Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
15 јуни 2020
Мислења
240
Поени од реакции
905
Позајмив пари на човек шо е од друг град, му немам адреса на живеење и го познавав едвај 2 дена... Не е тоа погоре џукелчето Кунташе, јас сум невидено Кунташе.
 
Ф

Флеш

Гостин
Драа

Ти ибам Македонски јавни фаци ....


Од бичфајтингот меѓу бифшата на Кајмакот и Нушкова,поинтересно ми е да ги читам лепотаниве од форумов за пекинезерот Кунташе .....


И оваа покажува цицки и другата,а е мајка ... Нашле да си мерат памет .... А едно е вистина .... Сите машки сакаат да им го закачат еднаш ..... Пу бе женски памет .... После 8 март сакаат ....


:pos:
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.020
На темата љубов кеј.

It almost feels like a joke, to play out a part.
When you are not the starring role in someone else's heart.
You know I'd rather walk alone!! than play a supporting role.
If I can't get, the starring role.
THE STARRING ROLE.
#YouDon'tLoveMe #BigFuckingDeal
#I'veTurnedIntoAStatue

not a big deal.

 
C

confusion

Гостин
Ликов пред некој ден имаше нервен слом на форумов, се понашаше како ранета срна на пат, прегазен од троловите што му ја дираа братучетката и сега e вратен да се свети, Кунташе Бог нека ни е на помош и нека не чува..

Screenshot_20230322_235358_Firefox.jpg

:pos:
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.486
Поени од реакции
16.125
Драга

Ти се мочам во државата во кое национално малцинство се исмева на ФК Вардар и иронично повикува истата да му помогне, додека се сипуваат државни пари во дуи проектот од Чаир, за кој тие навиваат.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.020
Црно Горците ми се омилен балкански народ. И пред да го вперите прстот и да ја оцените оваа фасцинациаја како непатриотска, не заборавајте дека и Александар бил научен да мечува во камп во Илирија ко дете, во денешна Подгорица. Не во Епир во Грција. Во ДЕО-КЛЕА!!!! Славна по Бог.
И нив парламентот им е во заседа од еден наш не толку разумен сосед, судба ни било. shaking my head

 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.427
Поени од реакции
3.131
Зошто овие гоВна скапани кога ќе погледнам чат-пат вести на теве преку 90% од прилозите кои ги даваат снимките се со луѓе кои шетаат со маски на лицето или некоја снимка од некое судење која е исто со маски..Дали немаат нови снимки направено па користат од архива(чисто сумњам) или некој ни упатува порака меѓу редови..фактички окултистичка гоВнарија претпоставувам од оние кои го одржуваат плебсот хипнотизиран...
 
Последно уредено:
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.241
Поени од реакции
7.926
вчера после трет ден дванаесет часовна работна смена само што си дојдов дома пуштив да врти вториот албум од наксатрас, влегов да се бањам и после тоа чурев еден, само што го исчурив заспав, еве после девет ипол накај десет саати станувам како нов. хаштаг ресетирање на роботизам.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.356
Поени од реакции
4.878
Не е можно еден сон толку да ме распарчи, да ме уништи, да ми измеша емоции. Носталгии, болки глупости. Се разбудив со скршено срце, од нигде никаде осетив љубов. Ете лежам и плачам, липам, душата ми горчи.

Побогу, колку добро чувство..
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.020
Шатци,
една романка му го врати ѓерданот од Сваровски на еден италијанец.
Шо е најако од се, му го имаше меракот на типот и го прибра дома да го запознае со нејзините.
Ама како што го запознаваше, по две три средби реши дека не е правиот за неа, без разлика колку го сака. На тоа италијаните ептен им мрда опашот. Е таква да си најдиш пријателе! Форумов и онака е место во кои жените треба да задоволат тешки критериуми (пример една треба да скичми група од неколку албанци за да се покажи ко вредна), затоа решив и јас да се надоврзам на режимот од спартански квалитети.

Иначе на темата љубов, се оддалечив од една што требаше да биди вистинската. Исто почна многу да се занесува, се осеќаше висок воздух кај и да се појавеше типкава, се прецени, па јас кладов крај. Ако ништо друго бар научи како лапа Македонец. Денес химна ми е Крај на Гочева (се чудам за кој ја напишала, се гледа дека е personal).
Ме знаеш мене. Многу лесно ќе се снајдам. Иста ко тебе. До утре јас друга ќе најдам.

Ајде за малку поспешни љубовни животи. Во германскиот реалм Ана Иванович и Бастијан Швајнштајгер се буквално новата Бранџелина. Одиш фармерки да си купиш и дури и таму ти се појавуваат. Да не испадни дека само албанци сакале германките ко шо тврди еден овде. Можи германците си имаат a thing со балканските народи.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom