Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.511
Валда у скоро ќе им го секнат интернетот во болницана во бардовци.
Неподнослив е форумов вака.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Кајгич,

Конечно почна лето. Душата ми излезе од тело од возбуда.
У цела зимска депресија успеав барем да ослабам 14 кг и да сменам некои животни навики.
Следно на листа, да затворам поглавје почнато у 2015 - после 8 години да го тргнам од грб.
Како ми тргнало, ќе го биде и тоа годинава!

Поздрав43
 
J

joli1

Гостин
најголемите манипулатори што ги познавам се луѓе кои што кога ќе им покажеш револт за одредена работа, тие веднаш се фокусираат на твојот начин на искажување на револт, а не на причината поради која што си револтиран - што ја прави било која дискусија невозможна.

разговор со вакви луѓе е себемалтретирачки, отровен за психичкото здравје, али антидотот е дистанцирање навреме.
 
Член од
1 октомври 2022
Мислења
300
Поени од реакции
581
После 7 месеци поминати на кајгана форум можам да забележам дека
Everybody is kung fu fighting
⠀⣠⣶⣿⣿⣶⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣀⣤⣄⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣾⣿⣿⣿⣿⡆⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠹⢿⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⣿⣿⣿⣿⡏⢀⣀⡀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⣠⣤⣦⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠛⠿⣟⣋⣼⣽⣾⣽⣦⡀⠀⠀⠀
⢀⣼⣿⣷⣾⡽⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣴⣶⣶⣿⣿⣿⡿⢿⣟⣽⣾⣿⣿⣦⠀⠀
⣸⣿⣿⣾⣿⣿⣮⣤⣤⣤⣤⡀⠀⠀⠻⣿⡯⠽⠿⠛⠛⠉⠉⢿⣿⣿⣿⣿⣷⡀
⣿⣿⢻⣿⣿⣿⣛⡿⠿⠟⠛⠁⣀⣠⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣷⣶⠀⠀⠻⣿⣿⣿⣿⣇
⢻⣿⡆⢿⣿⣿⣿⣿⣤⣶⣾⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠿⠟⠀⣠⣶⣿⣿⣿⣿⡟
⠈⠛⠃⠈⢿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠿⠟⠛⠋⠉⠁⠀⠀⠀⠀⣠⣾⣿⣿⣿⠟⠋⠁⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠙⢿⣿⣿⡏⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⠟⠁⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢸⣿⣿⡇⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣼⣿⣿⣿⠋⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢸⣿⣿⣿⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢸⣿⣿⣿⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢸⣿⣿⣿⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠸⣿⣿⠇⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢸⣿⣿⣿⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣼⣿⣿⡇⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠻⣿⡿⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.941
Поени од реакции
35.361
Да не беше фб немаше да знаеме каква ултра проста маса се бумерите. Толкав степен на неписменост и недостаток на логика нема ниту кај ретард тикток генерациите. Не е ни чудо шо уште плачат по 30 години мртов систем кој ги држел едвај со главата над вода.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.600
Поени од реакции
6.019
Кајги ликови кои на византиската историја гледаат од аспект на жртви, не ја познаваат доволно истата. Или свесно игнорираат какви се ужасни ликови седеле на тој престол, и какви се работи имаат направено. Како Империја, засекогаш супериорна во споредба со Султанот, тука нема збор, ниту простор за полемика, друго е сам свој газда кога си, друго е кога некој од степите на Азија ти глуми шеф во твојот двор.
НО. Бите, да намалиме со срцепарателни жртвени импресии, Светот ни го свртел грбот бла бла бла, или на византиски вар вар вар. Далеку сме од жртвите, и тогаш и сега. И покрај сите поделби со остатокот на Европа кои сме ги направиле, италијанците пак пратиле last minute бродови да го бранат градот. А реално немале интерес за тоа, не по се што им се има случено со старата љубовница Грција.
30ет години најгневно не мразат како ние да им сме криви за нешто. НИЕ, првиот им сосед. Македонците. Таму кај што нема слога, нема просперитет. Затоа и турчин ќе им згазни на вратот.
30ет години прокоцкани.Се брукаат со промена на имиња, шоу на кловнови, им се смее Светот. Еден Македонско - Императорски палец надолу за Грција. Толку.

Да во Европа има Словени. Ги обожавам. Не мразам ниеден европски сој, сеедно дали келтски, викиншки или словенски сој. Сите ми се убави и вредни на свој начин. Можам да ги разберам браќата македонски кога описменувале во Чешка. Убави народи описменувале. За убаво работеле. Имале поголем концепт од познатото грчко - Јас. И САМО ЈАС.
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.635
Поени од реакции
34.893
Да ме отепа човек нема да разберам што е толку голема работа полуматура?

Слики, прослави, честитки мислиш го примиле ракетен научник во НАСА, а во суштина ќе добие пусулче и без да знае да чита.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.589
Поени од реакции
81.186
So...so I think it's an exaggeration and I like to piss off any group that take's itself a little bit too seriously. An it does not take a lot of imagination to piss off a feminist. You want to piss off a feminist, call her a cum-catcher. That'll get her attention.

Cit: George Carlin
 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2019
Мислења
434
Поени од реакции
710
Gledam nekoj pozadi mi vika Wie getz Bruder kako da me znae pola zivot.... se zavrtuvam komsijata nad mene me prqsuva dali jas sum hauesmeister, vikam da.....raspolozen ... ne mu cue okolu 30 godini crnec od kaj si od kaj sum so koj si ovde ....
Jas sum 30 godini od Somalija sum ovde so zena mi I 7 SEDUM decinja....vikam jaaa kako toa..... vika prvo mi se rodija dvajca bliznaci maski pa 3 bliznaci 2 maski I edno zensko I na kraj pak 2 zenski bliznaci... tipot ima 2,3 pa 2 se bliznaci..... vika ti... vikam zena I malo dete gledam da dojdat ovde sreduvas....vikam kirii rabota se Boris znaes kako e......
Vika ich keine sorge ( me boli uvo) Avstrija mi plaka stan jadenje za decata pari on porabotuva taka nesto......... se smee vika zivotot e ubav ovde..... I na kraj vika zenata mislam pak e trudna.......se smee I we kacuva po skalite......
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.657
Поени од реакции
5.667
Kajgi,
Aman sto ti bese be?? :(
Pak virusi i bakterii te napadnale ili ednostavno nemase zhelba za rabota!?


Me ostaj bez zdiv cel den, nit jadov nit voda piv.
Aman nemoj so vakvi terapii , deluvaat na srceto.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom