Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
Д

ДаркхарТ

Гостин
Драга!
На моменти жалам шо забегав по метал и ги оставив зад мене прекрасните работи како ова
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
Џес

Ми е ладно и ми се повраќа.
Според тоа, можеш да заклучиш дека сум волшебна.
:back:

Држ.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Драга,
вчера ми беше најубавиот Валентин што може да биде. И најубав ден во мојот живот. Заплакав од среќа.
Мислев дека нема да го славиме Валентин и искрено малку бев разочарана, плус глеав Харперс ајланд и најубавиот пар у светот на филмот ми го утепаа у пм се изнаплакав и цел ден бев у некое такво расположение. И туку вечерта, неочекувано-поклонче. Ружа, чоколатчиња од Милка у форма на срце и шолја. А на шолјата-посвета. И ај како да не се расплачеш. Му ја правеле по нарачка, напред има слика од двајца вљубени и има натпис Д & Д и ја се стопив, посветата не ја ни приметив. И кога седнавме на пица пак го зедов филџанот за да го видам поубаво и он ми вика прочитај позади што пишуа. А позади имаше цела строфа, и на крај "Те сакам, Давор". Од очиве поплава. Најубав поклон ever. Срце. Уште се топам. И цела вечер само заљубено го гледав. Убиќе ме романтика.

Инаку, драга, дур ти го пишувам ова, у позадина Онур и рецитира некоја поезија на Шехерезад.
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
32
Драга.

Веќе забораив како изглеа да мислиш на посветлата страна.. Само на лошите ствари шо можат да се десат мислам -.-
Преку к*р од собирање срања у себе -.-
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Јас сум гомце.
Најсреќен роденден Аниииии! :back::back::back: нуууб :)
Све шо сакаш да ми ти се исполнит!
Иначе јас сум прекрасно денеска, фала на прашање и моментално ми студит пошо изглеа неам чорапи. ПоооЗЗ:salut:
 
M

M del Mar

Гостин
Lady

здраво
како си
што правиш
што има ново

ебагооо муабетов ми го прави 3 месеца по ред секој ден...
иритира
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Драга...мојо интернет воскресна!Со денови ме мачеше а сеа се си е океј фала богу се оправи.Шо живци искинах...и ете...право на тебе да се пофалам.Ае ојдох јас.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.507
Поени од реакции
1.722
(Денес и не толку драга) Кајгано
Ич не сум арен денес. Појма немам што ми е. Главата ме кине, стомакот од време на време ме пресекува.
Многу гадно се осеќам.
Не можам залче да ставам во уста. Ми се гади од не знам што.
Пијам чај и се мрзнам, а дома ми е сауна.

Ваљда ќе се средам убрзо.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Кајганооооо :) Досаден ден у пм. Станав рано за на факс, и гледам не сум го положил последниот усен испит, али ништо страшно сигурен сум дека ќе гхо средам бар до јуни :) Не бери гајле :wink: После душаното ми пиша дека имала мала незгода, па ми го стресе душичево. И така спремен да си идам за да ја видам, не собраа на една презентација за форензичари. Типците (70 годишни англичани) цепаа на англиски и ништо не разбрав, а предавањето траеше цели 2 часа. Од досада ми идеше да си свршам во уста и да правам гаргара:nenene::uvo: И завршија, и се уверив дека состојбата со душаното не е толку страшна:back: И од тогаш, како си дојдов дома, не станав од компјутер. Мора да се промени нешто:nenene: Решив од сега има да ги учам лекциите, како што ќе ги зимаме...(ова го викам уште од седмо одд:back:). А и ми се спие. Ќе си залегнам уште малце. Ајмо чаос :back:
 
M

marsovka

Гостин
Драга
мене ми се сере

I can't get a life because well I am too damn stouborn oh well and I am poor and bitchy and i don't want to play according the rules
Oh well after this probably I am gonna be treated as a freak
.
,
.
Wait I am a freak
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Пеерко

Последни подготовки вршам,пред да седнам Хемија да учам,планирам да не спијам баш многу вечерва,утре тестот мора 2ка да вадам,иначе Август не ми бега xD
А колку ќе успеам да научам тоа е друга работа
Иначе со мерак чекам петок,4 дена одмор ќе иам муриии
нешо патронат такви глупости,50 години,петок и понеделник не учиме..
Спремно е виното за Трифун шо требаше да го отворам,до петок-сабота ќе го има у уше поголеми количини :zlo: ќе биде "Дигни ме пао сам" :cug:
Ајт уше малце,па да идам Хемијана да ја раскинам:icon_lol:
:back:
 
M

marsovka

Гостин
note to yourself : да бидеш искрен и отворен е еквивалент на самоубиство
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom