Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Дали е можно кога поминат е возот да се вратиш дали текстов допира до тебе дали ти значи како за бегство начин од светов кажи а бедот е од сите страни кога сите висиме заробени во тајни секој за себе макар и да бидеш на подобро сменет никој нејке да те види среќен се ќе направи да бидеш последен се ќе се сведе на колку пари ќе земеш ти толку ке бидеш и ценет сите зборови ко делови од тебе но за кого за џабе нема труд на друг а цениш ти си луд глуп публика ко суд но за кој кур?! Еве ви тема на муабет зборете да бидам појасен па срце ли во градите носите дали боли што виделе очите касно во ноќите со сивило под корите на кожите и очајно е кога тешко е ги нема пријателите ти разбираш отвори се а треба лек ко некад вака ли стојат работите не да ни треба екипа нека самите висат од инат ти на бина самиот снимаш со целата сила харизма дис за туѓа мисла флоу дис ма признај ви фали искра и страст чиста кристал и текст и израз свети во душата триста и нека сите знаат зошто сме на дно зошто се што е почнато уште не е готово а секој е на своето и снимано е се од поново на поволно на подобро го знаеш поводот е прејак и откажување нема ни сега ни по година дена навлечен на ова песна по песна без страв слушни ја веста за спортов прескап кој просто блеска со сто посто завист и заработка на денар кој ви рекол дека тука иднина нема во градов трема никој не ја гледа само на себе можеш да сметаш сега зошто ни фалат средства не сме родени ко среќна звезда а шанса нема ниту една а тука боли секој здив што го дишеш а телото ти пука ко од пиштол истрел кога ти е преку од сите преку од целиот систем преку од цело мало преку од проби преку од лесни дроги патеки тешки долги нема фрка ако не си се пробил па поздрав и до сите деца нови!

Мака ми е запирки да клавам и точки и секакви интерпункциски знаци..тек тук по некој..
Копи -- Пејст.
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Ако знам што правам...Битно тие што ги сакам ме сакаат. Ке си удрам едно туфкање за некој што не треба. Јасно си кажав што смеам, а што не. Секако си ја тестирам психата до кај можам, па да видиме што ке стане со ова. Успеав со храната, успеав со алкохолот, ке успеам и со ова. Ке си докажам дека можам се што ке наумам, а после можам со тоа да одам у к*рац. Ништо не добивам. Само ке знам дека ке можам и ке си останам у бедови.
Како бе, по ѓаволите, I am not special for anyone?
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Тешко да најдам зборови да го пренесам ова чудно предчувство во мене......некој микс од рамнодушност и немир во исто време......кој плива на површина, под која се наоѓа прикриен гнев.
Сите дијалози, сите муабети кој ги читам ми изгледаат смешно и безсмислено. Како некој да ми ставил очила од презир!
Несомнено дека нешто ќе се случи, никогаш не ме излажало ова чувство....да видиме само што.
 

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
418
Драга Кајги,
Не знаев дека фалам на форумот ама мило ми е и ме прави среќна. Поздравче се читкаме. :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ми заврши диетата, а јас се уште не си купив вага за да се измерам. :pos:И мене не ми е лесно... Убаво ми е. Баш таман некако. На лично ниво. Полека, полека... почнав да се смеам. Се натаму е лесно да се постигне. Ми се врати насмевката, тоа е битно, пошто едно време скрос ја имав изгубено. :love:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Momentot koga u 4 sabajle ti se jade blago, i sluchajno naogjash 250 gramska milka u kujna... Bezceneto.
Inache kajgano, sve me mrzi da ti eam ..

 
Г

Грејвдигер

Гостин
Добро утро драга, како е?
Не се секирај, не си сама... ќе останам со тебе додека не дојде некој друг да те чува, па ја да одморам малце. Уште некој саат, убаво да се раздени и ќе бегам да дремнам малку.
Да ти се пофалам дека во недела дена добив две понуди за работа, па ќе видиме што ќе биде... Искрено, со ова факултетов малку тешко ќе е ако нема да можам од дома да работам.
И за експресни 9 саати успеав да искуцам проектов со документација и све остало и многу сум хепи...
И кога веќе секој нов ред почна да ми почнува со и... и пред да кликнам испрати мислење, и го видов потписот на членот над мене, и се кинам од смеење, и почна да се разденува, и нешто перницава ме вика, ладно и било...
И чао Кајгич, се читаме кога ќе станам.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
163
Поени од реакции
323
Немој да мислиш дека ако поминав преку тоа, значи дека сум заборавила... Не, не!
А ти.... зарем не се умори секогаш да бидеш на второ место? Зарем толку се цениш и сакаш себеси што се задоволуваш со толку малку, со трошки, со споредна улога.... И не те мразам...баш напротив, те сожалувам.
Толку сакав да кажам драга...и за тоа што ме ислуша, иако тоа не се однесуваше на тебе, ќе те поздравам со една песна
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Драго кајганче,
денеска сакам да споделам некој момент поминат со тебе, бидејќи за разлика од мнозинството за мене ова не е обичен ден, именно ова е мојот последен тинејџерски ден, утре полнам 20 години и на се гледам поразлично!
Но ветувам дека нема да дозволам мојата младешка бунтовност и желба за промена на нештата да избледнеат!
Можеби звучи носталгично и глупаво но тоа сум јас и ме боли што ова е мојот последен тинејџерски ден!
Морам да излезам и да направам нешто бунтовно :ROFLMAO:
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Се чуствувам како Crazy in Love во Фебруари на Д.К. Ич не ми се бендисува тоа. :вонзем:

 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Баба ми ко ќе дојде некоја тешкотија има навика да рече: Маки со оки. Сега ми е јасно што сакала жената да каже. Денов тежок како планина, може и потежок.
Крај нема ова.

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom