Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
159
Кајги,
тебе секогаш те наоѓам во Нови мислења.
и ми се дрнда без везе сеа коа ме мрзи да отворам книгите.
али кај и да е ... деемн! Мора да идам по потврда. Деееемн демн демн демн
пак го губам денов. Фуј.
Чудно е како една секунда ти го мења цел распоред на денот.
Баш сеа.:jaj:
 
U

UniqueGirl

Гостин
Ок. Ќе ми остаат ли у една ебана тема простор за реплика, ебаго? :uvo:
Ај идам да си јачам егото. H@73RZ m@K3 m3 f@m0u$ :icon_lol:
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.289
Поени од реакции
5.964
Драга кајгана

Денеска за прв пат во новата 2010 година го имав моето прво сексуално искуство ...Се сјебав поскали.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.204
Поени од реакции
2.199
Драга кајгана

Денеска за прв пат во новата 2010 година го имав моето прво сексуално искуство ...Се сјебав поскали.
И добро беше :) ?

Драга Кајги,
сеа јадам куглов па ќе одам да играм
фудбал со другари... Поздрав :smir:
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
4.268
Поени од реакции
9.366
Драга Кајгана,
значи те молам да ми објасниш зошто има толку многу млади луѓе присатни на тема „Здравје“ ?!?!??! 45?!?!?!
Не ми е јасно... :uvo:
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.289
Поени од реакции
5.964
И добро беше :) ?

Драга Кајги,
сеа јадам куглов па ќе одам да играм
фудбал со другари... Поздрав :smir:
Што да кажам...чувството изванредно...цела работа скалата ја заврши(јас само на почетокот бев активен а после таа ја превзеде иницијативата)
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.249
По навика палам цигара нова
По навика се лажам од утре не пушам
По навика излегувам со мокра коса
По навика заборавам да ја исушам

По некогаш сум била и груба
Еве не викам не
Никој не е светец цело време
Понекогаш ко некој друг
Да збори од мене
Кого јас, а ниту ти не го знаеме...

Зошто сум толку незаинтересирана.
Сеедно ми е за се.
Бесчувствителна сум.
Со ништо не се замарам. Дури и да ми речат утре ќе умреш, мене ке ми биде сеисто.
На моменти сум топ расположена,и за секунд знае расположениево да ми се смени и да се чувствувам празно и ниш да не зборувам, да ќутам само.
Е ова баш вчера ми се случи со другарките. Сите седат, се преправаат за маскенбалот, ја седам онака нит зборувам нит се смеам ниш. Таму сум, ама како да не сум. И почнаа да ми викаат шо ти е, дај расположи се, не можеме да те гледаме вака, шириш негативна енергија и ја попримаме сите...немав одговор. Само им се насмевнав кисело и толку. Кога излеговме па се сменив, не знам која беше причината. Бевме у дискотеката, се напивме се изнаигравме, се изнасмеавме. Се беше супер...
Ни ја сама не можам да си ја објаснам ситуацијава во која се наоѓам...
Се надевам дека ова е само период и дека ке пројде за брзо време...:icon_frow

:back:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.810
Поени од реакции
25.400
Денов ми почна А-У, ама се оправи... на факс прв ден, решив дека ќе се воозбилам барем последниов семестар. Времево е.... :manikir: Сонце и свежо ветренце... ми недостасуваше да ти кажам право, покрај кашканициве. :srce: Си купив карти и за на театар и за тоа сум мноооОоооОооогу весела и среќна и одвај чекам да дојде четврток. Иначе да одиш да ја гледаш Г-ѓа Министерка, сум се ваљала од смеа, глумата е навистина на ниво, имаме навистина квалитетни глумци, само штета што кај нас секој вид на уметност е маргинализиран. И тако...

Сакав уште нешто да пишам, ама заборавив. Ааааа да бе, си добив балонче вчера! Уеуе! многу е сwатко! :pipi: Да се разбереме, скраја да е Валентајн дека сум славела или нешто, него на врата ми го дадоа! Макар воглавном сум имала и подобри проводи, ама битно си се видов со другарка ми и видов уште еден твој член! Мухахахаха! Времето...за џабе дотерувањето, шлап-шлуп беше насекаде!:pishtoldz

Е така, ајт сеа...
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
18
Каjгииии таа година испуштих карневало, не е фер со таа глупава сесиjа. Ми останува само да учам и чат-пат ка ке отворам феjсбуко да гледам слики од вчерашнио маскенбал низ кафичите и да ми се плаче шо не бех там. Мизерии се тава Каjгано ама ти така или иначе неможаш да сванаш оти не си била дел никоjпат од тава нешто. Цела еуфориjа околу спремане, шминкане, па дали ке има место низ кафичите, дали ке те буткаат... и ко си идеш сабаjле накаj дома гледаш како собираат губрето од улиците шо останало. Се тоа е дел од Карневалот на коj сум присутна секоjа година, оваа пауза ке се прави. Иииии Каjгано, ако имаш шанса иди у вторник да видиш како е ....За друштво не се секираj... Струмичани се гостопримливи, под маски не знаеш колку се опуштени аууууууу..само додека имаат маски се жигола, курви и се што ке посакаш....
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
18.310
Поени од реакции
30.267
Драга Кајгана,

Узпут еден момент да обележам, на сам ден на заљубените. Теман ќе решам да бидам човек и да запливам во водите на софистицираноста, пошо нели, се вечераше во најфенси-пица-романтичен-ресторан во градот, ми дадоа нож со кој ако одлучеш да убиеш некој, би ти препорачил да замениш со лажица. И така пицата си ја јадов со рака, како што и се јаде пица.

Suck on that, манири! :bip:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.890
Поени од реакции
2.481
драга
стомакот ме скина :nesum: не знам што ми е. ме болеше и саботата навечер ама ај реков и сега еве пак. утре ич не ми се оди на чколија :uvo: може нема ни да одам да ти кажам ич не ми е арно. ај да те приразгледам и одам да ја гледам шехерезад :pipi: таа ќе ми даде сила........
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Кајганче,

Па еве сум. Дојдов.
Знаеш, тешко ми е сметководствово.. глупо некако. 751, 120, 630, 600!! Ауууу :nerv: Броевиве навечер ги сонувам! Нека пројде побрзо писменава, да не мислим на тоа.

Остај тоа инаку.. денеска убав ден. :pipi: Завршив се што требаше... се осеќам корисно некако :) Уште времево да беше како што треба. Глуп месец. Нека заврши побрзо. Сакам пролеттттт :pipi: Сакам сонцеее.. Ахх :wub:

Ај заминав бе, 15 мин сум на компјутер. Време е :):) Не, озбилно, поубав ми е животов без компјутер. Само FoxLife и нишо друго не ми треба :)

Чао.
Го сакам Notebook. :wub:
И тебе.
:back:
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
258
Драга Кајгана,

“Себепонижување“ стоти дел, in cinemas around you.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom