Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
драга , 5-6 мина го гледавме цел град одозгора од крст ... и ја слушавме shine on you crazy diamond.
да не бевме во рајот?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Драга кајгана - Држи ми среќа - полагам за 3саата ....

Еднаш да ми се погодат прашањата ....

Фала
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Драга ...

зашто си волку досадна денес?
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Драга К
Се плашам да одам да се истуширам.....ми е страв од топлово ја**ата да не ми се сварат :icon_mrgr:
 

Chanel

I feel like a tiny bird with a big song!
Член од
22 мај 2011
Мислења
478
Поени од реакции
307
Драга,
Сега сфанав. Конечно. По толку време. Луѓето не се менуваат, остануваат исти. Само се кријат. Но зошто? Нели е тоа лицемерие, или само нормална појава денес? Хах, премногу им верував на некои луѓе. Но што да правам, дали можам да сменам нешто? Се си останува исто, само ќе се правам дека ништо не забележувам. Ќе ја играм нивната игра. Такви се правилата денес.
 
S

smexy

Гостин
Kaigi sabota igrame fudbal so Manchester Iunatet ke gi eemebe hehe naijaki sme ke go pusad kurod haha
Шо е најчудно не ми е досадно туку го пишав постов за лајкови.
DAVAM SEKCUANLI USULGI ZA REPUTACIA!!!!1
 
С

Сатори

Гостин
Драга,
знаеш дека јас сум многу среќен човек? :)
Да ми го запомниш ова за наредниот пат кога ќе кенкам и ќе се жалам.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
Драга Кајгана, моите отидоа за Словенија кај вујко ми, а јас наместо да се излежавам по дома, едвај ќе се прибирам по дома. Имам мнооогу густа агенда, се надевам ќе се реализира се. Единствено ми е криво што додека другар ми Аце слави роденден со караоке кај него у двор и слични глупости јас ќе бидам у Битола.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Драга, после сношти сфатив нешто. Функционирањето на мозокот на човекот се базира врз лаги. Која лага е поголема, таа е вистина за мозокот. Ако успееш да го излажеш мозокот дека некоја лага е вистина, тогаш тој си ја прифаќа како таква. На крај, се` е само илузија создадена од мозокот. Кога еден мозок престанува да функционира, изумира цел еден свет со илузии. Ако умрам јас, ќе умрат и сите и ќе се сруши целиот универзум:). Знам, тешко е да се сфати ова што го пишам, но...не е битно. Јас сум само некој кој пие 4 лажици кафе со еден филџан вода, сето тоа прецадено 5-6 пати затоа што мразам талог од кафе, учи со нозете нагоре и се обидува да си ја врати фантазијата која ја имаше кога беше 5 годинки.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Одам у One и и викам на таа, стајте ми 100 денари на 078...
I was like so "FFFFFUUUU" in my mind кога ми текна.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.356
Поени од реакции
4.878
Draga - dzabe mu se parite i se ostanato koga nemaat mozok i odnesuvanje..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom