде нека биде можеби и тогаш да а можеби и тогаш не. Магла секаде околу нас авантура челик во колената нечие неразбирање кое го смета за општо разбирање. И тоа....

Јас вчера купив пиштол
мислам дека дојде време за конечен избор....



Немам пиштол затоа што верувам дека огненото оружје носи лоша карма ама сепак добра песна :icon_lol:.

 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Од коа ми се падна 1 денар во лебот (Жито Лукс рулз) абе се на лошо ми тргна, денес барем.

Сабајле ме разбудија со гласно пуштено Иза, серијана на А1 демек тинејџерска, станав и чекав колега 1 саат за да не дојде.
Одам у подрум и ме заклучија внатре. Заедничката врата не ми беше лесен checkpoint на патот А-подрум и В-дома. Врв на се, мојот ослободител, сестра ми, ме сликаше како да сум мајмун во зоолошка.
Доаѓам дома и нема ручек за мене па сам си праев.
Таман си заседнав - ајде комшијата да му снимам тоа Скапо, за да си праи маабет со фнуките у ЕСАДЕ. Но, не е само тоа! И интернет снимав дури!!!

И еве дојде и 9 саат, сеа за сеа е тоа. Со повеќе информации од Дома - Јас.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
285
Поени од реакции
39
Да, пак ќе јадам гомна на темава...
Ме напнаа со Аца Лукас :zid:
Е неќам да одам бе, неќам. Што? Демек сум се делела, сум се филмала. И што кога преку сила знам дали 2 рефрена? Ке појдам таму и ке му држам свеќа над суратот.
Па уште кога ке ми ја пратат "Пао сам на дно" со 2-3 ванаби рифчиња што кинат волов ташак и ме убедуваат дека таа му е рок песна ми иде да се рашишам! Море брич ќелајца а ла Шабан Шаулиќ да си опнам и козја цицка да си истетовирам во центар. Ај...више не знам ни што зборам :tapp:
Одох на Хавајските острови мадам...ЧАО!
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Мала,
од утре не пијам, ама стварно. Обеќам. Не ни јадам, малце можда:pipi: Еве ме се прибрав, дружење со роднини и најблиските по цел ден, нон стоп во гужва, ама ми годеше:vozbud:
Еј да бе среќен Божиќ:back:

Ајт такој.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom