Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
When I saw true love, I died a million times. I saw a FUCKIN' PERFECTION.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Ми се кова нешто и тоа како, единствено нешто што ги задоволува моите критериуми кој бтв во моментов се на најнизок можен левел е лезбејката од администрација. Кој ќе издржи уште 3 и пол месеци јас и самиот не знам.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кајгано, преубаво си поминав на Бени ноќеска, музика по мој вкус, луѓе по мој вкус.. се` беше одлично !!
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Драга драга Kајгана,
да си ја отворам сезонава, мала:) Вчера си поминав супер, да посакував така да ми биде, немаше да излезе . Вечер пак со истите луѓе
Се надевам дека годинава што ми следи ке ми биде исполнета со убави работи, а ако ги има лошите да ги надминувам брзо:pipi: Си ветив оваа година да се уозбилам више, нема смисла пунолетна станувам. И ајде доста е, не пишувам ја долги постови.
Еве ти нешто и на тебе, нема смисла
Среќна мала! :back:
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Таква пресвртница у живото прв пат ми се дешава ,и надевам се никојпат повеке.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Драгано

Прв ден од годинава,зубот ми потече и ненормално ме боли....
Одличен почеток нема што :)
 
Г

Господ

Гостин
Уел,хеј хани ајм бек :)
Иначе ова ми е прв пост тука со новиов ник :)
Не ме позна?
Ит из ај,јор фејворит Smexy :)
Се гњавиме и оваа година а хан?
ofcource my one only love:back:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Среќа нова година Кајги.

Типично кафанче, музика типична народна, расположението беше добро, се напивме, потоа литав на честито налетав на метал песниче, и таму беше лудо, се на се добра вечер, можам да кажам најдобра година што сум славил.
Биди поздравенка.
Xfire
 

L-A-V

who cares? =)
Член од
2 декември 2008
Мислења
477
Поени од реакции
57
кајгано
сега гледам некои овде пишувале во 00.02 или 00.05 или 00.10.....:nesvest: добро бе имаат акал некои твои членови ?????
ајде добро сфаќам не се излезени некаде за дочек ама нека им обрнат малку внимание на членовите од семејството, нека фрлат по некоја петарда, нека си пуштат некој добар филм.....а тие се обесиле на кајгана :jaj:
свашта................
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Драга кајги..помина и оваа ѓурунтија..сеа останува да уживам во распустот..искрено не ми беше доено до Нова година али добро е ..помина океј..сега за некој добри 6 дена ќе палиме огинче за Коледе..а пак по 4 дена од тогаш заминувам на ЗИМОВАЊЕ со друштвото....Ќе се остаам на планина од пиење..позу:back:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Прв пост тука во 2011. -.-


Можеби не го сменив никот тука но секако дека го менувам карактерот. Чекерауц...
 

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
Додека сите се еуфорични околу Новата Година мене светот ми се руши од под нозе. Се се распаѓа. А знаеш каков сум...затворен во себе и сите маки си ги носам на срце. На никој ништо не му кажувам. Ни што мислам а уште помалку чувствувам. Што ќе биде со нив? А со мене? Како да продолжам? Дали е ова тешкотијата на животот низ којашто сите поминуваат? Имам толку многу прашања... а на ни е едно од нив одговор.
Толку млад а веќе толку многу проблеми на моиве раменици... Понекогаш ми доаѓа да заплачам ама... свесен сум дека морам да си ја исполнам мисијата. Морам да го направам горд. Тој многу се жртвува заради мене. Посакувам да имам храброст и сила како него. Му завидувам. Кој знае можеби еден ден и јас ќе имам храброст и сила како него.

Морам да го дадам мојот максимум. Морам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom