Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.685
ДџК

времево е само за берење пари за куќен фонд :) And I like it. Штета што не живеам во зграда, мада мислам дека можи нешто слично да му смислам на домашниве.

Го знаеш она чувство кога си среќен, задоволен, исполнет без некоја посебна причина? Е, тоа е тоа.

Ајт,
Џ.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.681
Поени од реакции
5.295
Драга Кајгана,

Ја знаеш онаа трема кога си го гланцаш CV-то, кога смислуваш реченици за пропратно писмо... епа вечерва тоа го правев, и го направив, верувам дека е ОК, уствари ТоБ. Бараат петорица а гарант ќе има еден куп апликации. Како и да е, пушти ми ја среќата, ќе ми треба :)
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
660
Поени од реакции
1.193
Драга,

Што да посакам појќе!! Денеска на факс си добив едно плусче за мојата активност....тоа ми се допаѓа си собирам бодови Јухуу дај Боже да продолжам така...Потоа си пројдов најубаво на кафе со колегите ми се допаѓа што се дружељубиви...се чувствувам како да се познаваме со години..!!! Временцево го ОБОЖАВАММ!! Најомилено мие....Јас на прозорец со кафето во раце капките една по една паѓаат светка, грми ....уживанцијааа!!!! И за на крај многу сум горда што навијам за МАНЧЕСТЕР!!! Многуу сее јакиии јухууу :pipi: :love:


После кише сунце сване ♥
 
П

Пепси_

Гостин
Драга кајгана, денеска поминавме прилично добар ден полн со зезанција,потоа прекрасниот дожд беше шлаг на тортата одлично бев исполнет,ама знајш шооооооо ?

очигледно е....можда ќе се промене ова ладнокрвно момче во нешто по добро,а искрено ми треба таа промена :)
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.786
Поени од реакции
4.076
Драга, цел ден на смеење го терам:) ДО КОГА ВАКА?? ЌЕ СЕ УОЗБИЛАМ ЛИ НЕКОГАШ???? :):):)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.668
Поени од реакции
21.221
Што им е на луѓено со блоговине? Кој ли им ги чита? Боље да пишуваат тука у Драга Кајгана. Повеќе луѓе ќе прочитаат што пишале... o_O
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
383
Драга Кајгана: ИЗЛЕЗИ ШМЕКЕР ПРАВО НА ФОРУМ И ПОЗДРАВИ ЈА ФОРУМСКАТА РАСА; КРЕНЕТЕ РАЦЕ ВИСОКО ГОРЕ ШМЕКЕР СЕ ВРАТИиИ
Бејб :cool:
Драга Кајгана вриска занесно и попалено: АААААА
Ќе бидам краток бејб. Извини што ме немаше. Битно. Жив сум, здрав сум и што е најважно шмекови фрчат! :)
Поздрав до стара гарда форумџии како и до новите форумџии млади моми и момци коишто слушам во голем број ги има!
Наскоро ќе се читаме почесто.
Шмек ;)
--- надополнето: Sep 20, 2011 10:06 PM ---
Драга Кајгана: ИЗЛЕЗИ ШМЕКЕР ПРАВО НА ФОРУМ И ПОЗДРАВИ ЈА ФОРУМСКАТА РАСА; КРЕНЕТЕ РАЦЕ ВИСОКО ГОРЕ ШМЕКЕР СЕ ВРАТИиИ
Бејб :cool:
Драга Кајгана вриска занесно и попалено: АААААА
Ќе бидам краток бејб. Извини што ме немаше. Битно. Жив сум, здрав сум и што е најважно шмекови фрчат! :)
Поздрав до стара гарда форумџии како и до новите форумџии млади моми и момци коишто слушам во голем број ги има!
Наскоро ќе се читаме почесто.
Шмек ;)
 

BOJ@N

Штрумф Текнувало
Член од
30 ноември 2008
Мислења
884
Поени од реакции
487
ДК,

Ти неам пишано времиња...
Ама ти си во тек со работите, знаеш, во меѓувреме, нема ништо посебно, работите си се тркалаат, полека, полека... Се надевам дека ќе ја биди работата.

Остани ми со здравје.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.569
Поени од реакции
8.851
Драга,

Некои работи не можеш да ги смениш, колку и да се трудиш да го направиш тоа. Животот на моменти е кучка со која не можеш да излезеш на крај.

Поздрав до следна прилика.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
855
The awkward moment кога си присилен да си го депилираш газето ... хахахахахахахахахахаха, се тркалам од смеење
 
С

Сатори

Гостин
Драга Кајгана, се што посакувам е начело на слободна диспозиција во љубовта.

-Внимавај додека ми ја стискаш раката да не ми ги повредиш чувствата, те молам!
Релациите во светот преполн со луѓе и навики се комплексни колку и природата што секој од нас ја поседува, истата онаа која што карактеризира и разјадува.Остава зад себе траг на емоција, позитивна или негативна слика на личноста која што била доволно (не)среќна за да биде дел од односот кој што е бил креиран во чест на привлечноста, магнетизмот што ги довел до очај и екстаза, некој посебен вид на екстатичност која што не прави сите среќни, дури и тоа да е на момент.
Односот е билатерален договор.Со две страни, со inter partes дејство, со облигации кои што ја дефинираат улогата на должникот и доверителот, со клаузули за бегство и опции за медијација, арбитража и персонификација.
Желбата за слободата и љубов е секогаш врховна, промената е неминовна, лажното себе убедување не може да заврши со успех.Сите се еднакви во прометот, ако имаш ресурси можеш да учествуваш во размената, ако имаш свест можеш да бираш.Постмодернизмот ни даде опции и ни ја зема дефинираноста.
Кога може правото да дозволува раскинување на пишан договор, кога може брак да биде поништен со спогодба, кога може економскиот тек да се поремети од лошо раководство, кога може Парламент да носи битни закони по итна постапка, кога може судија да прима мито, кога може доктор да прави нелегален абортус, кога може да се дозволи смртна казна, кога може да се воведе прохибиција, кога може да се земе секое право и да си измисли ново, кога може се да се менува и молдира, можам и јас да одлучам да ... сакам и посакувам.
Секогаш, некој се бори за нешто, јас завршив со се тоа, јас само сакам да бидам слободна и заљубена, не барам толку многу ...
Право на слободна диспозиција во животот.
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.786
Поени од реакции
4.076

I da ljubav tvoja nema stida
Nema predaje.

Tražim previše od ovih žica
Da ti svaka nota pristaje
I da priča ova nema krivca
Nema izdaje.

Kako napraviš da nisam običan?
I da me ne vidiš sa gore strane?
I kako napraviš kad ti nisam običan
Koliko uzimam a koliko dajem?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom