Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Ама ми е слатка водата денес драга..... :свиркам:
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.354
Поени од реакции
4.857
Everyday I'm dreaming about, talking about, thinking of it. Dear, I haven't sparked it for a while.
Shetam si po putista zeleni i si svirkam..
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Да не пишувам многу врз тебе, знаеш, боли понекогаш.

Ми умре папагалчето.

Еве какво беше, пред месец дена:


Му се радував добри 7-8 години. Ќе си купам ново летово кога ќе се вратам од „Нарниа“.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
Драга Кајгана,

Ја знаеш поговорката: Кој дома си го заборава пуначот, после купува нов телефон?
Епа јас од денес официјално имам само еден мобилен број, и тоа амерички. Плус користам нокиа 1616, најфиниот од најефтините телефони :)))
До хотелот во Орландо во кој сум сместен има едно фино маркетче по нивни стандарди, инаку по наши големо е ко Веро ГТЦ. Си купив афтершејв, за среќа имаат нивеа сензитив, си купив и пејнкилерс кои содржат аспирин. Малку чудни им се имињата на апчињата, ама кога ќе прочиташ доволно етикети, ќе стигнеш до апчиња кои може да ти завршат работа :)

После ќе идам до маркетот пак за да купам џиџиња за неколку другарчиња и сестрите. Да имав повеќе пари ќе купев повеќе џиџиња, ама што е, тука е :)
 
К

Кики.

Гостин
Драга,
те одморив цел викенд.
Искрено, празников никогаш не ми бил потажен и подепресивен, ама денес малку ме расположија гостите. :)
Сакав да ти напишам толку работи, ама нема поента и така ништо нема да се смени, а само може да направам да ми е потешко.
И сабајле го имав најубавото будење на светот - ме разбудија внуките и тоа со happy birthday (секоја од нив со своја верзија) , пола саат не можев да се вратам во нормала од смеење.
Сабајле треба да станам во 6, а ич не ми се станува рано, ама кога морам...
Така Драга, еве ти песна затоа што ти немам оставено не знам од кога. :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Знаеш...
Кога се затвара тема, барем на кратко, која е максимално активна и полна со жар - се осеќам како да сум завршил со напорен работен ден и конечно може да се одморам....
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Vij go voki kako se folira be, hahaha. D:

Draga kaygana, jas cisto formalno, reporting for duty, vrne kaj nas dozd, sneg slabo, zemjotresi uste pomalku.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Aхх,кајганче!!
Уште се нема ништо сменето од минатиот пат.Уште патам од комплексите кои ми се набиени до сега,ама да се надеваме све ќе следуваат некои промени!!Држими среќа!
Поздраво до наредно исповедување!;)(y)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
Драга Кајгана,

Додека колегите од другите подфоруми се праат шизици, јас гледам The Voice (емисија за нови таленти што пеат убаво).
Бај д веј ова купувањево џиџи-миџи не било лесна работа, ама уопште :) Сеа не знам кое џиџе на кого да го поклонам. Енивејз имам 8 месеци за размислување и за купување уште џиџиња.

Сепак купив две мошне интересни работи.
1. 60 (шеесет) фластери. Ова американциве немаат помало пакување :pos: Мегаломани низаедни :)
2. Хард копи од Sports Illustrated - Swimsuits edition со Kate Upton на насловна.

Бај д веј, денес божем да плагав тестови на ImageU ама пуста мрза.... се надевам ќе начекам некој НБА натпревар на ТВ па ќе легнам да спијам.

И додека го пишував овој пост ми текна дека заборавив да купам чоколатца или сладолед :(
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Знаеш...
Кога се затвара тема, барем на кратко, која е максимално активна и полна со жар - се осеќам како да сум завршил со напорен работен ден и конечно може да се одморам....
Аххххххххххх........
Камо да можев така. :love:
Јас морам да се задоволам со тоа што ќе избришам мислење од некој член на неактивна тема. Сабајлето го враќам, нормално, ама чувството кога можеш да манипулираш со нечија слобода на изразување е....непроценливо. :love:
 

ivana87

magic is everywhere
Член од
7 јуни 2007
Мислења
1.613
Поени од реакции
220
Не верувам Драга не веруваааам што се случува во Македонија :(
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Кајги,
Сакам да заборавам на се, не можам повеќе да го издржам ова што ми се случува, немам зборови со кои би опишала како се чувствувам, покрај што имам свои проблеми, да мислам и на другите. Потребен ми е Мир кој што одамна го немам осетено. Не можам повеќе да се правам како ништо да нема кога има. Ова не е живот, и ќе кажам не секој треба да има семејство. Она што сега ми треба е да одам што подалеку од тука.
 

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
418
Здраво кајги,
Може не ти пишував извесно време ама тоа не значи сум те заборавила :). Познатата поговорка се тече се се менува е токму за мене. Не ми е јасно како ми се смени животот за 360 степени за помалку од година дури на самата не сум свесна. Сега морам да се подготвам за работа се читаме друг пат. До тогаш поздравче :)
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Секакви чудни работи имам видено, ама не сум ни помислил дека дури седам со другар во кафич ќе дојдат двајца пензионери и ќе прашаат: Слободно ли е да седнеме? Уште една работа во категоријата „Only in Штип“.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom