Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.356
Поени од реакции
4.878
Раскрсница. Им влегов во глава конечно. Ги прочитав и ништо подобор не пронајдов. Само чувствата на страв и неверница, сакајќи да го отфрлат тоа, зошто ги боли вистината. Ги спуштив брзо на земја, психолошки одбранбен систем, зборови кои ги очекуваа обратно од тоа што го реков. Зошто ? Пошо и јас сум таков. Јас сум инатот, а вие сте долу под мене. Веќе можам и да ве контролирам, но тоа не е начинот. Излезот е секогаш по двете патеки, но јас одбив. Преку трупа, за да уживам што подолго и да се збогатам духовно.. Не сум роден под среќна ѕвезда, јас сум Универзумот.
Нападно од страна, туѓата болка ме презасити, повторно почнав да осеќам, први раните на моите дланки. Кожата се распаѓаше толку лесно како потурена со барут и да гори. Болката навлезе, адреналинот на завршно ниво и експлодирав. Неверница дека ги победив, а за награда црни зандани темни. Сега сум против себе, ради лажни идеали и живот сосема грешен. Толку сум ладен што буквално се топам. Последен пат кога се погледнав во огледало, немаше ништо.
Раскрсница. Сега незнам ни што, ни како, ни каде. Што е правилно, а што не. И не е битно, кога не осеќам ништо лошо и лебдам во мир. Нема ништо, а се е спокојно, додека моето тело гние закопано под олтарот..
Dude, I'm high..
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
ljubov...

so da ti kazam, go ukradov od drugarka who appears intelligent :)))
i ne znaev deka sukanici se praat volku lesno, ke otvoram biznis :D
http://www.youtube.com/watch?v=5jWVtRe9IU0
i vidov vo related, morav da go spodelam ova so tebe hahahah ludaca, na youtube se staila, ke zaplace :D
http://www.youtube.com/watch?v=hPhyUYXZoCs&feature=fvwrel
ne mi se verue deka 6 minuti za toa kako si ja ofarbala kosata zbori :DDDHAHAHAHAHAAHAHH!
lele covek, se farba during the video, pak! :D
how many times do i facepalm for this ? xD hahahahaha xD
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.918
Поени од реакции
12.408
Драга,
Многу сум нервозна, многу. Се ме нервират, буквално се. А не сум ни во пмс шо е најстрашно. Кај се напив кафе, бар ќе легнев сеа и немат да се нервирав. Нишо, ќе продолжам со нервозава. Ајде чао еве еден најнервозен поздрав.

Збор на постот: нервоза.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Драга веќе ги напуштив тинејџерските години ме пукна лош филм ама ќе проде...........:)
 
К

Кики.

Гостин
Драга,
постов го посветувам на моето другарче од градинка, од основно, од средно, од клупа - од цел живот. :)
Таа е првата другарка надвор од мојата сигурна зона. Се сеќавам дека прв пат кога се видовме имавме по 3 години, одевме во иста градинка и од тогаш станавме неразделни. Поради неа не се запишав порано во школо, а поради мене таа го смени одделението. Многу време поминавме заедно, многу среќни и многу тажни мигови. Но, како и секогаш, ништо не е вечно. Со текот на времето се одалечивме, обврските со факултетите и работата си го направија своето, сепак таа секогаш ќе остане мојата другарка од градинка - другарка од цел живот. :) Денес и е роденден и и посакувам да е жива, здрава, среќна, весела и насмеана уште мнооогу години. Иако веќе не се дружиме како порано, таа секогаш ќе има посебно место во мојот живот. :)
Песнава е за неа - ме потсети на времето кога бевме вакви мали - без заби :icon_lol::X3:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.454
Драга Кајгана,

Последен ден во Орландо :) Но да почнам со ред :)
Вчера успешно си го сокрив роденденот на ФБ, само 40-50 (од нешто над 1111) пријатели ми честитаа, што ми е посебно драго, за разлика од последниот пат кога ми беше јавно објавен роденот и ми стигнаа миљон честитки и од луѓе што ги знам и од луѓе што не ги знам. Вака многу пофино, само оние кои навистина ги сакам и почитувам, освен едно девојче, ама нејзе ќе ја запознаам, еден ден, ми се чини убаа :)

Исто така го ѕирнав In Time, моооошне интересно филмче :) И гледав Орландо-Бостон, навивајќи пред ТВ за Бостон бидејќи и се омилен тим на Рокенрола, ама после 3/4 сум заспал :)) Се разбудив некаде на средина на следниот натпревар Лејкерс-Вориорс, ама бидејќи денес имав напорен ден, само изгасив ТВ и продужив со спиење.

Денес беше мошне забавен ден. Почнувајќи од шоферот на бусот со кој бев до Дизниленд. Поранешен војник на us army кој служел некое време у грција и ми се пожали дека тоа узото било опасно :pos: Исто така се пофали дека има жена украинка, нормално, многу убава, и пие алкохол како украинка :pos:
Енивјз стигнав во Disney University, место во кое ги подготвуваат новите кадри за работа во тематските паркови и бродовите на Дизни. Направивме обиколка низ Меџикал Кингд’м и на крај добивме нејм-тагови. Добив и копија од бродот на кој ќе работам, само мнооооогу помала верзија, играчка :)

И како што на претпоследниот ден во Мајами потрошив 70$ за гупости, така и сега на последниот ден во Орландо потрошив 70$ за глупости :) Додуша освен чорапите 4 за 15$ (немаше поефтини од тие што ми требаат у продавницата) и шорцот за 15$ другото се беа сувенири, што за мене, што за драги луѓе. И ДААА... си купив нова маичка со која ќе бидам највечи шизик на следната собиранка на која ќе се појавам, ќе биде изненадување :)
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.826
kajgi deneska izgubiv mnogu pari ali k.r me boli pa edna se zivee i sea da se nerviram da ne se nerviram isto mi e taka da relax i ne e se vo parite samo ke se stegneme malku i gotovo kajgi
posabajlecki vaka se osekam sreken nezz ni jas zasto osekam ke bide vesel den ovoa kajgi
Pozdrav do site forumzii...i imajte wonderful weekend
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Човек да земе да ја чита темата за убиството на децата и рибарот од прва страна до последна, гарантирам дека психички ќе оболи...:cautious:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Од све ми е веќе смачено...Преку глава веќе ми е од све ама од све буквално!
Казна е да се родиш во вакво морално осакатено општество, со искривени вредности, кадешто будалата отворил уста да збори, а интелектуалецот ќе ќути, а ороспијата ќе се збогати (како што рекол Иво Андрич)...

И не дај Боже да те натера патот кон судови и полиции и адвокати да си имаш работа...Со која будала да излезеш попрво на крај?! Со кого да тераш правда, на кого да докажуваш...?! Затоа мирен и спокоен живот - абе Господ да те види...

Не можам да ти опишам колку сум негативно наелектризирана од све...Све живо и диво ми е криво...

Одам сабајле во општинава кај мене да видам до кај ни е делото со легализација на куќата...И кога...-предметот ни го изгубиле...Значи мајка ми се мачеше да собира документи, уплаќаше административни такси, одеше, трчаше жената со недели(јас не можев периодот заради работни ангажмани)...-И денеска една полуписмена каубојка во општина пиејќи кафе со колегите, јадејќи торта и виткајќи си ги трепките со виткач, во една од просториите во општината зачадена од цигари и пуштена музика од едно скапано радивце...-ми вика "што да ти правам девојче, изгубен е предметот, види каков хаос е тука, илјадници предмети, странки по цел ден..." Па чекај мори јас ли сум ти крива?! Од кого ти земаш плата? А тоа што е плаќано за документите? И ми вика "оди во архива барај го предметот"...Одам во архива, а таа таму си прави муабет приватен со една колешка...И по архивскиот број успеа само да најде колку пари е уплаќано и да запише..А све остало ќе си вадиме документи на ново, ќе
се влечам сега со недели по шалтери, по катастари и канцеларии...Истите документи на ново да ги вадам...
ЕХХХ ДРЖАВО СКАПАНА!!! Го чекам денот кога ваквите каубојци ќе пијат клоци во газ...Ќе ви дојде крајот!!!
:mad::mad::mad:
:facepalm:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Оооооооо ооооо ооооооосо кола да одам или пешки таква дилема имам сега. Нема бизнис нема пари :icon_lol:.....

Ауууууффффффффффффффф

Се си мислам дека заебано ќе биде ама ај ќе се договориме и супер ќе биде :icon_lol:.

 
П

Пепси_

Гостин
dear Kajg'

многу е ПРЕубава :D сабајлето забележав дека уствари учиме во исто школо :eek: ваљда е друга смена само :mad: .....многу смајлиња на едно место сакс :icon_lol: ....ама ќе си ја гледам јас ваму :cool: ако соберам сили (тешкоооУ) ќе пробам да се запознаеме лично и персонално :cuc:


п.с. се навежбав feels better
 
К

Кики.

Гостин
Драга,
знам дека ти се жалев за исчезнувањето на џентлмените, АМА ние, жените, сме го направиле тоа. :confused:
Па, не знам што род ќе бевме... :mad: Ако на некого му дадеш лажна надеж не значи дека си успешна или паметна... Алооооооооооо и мажите се луѓе од крв и месо и тие имаат срце кое се крши... Аман веќе со глупостите дека сите мажи се безчувствителни морони - не викам дека нема такви, ама тие станале такви поради некоја или поради нешто.
Ех, има денови кога ми е срам што сум женско. :oops:
Така, Драга, изнервирана од еден муабет, морав да ти се пожалам. Извини.
Ајде поздрав. :)
PS. HYPOCRITES... I HATE THEM :mad:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Кајгич
Ете пак мене,пак во депресивно расположение... Значи или јас незнам да ги фрлам коцките или стварно незнам да одберам личноста која ќе ми одговоара!!Цела вина на себе си ја препишувам,ама знам дека после ова нема да биде баш исто како што беше досега.Кога некој знае да си игра со мене,па зошто и јас да не си играм со некого!!Само на крај добив уште една потврда дека женските незнаат што сакаат и дека слабо имаат чуства(да не кажам срце :))!!
Тоа е од мене засега поздрав!! :)
Ппс.Не е тоа све!Значи увек го бираат тој другиот и да е како точак увек тој другиот,значи цело време тебе ти дава знаци,цело време со тебе муабет прави,ти ја орасположуваш,а со него неможе муабет да сврзи и пак понего ги крши нозете!!
Ништо кајгич најдобро денес два лексилиума,а утре изгледа ќе е убав ден за пиење! :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom