Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Добив куќа за роденден! Никој не е како мене. :icon_cool:


Уште да смислам кај да ја сместам.... :icon_bigg
 
T

Tetro

Гостин
Hey dear. Let me tell you how the alphabet goes.

A- Apple,
B- Bluetooth,
C- Chat,
D- Download,
E- Email,
F- Facebook,
G- Google,
H- HewlettPackard,
I- Iphone,
J- Java,
K- Kingston,
L- Laptop,
M- Messenger,
N- Nero,
O- Orkut,
P- Picasa,
Q- Quicktime,
R- RAM,
S- Server,
T- TouchScreen,
U- Usb,
V- Vista,
W- WiFi,
X- XP,
Y- YouTube,
Z- Zorpia.


Are you satisfied now?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.683
Каков ден кајги RULZ!!!! :icon_mrgr
Многу ги сакам деновиве кои ми се исполнети до максимум. Од сабајле малку дружба со книгата, после тоа малку на Вардар, па конечно тепавме после долго време, па смеење до даска, фрлање патики и метли на терен :pos::pos: и на крај најубава олд скул вечер :pos:
Се плескаше и малку баскетче во Кисела Вода. Ех ако некогаш паѓаа женски на тоа, овој пат изгубивме три партии и тоа пред очите на женска ми :kesa: Ама знам дека и покрај тоа пак ме сака највеќе :wub:
Што да правам јас, што коѓевите таму ги направиле малку повисоки :icon_mrgr Се зезам бе, дечките не фатија неспремни и ни ги растурија гзињата :icon_cool Али да игравме во Пржино сигурно ќе ги тепавме :pipi:
Бтв вчера конечно разрешив еден поголем проблем и се осеќам како да ми паднал камен од срцето:icon_mrgr
Утре ќе се посветам цел ден на книгата, за да ја комплетирам добрата серија колоквиуми. Јбг ми оди на сите полиња, кој е како мене :bip:
 
Н

'Никола'

Гостин
Кај отворив на тоа страната Серија А, не можам да се запрам од смеење.
А си реков ќе биде рутинско прегледување на форумов пред легнување.
Yeah right.:pos:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Why do I feel like I'm missing something? Ама онака, ептен интензивно чувство имам. А можда е и до полната месечина... увек ме полни со меланхолија... Ама ок сум, не е лошо... Убави неколку дена беа ова. :pipi:
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
:helou:Подолго време не бев напишала ништо , ми се случуваа некои работи ,односно лекции од кои се надевам научив нешто а уште и учам не сум во тек со збиднувањата на форумов, ама се надевам дека наскоро ќе бидам поредовна ,поздрав до сите мои пријатели иако не се јавував ги сметам за мои :toe:
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Не бе,јас не ја сменив сликата на фб во цртан лик и сега не сум кул.
Бтв,го сакам ваквото темпо на живот.
Некако сите ми се расположени,насмеани и брзаат некаде.
Почнаа да емитуваат и ниовогодишни реклами со снег.
Сакам и кај нас да заврне.
Сакам маче.
Дај ма кажи и на мама да ми донесат едно,ветувам дека ке бидам мирна и ке учам повеке.
Ај ај доста за тоа.
Back to the reality world...
Ме боли грло,
А мајка ми кашла и не можам да го истрпам тоа.
Оф леле -.-
Битно мене денес се ми е смешно :pos:
И што ти зборам сега тебе?
Ај одам да јадам милка резана.
Ча.О
 
H

HITCH

Гостин
Драга Кајги,
Начисто сум преморена, ама важно вчера цел ден ја возев мечката, ааааамааааааа јеепчееее :vozbud: Не сум јас по мечките, ама сакам онакво :helou: убава автоматка за возење, што е најважно си одговараме. Двете сме преубави :pipi: Преморена сум денес. Гласот ми е пред засипнување, ама бидејќи се пофалив дека знам да пеам стегнав едно чајче за рилакс и да не се брукаме вечер `ко пеачиве кога ќе дојде време за пеење у живо :pos: Свадба `ко свадба ние ја направивме. Невестата не сфати дека и пукаме сеир, ама ако млада е уште ќе сфати еден ден :pos: Овие из даљине не се со сите, не дека јас сум нешто посебно, ама тие растураат. Сите се организираат каде за Нова 2011 јас абер си немам, а не дека нешто ми е посебно за славење и за замислување желби. Мислам, јас си замислувам желби ама џабе. Некои луѓе имаат огромна среќа не се баксузи `ко мене. Мене не ми се исполнуваат желбите :(
Драга Кајги, вчера ме убија на почеток на свадбата. Ми свиреа некои песни кои ме погодија ептен и ми го уништија расположението :( Тоа е што е, секој си ја носиме својата судбина, сеедно е дали нешто ни се допаѓа или не, сеедно дали зависи од некој втор или некој трет, штом јас не можам да променам нешто се` е џабе.
Сеедно колку сум преморена, денес идам у кафана. Ќе ти се пофалам како сум си поминала, мислам дека ќе биде супер :smir:
Поздрав Драга! Многу те сакам :back:


:back:

:smir:

п.с. жени ќе си поминеме топ без машките принцези :pos:
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Понекојпат сам си чудна самата на себе,ама јбг таа е работта.Имам си прстен тралалалалал.И парфем :).Ама и тест хемија у вторник.Стискај ми палци се да препишам,оти таа не ја бива така как шо тргнало.Него,расположена си за натпревар програмирање?
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Кара миа...
Аман веќе факултетов, не ми дозволува да живеам како што сакам :(
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Душе, повели на колачиња! Именден ми е! :vozbud:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
Драга

Моето менување слика на фејсбук не е во корелација со тоа шо сум кул. Кул сум во секое време.
Зоолошка рулз.

лав пис енд се остало
мња
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
ДџК

кој пие зло немисли. Ама наредниот ден, ите како му мисли зло на некој шо ќе го разбуди. Зато ремикс, прво оди на маса ќе дремам, после легнав да си поспијам. Драганче рулс.

Ајт.
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
Драгаа


Го гледав филмов сега, а можеби и не требаше да го гледам....барем не сега :/
Ахх бе кајгии...:back:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom