Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Роденден ми е драга.. И големиот кур ако ми е роденден, кога тоа нема да ги реши моите проблеми и сите срања во кои сум потонат.. Вечерва само ми стана уште потешко.. Се се враќа по старо, а сега и двајцата незнаеме што да правиме.. Ме боли, ја боли.. И двајцата ќутиме и двајцата патиме и двајцата сме најголемите инаетчии на оваа планета..
Наполнив 18 години, а ми тежат како на 80 годишен старец.. Кога ќе се сетам што ме чека допрва, сакам само да легнам и отворот за воздух да се затне и да потонам во длабок сон од кој никогаш нема да се разбудам..
Кога ни на ебениов роденден неможам да бидам среќен, зарем ќе бидам ли некогаш ???
Сакам да ти пишувам со денови, али ја изгубив љубовта и во книгите и во убавите зборови и во ослободувањето на бесот од мене врз листот хартија.. Ништо нема полза, ништо не се цени, се е од корист.. А јас пак ја сакам...
:tapp:
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
^ Happy birthday friend. :)

него кајги.
I told the girl I love that if she becomes an Arsenal fan one day, I will marry her. She told me that she hates Arsenal from the bottom of her heart.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Драга Кајгана,

Можеш ти во твоите логови да провериш од кога даркинг не ми дал зеленко, за полесно да ме помине?
PEDER! UTRE KE NAVIVA ZA GRCIJA!
 

Џ.

Ќутам на различни теми!
Член од
14 јули 2007
Мислења
868
Поени од реакции
183
1 денар пораките биле, пишиш и донираш. Се изнадонирав јас од сабајле без да знам, донирав за депилација на мустаќите на Јанкулоска, за Гвујо да си купи ново точаче со помошни тркала, за Заев да си купи сендвичи и да не јади луѓе и т.н.
Се то супер али мене како идна домаќинка денес ми требат други поволности ете како на пример цел ден да има ефтина струја.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Драга...

Како што сигурно примети досега-Македонија денес ја слави својата независност.
Се прашувам кога ли јас ќе ја славам мојата...
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Д.
дефинитивно ќе барам куќна помошничка....

п.с. МАКЕДОНИЈААА повторно победи пред точно 15 сек.....
п.с.с игорче скрена :vozbud:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
мора да се надополнам:
ДОБРО КАКО МОЖАТ СКОПЈАНИШТАВА ДОМА ДА СЕДАТ ОВА ВРЕМЕ??? (n) КОЈ НА ФОРУМОВ, КОЈ НА ФБ......ОДЕТЕ БЕ НАДВОР АЛОООООООО ВИДЕТЕ ШТО СЕ СЛУЧУВА.......
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Драга
Така ми се чини или пораснаа патротските и националните чувства кај Македонецот ? Или пак тоа се оние што се патриоти само од празник до празник.....
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
"Да се бориш за работите значи да имаш храброст да се искажеш себе си на начин што никогаш дотогаш го немаш направено" ваква порака извлеков од купчето со пораки кои еден човек ги делеше денеска по скопските улици.И ајде сега мила? А јас наоружана од сите страни со копја,навидум заштитена а сепак...Ах како би ги фрлила сите копја само да знаеш...Огнометот ме воодушеви :love: Прекрасност! Коктел од емоции во мене.И пред да легнам еве ти една песна чии стихови не знам зошто но растреперно ги повторувам тивко во себе додека клипкам по тастатурава

Онака јас колку само да си олеснам на душата
!!!
И така ти велам јас миличка :)
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Драга.
Кажи им на оние оси глупи шо знаат да ми се бутнат у чаша и да ми ја пијат фантата, да ме остаат на раат. Веќе и доволно сум пуздер и збумбареста. Треба да им се напраи геноцид, што ќе ни се. Доволни се пчели тие толку не праат ‘ршум. Нали?
И то. Не ми се праи муабет со тебе, си иам друг филтер њањањањањања.
 
S

smexy

Гостин
Вчера низ цел град на глас ја пеев Хеј Словени.
99% од кретеноидите што ме слушнаа немаа појма колку ги тролам.
Fuck you Ms. Cheney, fuck you Tipper Gore, fuck you with the freest of speech this
Divided states of embarrassment will allow me to have, fuck you!
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Драга
Зошто не можам да се одморам ко човек? Барем еден ден да избегам од сите проблеми и се` што ме опкружува. Посакувам да знам какво е чувството кога не мислиш ништо. Како тоа луѓето успеваат да го пратат мозокот на пасење? Како? Зошто јас не можам? Одам да си голтнам некој коктел од апченца што ќе ме смири барем малку. Рацеве ми се тресат. Ајт.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Дај бе драга нека се смени страната, преку кур ми е од моите лигавења..
 
Член од
26 август 2011
Мислења
9
Поени од реакции
4

Кајги, денов ми беше многу тапа, ептен досаден.:eek: Ама ајде, викенд иде, веројатно ќе се опуштам малце. Ај поздрави по дома.:P
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom