Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Да знајш само глава како ми чади.
Шо од испити,шо од лицемерие,шо од менвење влошки на секој два сати.
Да приумри чоек начисто.
А,кој epic fail ти е сам да се заплеткаш со лажење во муабет од 30 секунди.
Слаба меморија шта чеш.

И сеа си се мислам колку многу работи се сменија во рок од 3 дена.
Да знаев дек вака ќе е,ќе си се радвев пред 3-4 месеци,а не да цмиздрам како ми е досадно шо секој ден јадењето в кревет ми го носеа,собата два пати во ден ми се чистеше и си се шетав и лежев по клупине.
Е јебига,сеа ќе си цмиздрам уш толку.
Крајно се разочарав.
Ама океј и тоа ќе помини, подобро сега шо ги запознав маскотите одвнатре.

Ај сеа одам да изиграм една партија age of empires и да си го чекам филмон на А1.
Ч.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Ej..
Се гњававев со латински до сеа..
Ти се веруе солзи мо дојдоа на очи од гнев?
Онака, здивев. Утре ако ми пререче нешто кучката има поздравчаоангелчо да и напраам, мамата нејзина комуњарска ><

Знаеш сеа како би ми дошол еден фиш пред спиење?
Еден убав мрсен кец. Со цедевитка ус пат, и благце на страна за ко ќе те пукне тоа хамстерското...
Да си се релаксирам, да одморам психички па да го одморам телово со 6 саати спиење...
Ја слушам компилцијава амбиентална шпонголовидна трансоваќа на Манс...
Фина е...
Па уше се чудам шо ме вчеќе на џокла :pos:
Тина ме смара, неможам да си пишам пост опроштаен на раат... Да си легнам x]
Ми идат онака рандом мисли у глаа... Тотално рандом. Сеа ако почнам да ти пишувам како ми идат по ред мисливе а да не ги сортирам, има да се блокнеш целата :)
Ќе треа Бидик ристарт да ти прајт :)
Е! Бидик! Од коа му неам пишано на тој чуек на мсн еј -.-
А срамота е, ипак... Ќе му пишам сеа..
Пошо он секад ме начекуе зафатен, ил учам, ил дота играм..
Па ми кења после дека увек на дркање ме фаќа... Ха. Бркај петел бидик <3
ЕТЕ! Ете :pos: Ми излетаа неповрзаните...
Ако. Си можам.

Него... Ми се вртеше нешто во глава... Со стариве другарки некако изгубив контакт... Разбирам донекаде, различно шоколо, дечковци, девојки, трт мрт... Ама сепак, џабе се вадам. Нема смисла...
Ја како да очекувам, како, под дифолт да треа тие да се јават -.-
Добро пишувам и ја некад по некоја порака... Ама ипак, треа кафе да се испие -.-
Ај, ќе ја викнам Кате на кафе викендов, и онака треба француски да ме подучи, бар една пишљива 3ка да извадам за крај...
Еј, срамота е, жими се.
Ебате ученикот..
Онака ми глеаш сведителство и читаш: 5,5,5,5,5,2,5,5,3,5,5,4,5
Ептен се избацуе 2кава латински (шо си ја рачунам, а ја неам.) и 3кава француски (шо си ја рачунам, исто така:) )
Тиње.
У прва се борев за со сите 5ки да сум, сеа се борам за одличен да сум.
Е уше да не завршам одличен ((:) Хулиган ебате (:)

Ма добро, шо серам. Со оглед на тоа колку учам, не треа ни доволен да сум.

Нејсе. Скоро 1:30 е, а прва смена сум. Ај. ЌЕ идам утре у школо колку за латински, па ќе си дојдам дома да одспијам... Па на кафе ќе идам, па вечерта ќе учам еден тон историја и физика ќе предадам тоа проектот од пред неделаипол и завршив. Толку е.

4ao pozdrav
Gleda6 deka ne sum igor, ja sum angelco.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Кралот на водите - Ѓоко

F3A19E5243EB3946B3CA3C3A34284B2C.jpg


Се мислев долго како да го почнам овој пост. Дали со солзите на мониторот по завршување на популарната османска серија или по моќниот посејдонски настап на Кралот на водите - Ѓоко. Кожувачанка одамна е кралица иначе одма ке ја стаев Дејана. Ко ајкула сабјарка е со носон. Изгледа Џоко дошол во Македонија. Цел ден немам вода. Му го пунат аквариумот во Карпош 4 па затоа ние во Ѓорче го јадеме тулето на рибата. Доволно ремет му беше на човекот, мислам.
Иначе насловов нема везе со понатомошнив мој муабет. Пишав колку да привлечам внимание. Во последно време повеќе тоа пали, него да пишев - "Имав секс со близначки". Ке си зборам за времево. Како со таксист. Иако форумов ми личи на петка во пензионерски петок али нема везе. Топло е времево бе. Вау, па што очекуваш на крај на мај бе? Снег? Ок. Почнав сам со себе да си зборам. Што сум глуп, боље сам со себе, него со форум. Тема уствари. Интересно е коа викаат си зборам со форум а не со тема. Форум е збир на повеќе теми. Значи коа збориш со форум ти си како некој гласноговорник. Вака е како само со некој чоек да си збориш. Таман. Јас со Онур ке си зборам. И тоа за мене нешто, лично, перверзно, кинки... Мислам дека е време во некој мој пост да си пишувам за мене. Ај ке си подпишам. Под-пишам? Така беше правилно? Ај нема везе, слаб низок старт имав со моиве лични работи. Ај ке ти пишувам како ми е дома моментално. Седам на компјутер, отворена ми е терасава (вратата али повеќе ја имам силата ако кажам тераса), телевизорот ми е пуштен на Дискавери и има некои багери и лагери некакви од биџиљарда долари, инвазија на мушички имам и телефонот ми е при крај со батеријата. Добра ми е собава за разлика од прееска. Висеше(!) во воздух интезивната тага поради завршетокот на серијата која-не-смее-да-се-спомне. Идам до продавница во меѓу време и надвор зона сумрака. Сакав да ги си ги слечам гаштите и да идам така зашто бев повеќе од сигурен дека сум единствениот жив човек на планетава. Тетката во продавница збореше на мобилен за некои си Шенка и Орхан дека ке биле заедно откако оваа Шенка му избегала од венчавка на некој си друг. Осеќам дека имињава беа кодови за балканскиве јунаци од серијата. Идам накај дома после и гледам малце ми опаднала петицата на левата апостолка. Влагам дома и гледам тишина и си викам уф конечно сум сам. Седам на компјутер коа наеднаш осетив движење дома. Реклами почнале. Среќа брзо беше иначе за малце ке почнев да си праам лоши работи. На пример...да седнам да учам или пак....да сработам нешто по дома. Ок.
Ова е крајниот дел од мојот пост. Се надевам дека никој не стигнал до тука зашто ке откријам доста мрачна тајна од мојот живот. Јас гледам телевизија дур ручам. Ете признав. Сеа сум слободен од совеста. Сега сум како птица в лет, зумбул на ветар, риба на евровизија, шпајз при промена на гардеробата од зимска во летна или пак како свежо перен чорап без животниот партнер. Ете толку од мене а во следна прилика ке ви раскажувам за мене како мало дете. Педофили мачкајте рацете, ке пишувам како играв фудбал у маало. Ајде чао.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Сите гомна (да) јадете.


Баш така.
Еве ти и нешто ептен црно, ама меВлем за мојава душа. Што е ко изгорен запустен чардак. (сакав да пишам нешто исхулено, ама ај, ќе бев контрадикторна)
Утре ми почнува семинарот за плетење џемпери од еко волна.
Што сум јас, никаквец, еј.
Насилство не. Умствени експлозии, и тоа не.
Епа кој крај да го фатам?
Оној првиот.

Ќе видиме.


Баш ми е жал.
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Кул, како и дали ќе заспијам сега знаете само ти и Далај Лама. И да, треба да прекинам да си умишљавам дека си фејсбук статус или па не дај боже антибиотик и да ти пишувам 3 пути дневно.
 
U

UniqueGirl

Гостин
Држ ми среќа денес да попраам гнаснана тројка -.-
Четворче бе.:pipi:
Златна Ели, требаше пиздата да и ја излижам, гнасотија.
Него страшно си занимлива у последно време,
знаеш, имаш гадно напатена пациентала увек настрвена за
гнасен трач и вадење афери. Свашта.
Денес не идам у школо,
шо не ми мења апсолутно ништо послем 230 изостанци. Мхм!
Фина оргазмична бројка, богами. :icon_lol:
И дај да не го дрвам,
коа не сум у стање ни јајце да спржам, па камоли
некоја продуктивна ствар. :sport2:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
кајгано
нервозен сум :nerv: а сето тоа го кријам во себе. ќе експлодирам. и од школо и од се. :tapp: знам дека сум глупав, дека се нервирам за глупости за оценки, за професори и други такви срања ама ај што да правам. тебе сите да ти се 5ки и само една да се инаети да ти пише 3ка што ќе правиш? добро, во ред уште не е пишана има шанси да ја поправам ама не сакам. пак денеска сама ме стана,а пази по распоред немаме од неа денеска и неподготвен ме фати. пола знаев после запнав. во себе се јадам од нервози, а пред неа и пред другиве насмевка од уво до уво :icon_lol: знам не сум нормален.

ча-0 :back:
 
Г

Господ

Гостин
Колку пати,колку пати,колку пати,колку пати, Работнички ги има тепано МЗТ а?!
Ој бе...се осеќам коооо...
астрален систем од знаци?
Ноуп...
Е шо де :/
Ракава ми отече...од дркање?!
Не...
Ондак?
Ондак шо?
Па шо мајка ти раката :/
Нишо не ми е на раката...онака си го дрвам.
BUМП
ebise
Добро де...и онака неам шо да праам.Додуша иам али нејкам.Бем ти матура...ко само математика да полагам бе :/
Мрзам коа се плачипичкосувам :tapp:
И чекам да ме соберат и да ме носат од овде...а ги нема :pos:
Ај.Ќе дојдат.
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Драга Кајгана

Почнав да оглупавувам во моментот кога решив веќе да не се клацкам пред зграда. Голема благодарност до Стефче што ме потсети како беше тоа. Ако е некој за играње жмурка , за лупање со колички во луна парк, за хранење кози во зоолошка итн нека каже, има овде и млади форумџии колку што знам :)
Премногу сум горда да си ги порекнам мислењата на темана "дали се исплати да си добар". Мислам дека од сите гревови гордоста ми е најголем. Како и да е, на светов постојат премногу добри и премногу оштетени луѓе за да преживеат. Првиве секогаш спаѓаат и во втората категорија. За среќа со тек на еволуција се истребуваме...
И така јас се одлучив место да се зафаќам со внатрешни конфликти кои никако не можат позитивно да се канализираат дрндрн да ги заборавам и да почнам да се занимавам со нешто сосема спротивно од тоа. И не биле толку глупави овие fashion victims што се. Се занимаваш со нешто што во никој случај нема да те изнервира, ниту пак да те замисли, секогаш се што гледаш е убаво и така си живееш 100 години. Така да ако сакаш да знаеш нешто за мода и убавина прашај ме се имам научено :pipi:
Ми недостигаат некои стари мириси. Сакам fire fox, сакам масло од рози во собава, го сакам Кензо, сакам годинава да не ги пропуштам липите во парк (ако не ги пропуштив веќе), сакам да ја душкам Клара...

Остани ми со здравје
Пријатно
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Драга ...

за жалење е бе ... се сам си направи ...
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Драга моја:back: :back: :back:


Како би се чуствувала ако некој ти каже неколку лаги а ти веруваш во тоа...I mean ниту самиот не верува во тоа,а сепак си продолжува со своето дело.Да уништи нечии животи...Неговото височество е за жал такво чудо што и неговите родители почнуваат да го одбегнуваат.
Би ја продал и сопствената мајка,знаеш?
Но...не сум никоја да судам јас за тоа кој како треба да се однесува нели?секој си е господар на својот живот и може да си прави што сака...
Само мака ми е што ги гледам личностите кои ми значат повредени,скршени од болка само заради една личност која не е вредна за ништо.Вели мразам страдања,а се заситува кога ги гледа другите со смрачена фаца.
Не е фер нели?
Колку би сакала да исчезне страдањето еден ден и сите да се срекни и насмеани....задоволни од она што го постигнале,да има љубов на секаде а не пуста омраза која ти ја загадува душата...
Ама за жал сето тоа е дел од моите соништа и никогаш нема да се исполнат.Напротив-секогаш ке има лицемерни суштества кои се спремни секој момент да ти го уништат прекрасниот момент.

Поздрав драга.

Се читаме некоја наредна прилика.
 
К

Кики.

Гостин
драга...
добро бе ние студентите луѓе сме или риби како еден тип што живее крај езеро?
туку шала на страна, кај се видело резултати да нема од колоквиум 3 дена пред испитот по истиот предмет. никаде тоа само на филолошки и никаде на друго место.
ај доста со ова, кога ти зборев за кругот што се врти ти текнува?..... е па се наближува денот, ако и веке не е тука, ама ај ке почекам уште малку да не биде дека сум идиотка :)
ајде поздрав, ке те читам кога нема да се нервирам со испитиве глупи :smir:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Знаеш она кога ќе слушнеш комарче и после само се плескаш по раце/нозе?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom