Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Кајганче,

Како си ? Ја чудно се осеќам, со оглед на све. Хух, чудни работи.
Инаку сабајле Антена ме расположи со божиќни песничиња..ахх Божиќ :pipi: Снег ни фали нормално, ама како што слушнав, во петок ќе заврнело, па ај со Господ напред. Инаку два дена дома си бев, ехеее, уживање. Уште утре и задутре, па викенд :D
Досадно ми е, знам гледаш, глупости ти зборим.
Ај, да ги средим мисливе малце, па ќе се вратим назад.

Те сакам, :back:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Баклавата е лудило ќе ме отепаат ќе немало доволно за гостите :icon_lol:, со попот ќе се збуцавме на врата ме чекаше да излезам па да влези не е како во прикаските дај попе рака или на попе рака :icon_lol:. Влечам столици маси како коњ нагоре по склаи, утре истата акција во обратен парвец.....
Австралијанката на фејсбук муабет ми правеше првин праша дали знам која била, знам како не :icon_lol:, ако бев пијан немам амнезија :icon_lol:, ќе ме натепаат :icon_lol:, ај доста е за тоа...
Осеќам се:

 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Кајги.

Дебилно е да бидеш нечиј експеримент, и константно да си изложен на мачни психолошки игри и лаги, особено кога ќе дознаеш дека константно си бил дозиран без да бидеш ни малку свесен, слепо гледајќи во сонцето.
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Драга,
Сите сакаме соништата да ни станат реалност. Но што се случува кога тоа буквално и ке се случи? Уф, лош филм ми се прави...:icon_conf
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
Драгаа

Уф ама ми се свиѓаа оваа новогодишна еуфорија со аватариве :) Уште снег да заврне и се ќе биде супер.Инаку рано - нерано јас одлучив, утре ќе си ја китам елката (А) И тоаа...
:back:
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Wow. Колку работи само можат да се сменат за една година, човече, овај, серверче...
Ми иде да се фрлам од некое високо место поради сите глупости кои ги имам направено, свесно, несвесно, поради недостаток на чиста ебана логика, поради недостаток на памет, поради недостаток на чувства, поради недостаток на обзир за туѓи чувства, поради глупостите кои ги имам кажано, поради фактот што бев говедо. Не теле, туку говедо.
За многу работи жалам и ми е криво. Ненормално многу. Просто не ми е јасно како можев да бидам толку слеп. Седењето пред монитор сепак си имало downsides.
*kicks a tiny rock*

On another note, ова што сега ми се случува, тешко се опишува. Преубаво ми е. Толку убаво, што нејќам ништо да се смени, од страв да не се зезне нешто. Секако, не се' е fine and dandy, aма... Се осеќам исполнет, психички.
Освен тоа, едвај чекам да дојде 31ви Декември. Бавно минуваат деновите, ама ќе биде. И ветувам дека ќе уживам во секоја секунда од таа ноќ. И се надевам дека следната година ќе биде само more of the same, како продолжение на некој филм, because, truth be told, би можел да зјапам во мониторот, метафорично кажано, и да го гледам филмов долго време.

Хех, гледаш, сепак не сум бил зависник од болка.

And there go my two cents.

Патем, упатено до глупакот со црн голф прееска:
Мајката. Fo-cus.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Драга Шенка,
За Нова Година, се надевам ќе бидам во Албанија! Најдовме денес една понуда што не може да се одбие. Па ако даде Господ здравје и пари, следната година во Париз :)).

Ме исполнува овој воздух смрзнат и стегнат, што ти ги исполнува ноздрите додека не се исполниш од спомени... Ноќеска имав најповршински сон што може. Зошто работите кои во три часот попладне ни` изгледаат толку лесни, во три часот по полноќ се толку црни и тешки?
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.853
Поени од реакции
29.627
Драга Кајгана
Варен Компир.
Те сакам. мвацки те лофкам.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Драга те оставив да ти посветам неколку реда за ко ќе имам така малку повеќе волаа за да ти кажам нешто, и никако волјата да се појави.

Ама ете ја си дојде. Сакам онака да ти кажам само дека I need some energy and a damn good motivation... Ништо појше не ми треба за она што следи.
Чекам сеа снег да си испопаѓа деновиве да се изнарадувам како детенце.
Ти гледам добро се држиш. Ајде почни да се спремаш за празниците што следат и онака друго немаш некоја посебна работа.

Гудбај.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Драга ...

Знаеш од кога не сум пишала тука? 30ти април :icon_razz
Па ај да напишам нешто денес, следно идната година.
Во глобала ништо ново, да се надеваме следнава година ќе е дааааалеку подобра од оваа, ми се чини како Дедо Мраз да ме игнорира :nesum: Толку ли сум му згрешила? Па не му барам многу. Добро... на глас не барам многу :icon_lol:
Малку сум и разочарана од себе и својата мрза, а воедно и се чуствувам како преку глава да ми е.
Ама не се предавам. Оптимизмот не го напуштам. Само тоа не.
Со насмевка се се менува.
Солзите никогаш не биле мој пријател, не сум им се препуштала лесно, а нема ни сега.
Одиме во борби и походи.
А победник мора да сум јас!!!

Чаоска :back:

П.С. на мобилен ми е 00.00 вајда Дедо Мраз ме мисли :pos:
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Попара! Игледа не сакам да ми биде убаво. Кога сите коцки ќе се наредат,копам во темелите.
Уништив 9годишна врска, затоа што не можев да се надева, повеќе. А надежта би требало последна да умре, ама еве ја умре пред љубовта. Глупава е надежта.
Сакам ...и јас не знам точно што.
Ама знам дека вредам многу повеќе од тоа што ми беше покажано, и дека треба да бидам сакана на вистински начин. Треба да ме заслужи овој пат.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Кајганче!
Во моментов можам да кажам дека се чуствувам совршено!Ништо не ми фали, се почна повторно да оди во нагорна линија, се надевам така и ќе продолжи.Бар јас нема да дозволам обратното да се случи, освен Марфи нешто ако заебе работа:).Среќна сум!
Толку.Ај ciao allora:back:
 
Член од
8 ноември 2010
Мислења
54
Поени од реакции
6
Драга,
Сите сакаме соништата да ни станат реалност. Но што се случува кога тоа буквално и ке се случи? Уф, лош филм ми се прави...:icon_conf
Ме потсети на онаа книга "Пази што ќе посакаш, може ќе ти се оствари" :)
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
Драга

Ни студот не е веќе она што беше :pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom