Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
4.967
Поени од реакции
32.373
Кајгич

Жените вака, жените така, па добро бе, зарем не им текнува на мажите дека најубавиот храм на човештвото е срцето на една жена:pipi:

 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.755
Поени од реакции
3.039
срцке втора недела по ред во петок не излегувам.
доста сум расположен за коментирање, партали има да те направам вечерва :D
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.253
Поени од реакции
1.688
kajgi samo so se vrativ od iskacanje bev na mladenci kaj drugarce onaka relaxx dobro bese i posle toa otidovme vo kafana i tamu bese okej ali nauciv neso
definitivno n e sum kafanski covek ne mozam ednostavno da se vklopam vo toj koncept ne mozam da se veselam na shit pesni kako facebook facebook kes kes i neznam uste sto....
inace okej bese denov se izgura nekako
osekam deka zab pocnuva da me boli ne e na arno bar ovie 2 dena da izguram da ne pocno pojako da me boli pa zdravje od ponedelnik idam na stomatologija da mi go naprava malce
i toa kajgi aj ek ti pisam vo ponedelnik dali mi go sredile zabot pozz
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
660
Поени од реакции
1.193
Драга,

Честопати се прашувам до каде е човековата граница?
До каде можи да оди човек со своето постоење, со своите потези, размислување..
И сваќам дека едноставно нема граница.
Нема граница во чинењето добро, но за жал и во лошото.
 
L

Ligeia

Гостин
Меѓу нас кажано Кајгич поубава вечер одамна не сум имала...кога ќе те факнат емоции фино лепо си се свртуваш на pleasure full time maraton и ондак те обливаат солзи радосници.:D I am back in the game...планирам да станам workaholic ама со 3 смени и сите 3 поштено ќе си ги одработам.That's a promise!
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.616
Кајгич, петок вечер, а јас нит сум пијан нит сум излезен. Се убив правење муабет на телефон 4 часа. Многу си ги сакам, еве на глас кажувам.
Значи исцелително кинат. Џст рилекс.

П.с

Инаку дарлинг едно така интимно прашање до тебе : Кога бе бејби планираш да му го покажеш средниот прст на овој XGAMER? Значи колку факинг перфектно го ебе моментот наречен : протоколарно емотивно крахирање, бескрајни нежности и спонтаноста на дневните дешавки . Мислам дека треба да му се одземат социјалните бенифиции од темава. Модератори низаедни, ама стварно плис!
 
L

Ligeia

Гостин
Кајгич, петок вечер, а јас нит сум пијан нит сум излезен. Се убив правење муабет на телефон 4 часа. Многу си ги сакам, еве на глас кажувам.
Значи исцелително кинат. Џст рилекс.

П.с

Инаку дарлинг едно така интимно прашање до тебе : Кога бе бејби планираш да му го покажеш средниот прст на овој XGAMER. Значи колку факинг перфектно го ебе моментот наречен : протоколарно емотивно крахирање, бескрајни нежности и спонтаноста на дневните дешавки . Мислам дека треба да му се одземат социјалните бенифиции од темава. Модератори низаедни, ама стварно плис!
Кајгана а да го поздравиме Форест со една од моите омилени песни а?Секоја му чест за изборот на музика вечерва.:)
 
К

Кики.

Гостин
Драга,
денов ми помина пензионерски, само што не се возев во автобус бесплатно.:D
Се прашувам зошто девојките толку се пронаоѓаат во „Секот и градот“ - Скопје не е Њујорк, тие не се главната глумица ( како и да се викаше) и ред други работи...:tapp:
Инаку, утре планирам да ја продолжам потрагата по совршените тапети за во соба и се надевам дека ќе биде успешна, инаку ќе треба сама да го средувам ѕидот, затоа што никој не сака да го направи како што сакам јас - многу било комплицирано. Пффф ... не им се работи, па се занесуваат. :oops:
Така Драга, ајде поздрав. ( песниве над мене се доволни, немам што да дополнам):)
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.133
Поени од реакции
4.438
Сабота, а на училиште. Се осеќав ко да сум на одмор и одиме на плажа.
Me name Junior Gong yeeees
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
Драгаа

Бисквити и млеко. Лосион за тело со мирис на шафранова роза и егзотичен килибарен мошус. Сензуалност во чекори...На повидок убав ден :) Човечките зборови и неговите постапки ја содржат најотровната материја. Денес имам потреба од некој кој нема да прашува ништо а сепак ќе знае се. Ми се слика. Ми се смее. Ми се танцува. За танго се потребни двајца како и за се друго...:pipi:
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.037
Поени од реакции
6.278
К.

После долги,долги 100 денови конечно повторно на фудбал :vozbud:. Како што ми кажа еден мој професор што ми предаваше лани,порано луѓето не одеа на лозје за да одат на Тиквеш. Неможам да ги разберам кремциве денес :place:. Прекрасен ден,прво Тиквеш после одење за Скопје на Фени. Се живее за вакви денови :)
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
163
Поени од реакции
323
К, само ова ќе го кажам, чисто колку да ми излезе од душава....
Скрши ме како стакло, на милион ситни парченца, скрши ме и повторно ќе се составам, одамна го научив патот на повторното раѓање.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.693
Поени од реакции
3.961
Драга,
Пами го датумов, пошо денес го прочитав најдебилниот коментар на интернет!
Цитирам:
Podobro da sum hejter otkolku da sum peder !!!
Ако чоеков знае шо кажал, ќе се фрлам од трети!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom