Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
M

Mussolini

Гостин
кајги,

понекојпат мислам и светот да поклонеш на некои луѓе нема да биде доволно. шо е најлошо, јас сам си затворих некои врати од кои шо сега нема вракање... проклет да сум...
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
ДК

Инспирирана од последниве неколку случки од изминативе месеци би можела да напишам цела книга.Ама во ред е,нема да си трошам времето за непотребни работи кога и онака никој не цени она што си го сторил а не па книга да напишеш,ако ја прочита некој ке се најде себеси и ке се навреди од суровата вистина и на крајот пак ке си крив -.- !
Добро не сум јас крива што знам што сакам и кои цели сакам да ги остварам.Ама лугето сакаат да обвинуваат бегајки од своите проблеми и не вршејки си ги своите работи.
Ке рече некој не гледај за другите гледај за себе,и не се мешај во тугите работи ама обично така велат оние кои сакаат да буричкаат длабоко во нечиј живот.
Него остави ги овие мои филозофии...Невозможно колку е мал светот.Ја сретнав личноста на која најмалку се надевав.Личноста која ги откри моите чуства кон една личност од моето минато.Ме гледаше исто ко да не видел девојка во својот живот.Зачудено,речиси натажено зошто изминале тие денови кога јас и неговиот другар имавме нешто повеке од пријателство.Убаво е кажано:Се што е убаво кратко трае.Не жалам за времето поминато со него.Жалам зошто се заврши брзо.
И да,за на крај ке ти кажам нешто:Шмизлата продолжува да лета високо.Нека се симне зошто може да ја собере некој авион:pos2:

Ај поздрав!
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Одмор во неколку слики...















Има и други работи али не се за покажување...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
^ Да се надоврзам на постот на Уникатната ми моја луда другарица што многу ја сакам...Нека и е најсреќен роденденот,вечно здравје и среќа да ја следат,уз тоа и љубов,мада мојата и е доволна :icon_lol:
Памет не и треба го има за извоз :)))
Волим те луда една <3
 
T

TaMчЕ

Гостин
Драга! Уште малце ќе бидам голема :fiu fiu: :icon_lol:
Него не ми беше тоа муабетот -.- не е фер ова бе ..еднаш во живот решив ќе излезам за роденден и да се начукам и види ...цело Скопје се испразни :( не е фер сите се воо Охрид бе :( па тапа е сама тука и плус ми фалат :/ тапаапапапап еее!!!!
ајде биди поздравена! мвах те сакам :back:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
ДраКа

Нетов sucks.
Незнам шо ќе праам до 31 со овака спор нет...
Иначе утре најверојатно се селам на горниот спрат,конечно.
Старците сеа ќе ги глеам само за јадење ко ќе треба.
Нема веќе да слушам као замараат xDD :) Like it.
А и за нешто друго ептен погодно тоа :zlo:
Ајт
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
83
Поени од реакции
2
Dear,
Требаше да почнам да учам ..пссссссс нема врска знам дека не можам да се наканам за да учам
Не знам дали ти кажав црна сум ..
ААа почнам на теретана од вчера..мора да се симне некое килце ..Биди фит:kesa:
овој фeјсбуко веке ме нервира :mad:
бев за охрид на 2 дена и изгорев..се тетовирав и се излупив..а пред да одам караница со мајка ми иии си го преминав мојот рекорд на плачење едно 5 саати пред да тргнам за охрид па таму бев издувана во очите како оса да ме има каснато
еее Dear ке заборавев колешките ми беа на гости и супер беше ..не дружеа и овие колегиве од мојот град и суперски беше..
охоо мн новости бев и за Дојран на еден ден (фамилијарно) и ок беше (хаппу) и тка..кај и да е ќе одам на теретана
вечер кафе шема се знае ... На my special friend tomorrow is birthday и сеа со да купам??? sugesstion?? nope?? why??? bzz I'm going papa
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Јас се вратив од операција:nesvest:Се чувствувам ужасно фала на прашање.Ма какво ужасно и повеќе од тоа.. Коа НЕ ИДЕ НЕ ИДЕ ПА ТОА ТИ Е!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Сите па дури и лекарката ми се чуди колку сум издржлива и силна вика немала ваков МЕНТАЛЕН пациент како мене! Три операции за помалку од еден месец се стварно нешто. Алал да ми е си симињам капа!:pipi: Брее што чоек сум..поголем маж од пола и повеќе мажи во светов!
 

Annath

Полуактивен член.
Член од
11 јуни 2010
Мислења
338
Поени од реакции
41
Драга,
зошто постојат толку неписмени луѓе??
Whatever,
Доста ми е од се! Морници ме лазат.
Патем, слатко е Маченцево
:smir:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Драга кајгана, премногу имам да кажам а се плашам дека тастатурава ќе ја расипам...така да само нека биде еден убав сочен поздрав :)
 
I

Intex

Гостин
Бејб,

зошто има толку глупи и неинтелигентни луѓе на овој свет? Зошто преценуваат некои толку едноставни и никакви работи? Зошто мислат дека светот е нивни ... кога е мој?:) Зошто мислат дека се единствените во светов кои го прават тоа? Зошто се толку комплициираат? Многу е!

Планирав на 50-че да се пензионирам и одам во аскетски живот, ама ќе подранам, и тоа многу ќе подранам. Та е**те се бе, у курац нека иде се.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
драга
конечно сите заспаа и јас сум сам :pipi: башка ми почна убав филм, мх мх мераци.
само чудно ми е како е можно сестра ми да заспала ова време? :icon_roll
ај да те разгледам и заминав
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom