Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.265
Поени од реакции
8.231
У ШЕС саат сабајле си легнум со buena vista social club <3
Ќе си мекнеам <3
 
Член од
13 мај 2010
Мислења
564
Поени од реакции
437
Кајги

Си легнав во 3 и до пред малце се вртев в кревет... неможам никако да заспијам.
Низ нос ми излезе се’, се’. Преку глава ми е.

:)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.265
Поени од реакции
8.231
Ви текна мобилна верзија на форумов да напраите а? :)
 
I

indigo child

Гостин
Зашо брат немаш више црвенки? ЗАШО !? КАЖИ МИ ЗАШТО !??!?!
Ми се иде бокс у фаца да ти пукнам пошо немаш црвенки -.-
Ми фаwат црвенки ) :

аиии .....

idaam kwawiw da wezbam )':
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.335
Поени од реакции
3.945
Драга ...

сеа треба да запишам трета година, а јас исчистив прва .... смешки сум -.-
Али нема врска, важно помина се тоа. Иначе качив температура. Не сум имала температура од 2001, точно 10 години. И ај сеа? Јебеш му матер!
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Драга

Нешто многу лева си ми денес.
А јас сум многу хиперактивна и жива.
Вака нешто
shit-rainbows_large_134838943_thumb.jpg
Не е нормално ова, ама нека потрае.
И си ги сакам тагнатите луѓе од вчера, кои не искочија тагнати.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.611
Сонце не ме грее на Влатче Лозаноски ( крадена бе, без срам украдена)...


и секако незаменливиот оригинал


До кога ма Кајгич вака ќе ни крадат од идентитетот, корените, музиката, јазикот... До кога...?
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.774
Поени од реакции
17.602
До кога ма Кајгич вака ќе ни крадат од идентитетот, корените, музиката, јазикот... До кога...?
Па и текстот не се потрудиле да го сменат...шутраци!
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
Понекогаш треба толку малку за да би сватиле толку многу.Има такви моменти кога навидум работите течат во посакуваниот правец.Кога се радувам на работите што ќе ги постигнам но длабоко во себе знам дека без размислување сето тоа што го имам би го заменила за една работа.Не е паметно знам. Бев изгубено дете кое се труди да застане цврсто на нозе во свет полн со странци.Да странци, па затоа можеби не знаев кога сите тие носат маски на себе а кога се вистинските тие.Но детето во мене порасна.Станав силна и научив дека не е важно колку пати човек ќе падне туку дека важно е да стане и да застане на нозе.Научив дека никој до сега не успеал да сруши ѕид со глава па нема ниту јас.Наместо да очекувам другите да си ги исполнат ветувањата,подобро е јас да поработам на своите.И како по непишано правило секогаш највеќе недостигаат работите кои ги немаме. Па така ништо не е повидливо и ништо не е поприсутно од твоето отсуство.И понатаму ништо не би измамило поискрена насмевка,ниту би ме исполнило повеќе од твојата прегратка.Единствено мразам што сум проклето слаба на тебе.Но што е тука е.... :pipi:
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
ДК,
таман ќе ми тргне нагоре со животот пак се ќе се сврти надолу.
 
Член од
27 јануари 2011
Мислења
79
Поени од реакции
63
Dear веќе подолго време го живеам животот без да го вкусам.........не дека не сакам, ама животот не ми дава........се борам, паѓам, станувам, пак се борам, пак паѓам и се' така во еден магичен круг..........знам велат животот е борба, ама мме веќе од толку борба, да не знаеш на која страна да се свртиш за да не добиеш нож во грб, не толку од луѓе колку од самиот живот...........свечено изјавувам Сенка сум, не сум човек, сенка со happy face фасада за пред другите, а внатре само празнина.......огромна пазнина како Сахара и едно искасапено срце кое чука само колку да ми даде до знаење дека уште сум во овој свет на живите.........

Не се секирај Dear уште верувам во љубов и ќе верувам, доволно ми е само да ги погледнам моите и гледам како љубовта од обична апстракција се материјализира и егзистира и по толку многу изминати години.........само што, едно е да ја гледаш од страна, а друго е да ја имаш крај себе.............доста ми е веќе од други примери да гледам дека постои љубов.......сакам за промена јас да бидам тој пример............верувам во љубов, ама веќе престанав да верувам дека некогаш ќе го добијам my share of love.............I don't want all the love and happiness in the world, I just want my share of love and happiness!!!!!!........ама нема.......

Добро, еве, ти признавам.......уште мислам на него и по толку време........скршено е срцето, ама уште е негово.......ама само ако си му кажала, има да те скршам........не е тој мој, никогаш не бил и никогаш нема да биде........иронија, да го сакаш својот убиец........ама па и животов гледа секоја една шанса за романса да ми ја сруши уште пред да почне, ко да се здружил со Марфи за век и векови, мме негово...........

.....................Ве имам како свои
но ми фали едно лице
сокриено во мојто
непроѕирно срце.................

Blow, after blow, after blow, after blow..............life remove your fuc*king finger from the fuc*king blow repeat button!!!!!!!!!!!!!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom