Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Драга...

Мислам дека имам проблем, мислам дека мислам премногу.И неколкумина околу мене го имаат приметено ова, но не знам како да престанам или да се одвикнам од тие предолги разговори со самата себе.Мислам дека затоа и никогаш не сум се пожалила дека ми е досадно.:pipi:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.818
Нека зборува песнава, таман си кажува ко шо треба.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Женско и почит, два различни поима. Жени научете се да почитувате некој работи што машките ги прават од срце и вложуваат голем труд, а не цело време у умот ви се врти као "Не можат без нас... ние одлучуваме шо ќе им прајме"
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Д.
прекрасно си поминав вечерва.....екстра.....а се думав дали да појдам или не. најискрено ќе згрешев ако не појдев мајке ми.

п.с. имам мали последици од мешање разна храна и пијалаци ама ајт ќе помине :P
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Драга,
Викендов сум живеел како цар, со другари сум влегол во филм, мојте се на виќенд а ја колата земав да ја крадам цигари да пушам алкохол да пијам.. Викендов е ептен за раскажување ама ај може некој друг пат..

п.с. ова се приказни што се раскажуваат на внуците ;)
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
ДК,

Поздрав од преку барата, уште еднаш.

На ова исто место почнав многу да те дружам. Фрштев по 20-тина мислења во една сесија, пред секој оброк. Темите не ти ги бирав, секаде сакав да напишам, секаде да бидам прочитан...

А сега, желбата за тоа е веќе одмината. Сега има некои нови момци и девојки, на коишто им е најважно истото тоа, коишто се желни да го освојат светот со своите реченици и идеи. Не дека сум бил нешто особено продуктивен како повеќето, но дефинитивно повеќе пишував мислења од сегашниов период.

Како и да е, после повеќе од 4 години, поздрав повторно од истото место. Сè уште се дружиме и сè уште не те заборавам :)


Чаос.
 
Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
Вака кога си ја вклучувам самосвесноста ми се стемнува пред очи.
Јас барем се трудам да си потсредам нешто у животов.
Летото само по себе е болест. И животов.
Пу.

не сум нема,
не можам да бидам,
а и да сум
нужноста се гледа.

не мора се да е збор
или слика
-исто.

тоа што илјадници форми има
не може помалку да има....

.....светски по светот во светот.... “
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Драга Кајгана,

Конечно ми се разбистри, пијам кафе, и мислам на тебе :)

Имаше на времето еден виц:
Прашуваат студент на Електро: Знаете ли што е тоа сајбер секс?
А тој одговара: Сајбер што?
Прашуваат студентка на Филолошки: Знаете ли што е тоа сајбер секс?
А таа одговара: Каков секс?

Вчера имав слична случка: ја читав темата и го прашувам мојто либе дали чул за сапиосексуалност, а тој вели: Каква сексуалност?

Лелееее! ! Фала Богу!!!:cuc::cuc:Те прогласувам за човек!!!!

:love:

Уште нешто имав да кажам, ама ќе наминам подоцна.
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Кајгана, добро утро. Да ти кажам, научени сме да кукаме у животов како се ни фали, а никако да видиме што ни е арно. Ама затоа сме различни, затоа сме позитивни и негативни, сакаме и мразиме.
Не знам како може да иам толку глупави соништа кога ми е убаво на душата. Бегам од обврски како од ѓавол. Сум ослабела дуууури едно кило.
Ај да го стаам кафето и да почнам да вртам по телефони. Мразам да работам кога сум на одмор. Мир нема.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Понекогаш важи она - клин со клин се избива...Доколку го примениш можеш побезболно да поминеш во одредена ситуација...Токму јас го правам ова, заради нешто што ми се деси периодов и полесно ми е до одредена мера барем, ако не комплетно... :cenzura:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Драга,
Знаеш какво е чувството да молиш за сопствени пари во оваа држава? При тоа си свесен дека нема од каде да ти платат. Значи наплатава во Македонија е очајна и рамна на самоубиство. Но гледај на позитивната страна - немаш пари и цело време и тебе ти ѕвонат за пари. Ех каква светла иднина имаме, важно жив си и дишеш зарем не е тоа причина да се радуваш?
Ма нека иде се у бестрага.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
К,
Моите менеџери се најдобри бе ... Ти даваат проект кој не е твој, за кој не си знаел дека постои, ти даваат задолжение за промени во тој проект, никој не ти објаснува како работи проектот и што треба да работи и ти велат, Ај чао на одмор сме... И пак ќе биде старата „Снајди се сама, Несо“, уште да најдам правник оти проектот е за Тужење и пола работа ми е завршена ... :D
wtf е УПДР број?
п.с. Само да се вратат од одмор, има се да им е средено сите забелешки сама ќе си ги завршам :)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Драга...велат малите нешта го прават животот убав, а човекот среќен, но исто толку можат да ти го направат животот мизерен, а тебе несреќен.А во позадина всушност и не се така „мали“ како што изгледаат.Воопшто не се драга.Затоа многу ме иритира некој кога ќе ми каже дека сум чувствителна.За „ништо“ сум се чувствувала навредена или повредена.Ех, да беше за ништо драга...
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Дај кајги благослови некоја ретарда уште поретардирана тема да отвори и да ми го развесели денов и благослови ги админиве да не ја делитнат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom