Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Tired..

of fаke fаces
Член од
16 октомври 2010
Мислења
150
Поени од реакции
19
Драга,


Oдамна чекам на некои работи да им дојде крајот, ама по се изгледа уште долгоо ке се чека.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Почнав да учам Веб дизајн, а братучед ми вика да не очекувам многу, какво неочекување кој е професор еве го дојди ваму, се запознавме и брачката му вика: Овај ми е братучед немој да не научил да не прави веб страни, има да леташ од училница низ прозор, шипки имало меѓу шипки :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:. Дали се заебава па нормално дека да :icon_lol:, со М. се испоштувавме Здраво директоре здраво директоре :icon_lol:, ние од фелата на директори посебно си се разбираме со наш директорски речник :icon_lol:. Праша како го нашол клучот од колата братучедов му објаснив јас дека не бев во потерата клучот што го бараше низ лозје, а за честење сендвич со кренвишла ебате беља, а бе има да седниме како луѓе во кафана тој сендвич :pos::pos::pos::pos::pos::pos:.

Научив како од почетна се носи линк до другите страни на сајтот, едноставна работа еј ама кој да ја знае, од наредната недела HTML кодови нешто поим немам :icon_lol:.

 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
Ако стварно нешто нема смисла, мислам дека ова е тоа.
Но, кое е кое, дали всушност ние и знаеме кои сме, со кои сме, што правиме , на што се надеваме, што очекуваме и како крај на црногорски автопат ќе ставам итн.
Живееме, се бориме,се трудиме нешто да постигнеме , но и јас и вие знаеме дека 90% од тоа се само желби, а за реалност, мало морген.
Веруваме, се разочаруваме, но никој не ни е виновен што на некој веруваме, тоа е школо за мене, а богами и за вас.
Ако продолжам да пишувам, сигурен сум дека ќе се најдам во постови што најмногу те насмеале, па затоа решив да престанам.
Ајде поздрав кајганџии.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Кој знае за тие работи повеќе од мене, дојдов до заклучок НИКОЈ, и така да немам сретнато никој до сега. Можеби има не викам не ама до сега сите во одредени области имаат сигурни познавања во цел спектар како мене нема. Почнувајќи од разни алтернативни филозофии, паралелни универзуми, вонземјани, видовитост, минати животи, енергијата и животот, панспермија и останати алтернативни теории за создавање, метафизика, тело ум и дух, итн. итн. Еј Миленко педерот на медиум кој што е во изумирање со неговите мизерни емисии имаше гледаност, а пак не на интернет како медиум. Му објаснив дека ако сака тука сум за соработка има таква фрка и контроверзија да направам не да не биде забележана туку ќе има дури и премногу внимание :icon_lol:, па како сака :icon_lol:.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Јас се замарам со психологија додека други кликаат линкови за да видат како изгледала Касандра на осумнаесет години. Животот ти е еден цел спектар.
Да не беше Тошо Малерот, многу малку школа за будалетинки ќе имав.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Кајганче!
Премногу сум разочарана, премногу.Реков дека нема да имам веќе надеж, но и покрај тоа што немав, сепак останав разочарана.Не можам да ти опишам, да си опишам на себе како се осеќам.Катастрофа.Овој ден никад нема да го заборавам, тоа сум сигурна.
 
I

indigo child

Гостин
Srekjna sum ! Ama onaka, mnogu !
Toa preeska ti raskazhuvav na dolgo i na shiroko ama sea od mobilen ne mozham -.-
Sea mala kje si legnam na grb, kje gledam vo tavan i kje se smeshkam mislejki na toa kolku srekja iam ja u zhivotot ( :
Ajde dobra nokj <3 *:

Ko miss na USA zvucham be -.-
Ma mi e gajle !
Ja bitno si se raduvam ( :
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Ди Кеј
Седиштата на точаците се најдобра припрема за surprise buttsex.
За тоа најдобар доказ е вашиот пингвински од после 10км возење.
Love, Darling.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Драга Кајгана

Ваљда одамна не зборел некој за тебе а? Ај да го наполнам малце твоето виртуелно его и да си ги малце "залижам" гумичките под копчињата на тастатурата.
Чуден е народов што се збира кај тебе во последно време. Некоја раја на луѓе кои најчесто изгледа како да го утнала табот па место на првиот таб каде што сјае една плава коцка со бела буква f, стиска на овој таб и си пишува. Да, така е. Постовиве наликуваат на Facebook статуси. И тоа не било какви, туку како статуси на оние луѓе на кои сум им направил потег "This is Spartaaa!!!" и сум ги фрлил у дупката наречена Hide. Поздрав воедно до тие луѓе, има такви и од форумов.
Порано...Ах, ептен звучам како дедо кој проживеал Втора Светска Војна и почнува да раскажува приказни од војната, кои најчесто не може да ги раздели, дали се негови, дали се на неговиот пријател со кој секоја приквечер си игра шах во маалскиот парк или од некој филм кој екслузивно го даваат на Сител по 30 годишна пауза. Ама стварно, порано беше мерак да ги читаш тука постовите. Кога ќе седнеше една ~windy~, да си го опише денот, мислиш стоиш на брегот на Црни Дрим и слушаш поезија. Без никакво фалење е ова, реалност е. Па потоа следуваше голем пост на Shmekerot, кој на доста комичен начин ја искажуваше реалноста во која живее. Порано тука пишуваше и statusQuO, кој иако со кратки постови знаеше да каже повеќе отколку денешните долги постови. ВикторГГ знаеше еднаш месечно да начкраба пост од кој се расипуваше тркалцето на маусот од должината на напишаното али вредеше да се чита. Среќа уште тука пишува GodhateUSall, или како и да се пишува правилно, никогаш не научив. Он знае да пише малце подобар пост и да растури од оваа монотонија. Има уште многу луѓе кои порано пишуваа и сега знаат да испуштат некоја искра на креативност по темава, ама од страв да не испуштам некој, не ги пишувам посебно. А не вредат помалце од гореспоменатите воедно.
Се е убаво кога сакаш да си го опишеш денот. Но ако стварно не ти се случило ништо посебно во тој ден, брате, не пишувај. Еве јас на пример, деновиве не мрднав од дома. Освен по цигари до продавница. Иако по пат накај продавница видов милион работи за кои може да се напише нешто вредно, сепак ги игнорирав. Чекав поголема инспирација. Се надевам дека ќе ми дојде деновиве. Само сакав да те поздравам, ооо ти темо. Се надевам на подобри денови на твоите страни а да не испаднам јас хипстер па ќе споделам мој статус од Facebook.

Симфонија на штурци, залутан автомобил, изгубена душа талка по улиците, улична сијалица што трепка по непознат морзеов код, мирис на свежо искосена трева.
Се е уметност, само треба да ја видиш.
Дури и во 3 саат сабајле...
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.124
Поени од реакции
18.110
ДК
Имам забелешка.Можда и јас не чинам,не знам...
Ама многу кал во овие новиве бре.Прочитав и во постот над мене како да им се расипала тастатурата на 9 од 10 нови 4ленови и ли4ат на Фeјсбуууууууккк(нешто вака).Не, не е фер.
Инаку,Охрид изгуби 0-2 ,а не бев дома.Шит.

Ќе го цитирам Ацид,нешто отприлика:
...''Господ да го поживее бан копчето''...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom